Hoca staj yeri bulmak zorunda mı?

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben 12.sınıfım ve hocamız bize bir yer buldu. Gittik diğer arkadaşın yerini değiştirdi. Ben söylediğimde ise geçiştiriyordu beni. Bende aileme söyledim. Müdür yardımcısı vs ile konuştu vs hocayla konuştu koordinatör hocasıyla hoca sınıfa geldiğinde neden ailenizi aratıyorsunuz ben bulmak zorunda değilim diyor git oradakilere sor ağır iş yaptırmasınlar diyor ben söylüyorum ama dinlemiyorlar hocam dedi buluruz vs deyip geçiştiriyor açık lisede yok bu hafta gitmedim zaten her yerim ağrıyor ve soğuk depo sıkıntı. Sizce ne yapmalıyım? YKS'ye hiç çalışamıyorum zaten :(

Bulmak zorunda olduğu tek durum staj zamanı başlar ve sen hala bulamamış olursan o zaman sana bulur. Aynı durumu bizzat geçen sene yaşadım. Anlaştığım hasnate bilgi işlem bölümü beni ekti ve bu yüzden bir sene boyunca okuldaki en zor staj yerine gittim. Her gün 2 saat yol gidip + 9,5 saat köpek gibi çalıştım. Umarım o işyeri batmıştır.

Öğretmenleriniz size iş imkanı sunmak zorunda değiller.
ee staj yerı yok bizi bu şekilde ağır şartlarda çalıştıramazlar.

Bulmak zorunda olduğu tek durum staj zamanı başlar ve sen hala bulamamış olursan o zaman sana bulur. Aynı durumu bizzat geçen sene yaşadım. Anlaştığım hasnate bilgi işlem bölümü beni ekti ve bu yüzden bir sene boyunca okuldaki en zor staj yerine gittim. Her gün 2 saat yol gidip + 9,5 saat köpek gibi çalıştım. Umarım o işyeri batmıştır.
İçimden gelen iç ses amin.

Meslek lisesi seçerken bunları göz önünde bulundurmanız gerekirdi. Size bir yer bulmak zorunda değiller kendin bulacaksın, sen bulamazsan öğretmenler kıytırıktan bir yer bulur geçiştirirler.

ee staj yerı yok bizi bu şekilde ağır şartlarda çalıştıramazlar.
Çalıştırır hocam bal gibi çalıştırır. İş hayatı okulda sandığımız gibi nazik bir şey değil. Hele birde stajyersen vay haline! Okul çok aykırı durumlar hariç iş yerinde yaşadığın durumlar ile ilgilenmez.

Geri
Yukarı