Hobi önerisi

rawenta1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Günümün çoğu kısmını bilgisayar oynayarak geçiren biriyim. Ama artık bilgisayara çok vakit harcamak istemiyorum. Biraz oynuyorum kapatıyorum bilgisayarı bir şeyler yapmak için. Yarım saat geçiyor ben yapacak bir şey bulamadan yine bilgisayara oturuyorum. Var mı bir tavsiyeniz hobi olur, başka bir şey olur. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Günümün çoğu kısmını bilgisayar oynayarak geçiren biriyim. Ama artık bilgisayara çok vakit harcamak istemiyorum. Biraz oynuyorum kapatıyorum bilgisayarı bir şeyler yapmak için. Yarım saat geçiyor ben yapacak bir şey bulamadan yine bilgisayara oturuyorum. Var mı bir tavsiyeniz hobi olur, başka bir şey olur. Teşekkürler...

Yaparken veya uğraşırken zevk aldığın şeyleri söylersen önerebiliriz.
Dağ bisikletleri ile dağ bayır gezmek bence çok eğlenceli mesela.

Merhaba. Eskiden mp3 CD'lerini oto CD çalarımda dinlemek için nero yakma programıyla en düşük yakma hızında CD'lere aktarmak ve sonra arabada dinlemek en büyük hobimdi, ancak USB flash bellekler yeni oto ses sistemlerinde standart olarak yer alınca bu hobiyi de terkettim, örneğin.

Şimdi ise en beğendiğim filmleri flash belleğe mini HD uydu alıcısından olan bir kayıtla alıp TV'lerde seyredecek iyi bir program bulamadığımda bunları kayıttan tekrar seyretmek en büyük hobim oldu. Örneğin teknik, tamirat & tadilat (DMAX) , bazı sıradışı haber ve Tv programlarını da mp4 formatında (VLC player'la oynayanları) usb flash belleğe kaydedip bunu mini HD uydu alıcısına takarak TV'lerde program eksikliğinde seyrediyorum. Bu eğlence açısından olan bir hobi şeklimdi.

Sanatsal açıdan ise karakalem resim yapmak, müzik dinlemek, bir müzik aletini çalabilmek (Gitar, akordion, piyano, saz, vb. ) olabilir. El becerilerinden hoşlanılıyorsa karton, kibrit çöpleriyle maketten evler, gemiler, uçaklar, vb yapmak şeklinde bu olabilir. Teknolojik cihazlar ve doğayı hep birlikte derseniz drone, model uçakları uçurmak, model arabaları parklarda birbirleriyle yarıştırmak (Kayseri'de bir parkta gerçek bir araba ile model bir arabayı şaka yollu ve gösteri (show) amaçlı yarıştırdılar, bu eğer bir hobi ise (!) hiç de hoşlanmamış ve kendi içimden bunu çok eleştirmiştim, işin doğrusu) robot olimpiyatlarına katılmak (mekatronik merakınız ve hobiniz varsa eğer) ve seyretmek olabilir.

Ancak asıl zevk ve eğlence şeklinizle ilgili daha fazla bilgiyi bize verirseniz bu konuda size daha iyi yardımcı olunabilir düşüncesindeyim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bas gitar diyeceğim hoşlanmıyorum diyeceksin. Kendin belirlemen gerek, illa benden öneri istiyorsan spor yap, vücuduna ve sana çok iyi gelecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı