Hızlı, kasmayan düzgün tarayıcı önerisi

Arkadaşlar sürekli tarayıcı aramaktan sürekli tarayıcı kurup silmekten sıkıldım. Hala tam olarak bir tane tarayıcı da kalamadım. Mutlaka beğenmediğim bir şey çıkıyor. 100 Mbps internetim var indirme işlemleri yaparken asla sorunum yok ama tarayıcılarda internet çok yavaş oluyor. 1080p film açıp izliyorum ileri sararken dönen daire çıkıyor sanki internet yavaşmış gibi davranıyor. Film izlediğim siteler fark etmiyor bu arada en az 10 farklı film sitesinde denedim. Şu an Edge kurulu zaten bu konuyu da onunla açıyorum. Hiç memnun değilim. Az önce Brave kurdum bunu tekrar bir denemek istiyorum. Var mı tarayıcı önerileriniz? Bu arada Opera GX hiç kullanmadım bunu da denesem mi acaba memnun olan kullanan var mı?
Firefox ve Brave oneririm
opera urunlerinin yuzune bile bakmayin, kotu tarayicilar.

Korsan film izleme sitesinde filmin kasması çok normal. Oradan buradan fışkıran reklamlar yüzünden oluyor genelde. Netflix gibi platformlarda kasmayacaktır izlediğiniz muhtemelen.

Bunun bence alakası yok. Reklam engelleyici açık sonuçta sadece sitenin kendisini görüyorum reklam yok bir tane bile. Olsa da engelliyor hemen uBlock. Konu bu değil bence.

Hocam bende Brave var ve gayet düzgün çalışıyor. Hızlı ve sade bir arayüzü var. Opera GX'e gelecek olursak benim bir şey demem yanlış olur fakat 1,5 yıl önce olması lazım Opera GX'in güvenlik sorunları ile ilgili konuşuluyordu. Açıkça verileri sattığı galiba biliniyordu. O konuyu bulursam hemen buraya göndereceğim.

Vallahi daha önce de uzun süre Brave kullanmıştım. Bir süre sonra hantallaşmaya başlıyordu o da. Gerçi yine kurdum denemek için.

Opera GX öneririm.

Kurdum aslında bakacağım buna da merak ettiğim tarayıcı idi.

Brave önerebilirim. Brave Chromium altyapısı kullanan bir tarayıcı olduğu için ve çok fazla bellek kullanımı olduğu için son zamanlarda memnun kalmayıp Opera GX'e geçmiştim ben. Opera GX'de de bir karşılaştırma yaptığım zaman aslında öyle çok da az bellek kullanmadığını gördüm. Sırf az bellek kullanımı için geçilecek bir tarayıcı olmadığını fark ettim kendimce ve son durak olarak Microsoft Edge'e geçiş yaptım. Yaklaşık 1 aydır Edge kullanıyorum ve ben son derece memnunum hiç beklemediğim şekilde. Siz memnun olmadığınızı belirtmişsiniz. Eğer Brave denemediyseniz kesinlikle ilk önce Brave denemenizi öneririm. Eğer hoşunuza gitmez ise Opera GX'de deneyebilirsiniz.

Daha önce Brave kullandım hocam. Tekrar kurdum bakacağım buna. Bir şans vereyim.

Opera ürünlerini önermem Brave'yi deneyin olmazsa firefoxa bakın.

Neden önermiyorsunuz?

Google ve Edge önermem zaten PC'nin gücünü çok kullanıyor kesinlikle en iyisi Opera çok az güç kullanıyor.

Evet Edge biraz fazla kullanıyor. Dün neredeyse sistemim kilitleniyordu RAM ve işlemci kullanımı %90'lara dayanmıştı.

Microsoft Edge önerebilirim. Edge Chromium altyapısı kullanan bir tarayıcıdır.

İlk mesajı okudunuz mu acaba?

İzlediği filmlerinin hiçbirisinin Netflix'te olmadığına adım kadar eminim, yasal eş cinsel filmleri yuvası ya resmen.

Dostum sen ne saçmalıyorsun? Korsan oyun falan bitti şimdi de buna mı sardınız? Netflix değil kullanmıyorum evet.

Ben Google Chrome kullanıyorum her şeyin desteği vb hep oraya oluyor geçen bir meet programı açayım dedim sadece Chrome ile açılıyor bir sıkıntısını da görmedim senin bahsettiklerini film gibi vb 1080p videolarda filmlerde dizilerde bir sıkıntı olmuyor.

Vallahi hocam çözemedim emin olun. O kadar film sitesi denedim ileri sararken çok bekletiyor dönen daire çıkıyor bir gariplik var ama.

Hocam Chrome veya Opera GX kullanın derim. Sade ve hızlılar.

Chrome değil de Opera GX'i zaten merak ediyordum bir bakacağım ona.

Edge. Ayrıyeten donanım ivmelenmesini aç.

