Hızlı Para Biriktirme

Minimum gider maksimum kazanç yapacaksın.

Yani haftalık harçlığın 50 lira diyelim. İki günde bir dışarı çıkıyorsan onu 3 güne çıkartacaksın, dışarıda yemek yemeyeceksin veya haftada 1 falan yiyeceksin. Bayramlarda akraba ziyareti yapacaksın ganimeti zulalayacaksın. En önemlisi para kazanmanın ne demek olduğunu elindeki paranın kıymetini anlamak için çalışacaksın. Yazın 2 ay çalışsan en kötü 900-100 lira alsan 2 ayda güzel para ve artı olarak elindeki paranın kıymetini anlarsın. Ben bu taktikle 1 yılda 4000 TL falan toplayıp aldım sistemimi.

Birkaç sene sonrası için plan yapıyoruz burada. O gün geldiğinde biriktirdiği parayla 3-4 sene öncesinin teknolojisini almayacağından emin olabilirsiniz. O yüzden ortada henüz para yokken boşuna konuyu sistem toplamaya çevirmeyelim olur mu? :)
Çok haklısınız, çünkü ben para biriktirmeye başladığımda sistemde hedeflediğim ekran kartım GTX 970'di fakat paranın daha yarısı bile birikmeden yeni ekran kartları piyasaya sürüldü. Haliyle benim de hedefim olan GTX 970 yerini GTX 1050 ti ya da GTX 1060'a bıraktı diyebilirim. :)
Minimum gider maksimum kazanç yapacaksın.

Yani haftalık harçlığın 50 lira diyelim. İki günde bir dışarı çıkıyorsan onu 3 güne çıkartacaksın, dışarıda yemek yemeyeceksin veya haftada 1 falan yiyeceksin. Bayramlarda akraba ziyareti yapacaksın ganimeti zulalayacaksın. En önemlisi para kazanmanın ne demek olduğunu elindeki paranın kıymetini anlamak için çalışacaksın. Yazın 2 ay çalışsan en kötü 900-100 lira alsan 2 ayda güzel para ve artı olarak elindeki paranın kıymetini anlarsın. Ben bu taktikle 1 yılda 4000 TL falan toplayıp aldım sistemimi.
Ben 1000 TL parayı neredeyse sadece akraba ziyareti ile topladım diyebiliriz. :D
Onun dışında pek dışarıda dolanan bir kişi değilim, hayatım daha çok okul, ev ve bilgisayar başında geçiyor.

Hizli para biriktirmenin yolu hizli tasarruftan gecer ve tabii fedakarlikla.
Yaklasik 15 yil kadar önce PS2 almak icin Golf 2 marka arabami reklam panosuna cevirdim örnegin, o paralari biriktirerek 3 ay icinde PS2 almistim, bak hic yoktan aklima geldi. :)

O zamanlar firmalar vardi arabalara reklam veren ve yapistiran, simdi kaldi mi bilmiyorum...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı