Hızlı internet tarayıcısı nedir?

Opera GX'i kullandım hız anlamında çok kötü ve bilgisayarımı nedense yavaşlattı.
Opera, GX e göre daha hızlı ve 2 yıl kadar kullandım bir değişiklik olsun diye 1 ay önce Google Chrome yükleyeyim dedim bu ikisine göre Google daha hızlı sayfaları açıyor ve sayfalar arasında geçişte hiç kasmıyor (Opera GX'te çok kasıyordu bende sayfadan sayfaya geçerken).
Yazıdan da anlaşılacağı gibi ben Google'ı öneririm.

Yavaşlama nedenini söyleyeyim.
Chrome dosya ve verileri RAM'e yükler. Bir de Chrome'un her Tab için yeni pencere gibi olması sonucu RAM kullanmasını da eklersek tam bir RAM canavarı oluyor. Ama Opera'nın CPU ve RAM'ı az kullanma nedeni verileri ve bazı dosyaları diskten çekmesi. Bu aman da disk kullanılıyor haliyle kasma oluyor. HDD varsa daha da kötü oluyor.

Opera GX artık hantallaşmaya başladı, ben de Brave geçtim. En hızlısı diyebilirim.

Firefox'da belli uygulamalarda Blink tabanlı web tarayıcıların fark atıyor.

Eski sitelere girecekseniz Maxthon fark atar bu arada.

Bence Brave deneyin, ek olarak Google diye bir tarayıcı yok. Chrome var.

@EKAloji Tor mu? Niye normal kullanım için Tor öneriyorsun ki? Hızı aşırı azaltır, süründürür Tor. Tor'u sadece özel durumlarda kullanın.

3 dakika kullanmakla reklama boğuldum.
Brave Rewards o, kapatabilirsin. Reklam izledikçe para veriyorlar. Brave güvenliğe ve gizliliğe saygı duyan güzel bir tarayıcı.

Geri
Yukarı