Bütün tarayıcılar da açıyorum onu hiç kapatmıyorum sürekli açık.

Opera GX iyi bir tarayıcı değil. Çok sorun çıkartıyor. Brave öneririm, denedikten sonra belirtirsiniz. Ayrıca üstteki arkadaşın dediği gibi korsan siteler yerine Netflix, Disney+ gibi yerlerden izlerseniz böyle sorunlar yaşamazsınız büyük ihtimal. Yoksa Edge sade ve hızlı bir tarayıcı.

Hocam o kadar film arşivi yapan arkadaşlarım var hepsi de internette ki sitelerden izliyor benim bu yaşadığım sorunları yaşamıyorlar.

Tarayıcı aramak yerine AdGuard + uBlock Origin eklentilerini kurun. Tarayıcı ayarlarından "DNS" diye aratın farklı DNS adreslerini seçin, hatta oraya da aşağıdaki AdGuard DNS adresini girin:

AdGuard + uBlock ağır olmaz mı? uBlock zaten kurulu.

Hocam tarayıcılar arasında çok fazla hız farkı yok en önemli etken internet hızınızdır. İstediğiniz kadar farklı tarayıcı deneyin, yavaş kalır.

İyi de normal de hızlı zaten. Steam'dan oyun indiriyorum 12MB'ın altına düşmüyor. IDM ile dosya indiriyorum 3GB dosyayı 2 dakika da indirmiş oluyor. İndirme hızım iyi. Tarayıcılar da kullanırken yavaş geliyor bana sanki 100Mbps fiber değil de 8Mbps ADSL kullanıyormuşum gibi hissediyorum.

Firefox ve Brave oneririm.
Opera urunlerinin yuzune bile bakmayin, kotu tarayicilar.

Peki sebep?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tüm bunlara ek olarak aklımda kalmış eskiden torch browser kullanıyordum o fena değildi hatta kullandığım en hızlı tarayıcılardan biriydi. Aklıma gelmişken bir de onu indirip deneyeyim konuya son durumu yazarım arkadaşlar. Öneri veren arkadaşlara da teşekkürler. Sistemim tarayıcı doldu resmen hepsini indirdim kurdum sıra sıra deneyeceğim :)

2022-11-21_20-06-40.jpg

Bunun bence alakası yok. Reklam engelleyici açık sonuçta sadece sitenin kendisini görüyorum reklam yok bir tane bile. Olsa da engelliyor hemen uBlock. Konu bu değil bence.

Vallahi daha önce de uzun süre Brave kullanmıştım. Bir süre sonra hantallaşmaya başlıyordu o da. Gerçi yine kurdum denemek için.

Kurdum aslında bakacağım buna da merak ettiğim tarayıcı idi.

Daha önce Brave kullandım hocam. Tekrar kurdum bakacağım buna. Bir şans vereyim.

Neden önermiyorsunuz?

Evet Edge biraz fazla kullanıyor. Dün neredeyse sistemim kilitleniyordu RAM ve işlemci kullanımı %90'lara dayanmıştı.

İlk mesajı okudunuz mu acaba?

Dostum sen ne saçmalıyorsun? Korsan oyun falan bitti şimdi de buna mı sardınız? Netflix değil kullanmıyorum evet.

Vallahi hocam çözemedim emin olun. O kadar film sitesi denedim ileri sararken çok bekletiyor dönen daire çıkıyor bir gariplik var ama.

Chrome değil de Opera GX'i zaten merak ediyordum bir bakacağım ona.

Bütün tarayıcılar da açıyorum onu hiç kapatmıyorum sürekli açık.

Hocam o kadar film arşivi yapan arkadaşlarım var hepsi de internette ki sitelerden izliyor benim bu yaşadığım sorunları yaşamıyorlar.

AdGuard + uBlock ağır olmaz mı? uBlock zaten kurulu.

İyi de normal de hızlı zaten. Steam'dan oyun indiriyorum 12MB'ın altına düşmüyor. IDM ile dosya indiriyorum 3GB dosyayı 2 dakika da indirmiş oluyor. İndirme hızım iyi. Tarayıcılar da kullanırken yavaş geliyor bana sanki 100Mbps fiber değil de 8Mbps ADSL kullanıyormuşum gibi hissediyorum.

Peki sebep?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tüm bunlara ek olarak aklımda kalmış eskiden torch browser kullanıyordum o fena değildi hatta kullandığım en hızlı tarayıcılardan biriydi. Aklıma gelmişken bir de onu indirip deneyeyim konuya son durumu yazarım arkadaşlar. Öneri veren arkadaşlara da teşekkürler. Sistemim tarayıcı doldu resmen hepsini indirdim kurdum sıra sıra deneyeceğim :)

Eki Görüntüle 1580346

Yazdığımı doğru okuyup anladığınız zaman konuşursun ne saçma insanları savunuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı