Hoca staj yeri bulmak zorunda mı?

Çalıştırır hocam bal gibi çalıştırır. İş hayatı okulda sandığımız gibi nazik bir şey değil. Hele bir de stajyersen vay haline! Okul çok aykırı durumlar hariç iş yerinde yaşadığın durumlar ile ilgilenmez.

O zaman 20 gun raporlu 10 gun normal devamsızlığı azar azar kullanacağım.

Hangi MEB yazısında var dostum atar mısın?
Hocam okul başladığında öğrenci 20 gün staja gitmezse devamsızlık hakkı bittiği için sınıf tekrarı oluyor. Hoca yine de bulmak zorunda değil ama insanlık yapıp buluyorlar. Bu artık yazılı olmayan kural gibi bir şey.

her öğrenci staj yapmak zorundadır kardeşim. öğrenci bulamadıysa idareciler bulacak. meslek lisesi idarecisi başka ne işe yarıyor? ne diye oturuyor o koltukta
Tamam ben zaten staj yapamaz demedim gitsin yapsın stajı ama hiçbir idareci bir öğrenciye staj yeri bulmak zorunda değil. Kaynak belirtmeni bekliyorum.

Hocam okul başladığında öğrenci 20 gün staja gitmezse devamsızlık hakkı bittiği için sınıf tekrarı oluyor. Hoca yine de bulmak zorunda değil ama insanlık yapıp buluyorlar. Bu artık yazılı olmayan kural gibi bir şey.
Tamam zaten arkadaş öyle bir kural var mı demiş bizde yazılı olmayan resmi bir belge olmadığı için yok dedik eğer ki hocası staj yapacak yer bulmadıysa öğrencinin bir şey deme hakkı yok.

@Thomas Shelby00 İdarecilerin ve öğretmenlerin öğrenciye iş yeri bulma zorunluluğunu MEB'ya da MESEM'in resmi sitelerinden atmanı bekliyorum dostum. İdareciler iş yeri bulmak zorunda dedin kaynağını istiyoruz boşuna gülü kaçmanın anlamı yok.

Ya tamam uzatmayın da böyle sistem mi olur abi?

Geri
Yukarı