Hocalara Geldik mi, Tonguç Akademi mi?

Edebiyat, Dil ve anlatım gibi derslerde Tonguç akademi, yarın olacak sınava hazırlık için Tonguç akademi, Ezberlenmesi gereken şeyleri öğrenmek için Tonguç akademi, YGS-LYS çalışmak için ise önce Hocalara geldik'te konuyu izleyip daha sonra Tonguç ile üstünden geçersin birde test çözersin.
Yani Tonguç Akademi diyorsunuz. Peki neden açar mısınız?

Yani Tonguç Akademi diyorsunuz. Peki neden açar mısınız?
Tonguç akademi demiyorum, uzun plan düşünüyorsan yani kalıcı bilgi istiyorsan Hocalara geldikten detaylıca öğrenmelisin, Tonguç akademide ise daha pratik ve akılda kalıcı şekilde videolar var. Uzun plan düşündüğün bir konuyu unutmamak, detaylarını öğrenmek için Hocalara geldik'i izlemen gerekir, tabi o konuların püf noktalarını, formüllerini akılda kalıcı şekilde gösteren Tonguç akademiyi de üstüne izlersen çok iyi olur. Ama yarın sınava girip ertesi gün unutman sana sıkıntı çıkarmayacaksa Tonguç akademi ile sana yetecek kadar bilgi alırsın ve yarınki sınava yaparsın ama öbür gün unutursun.

Ben YGS-LYS ve alan dersleri harici pek takmıyorum. Tüm okulların kat sayısı 0.8 oldu ve üniversite puanına etkisi azaldı. 60 ile 70, 70 ile 80 ortalama yapınca fark eden puan çok az. O yüzden okul sınavlarına çok bakmıyorum, ortalamam 70 civarı. YGS-LYS kastığım için Hocalara geldik'i izliyorum çünkü uzun süreli öğrenmem gerekiyor ama onlarda da videolar yeni yeni ekleniyor. YGS videoları falan yani sıkıntı biraz eksikler var. Daha LYS videolarına bakmadım.

Bana sorarsan Hocalara geldiği tercih ederim. Çünkü Tonguç akademide arkadaşların da bahsettiği gibi konular basit bir şekilde anlatılıyor.Yani orayı dinlersen basit soruları yaparsın.Ancak büyük hedeflerin varsa maalesef tonguç akademi yetersiz kalır.Bu yüzden hocalara geldiki izlemelisin.Orada zor sorularda çözülüyor.Tabi konudan hiçbir şey anlamadıysan ilk önce tonguç akademiden izlemelisin oradaki bilgiler görselleri sayesinde daha akılda kalıcı oluyor ancak konuyu biraz anlıyorsan orada anlatılanların çoğunu biliyorsun demektir.

Tonguç akademi 9.sınıf videoları az atıyordu.Hocalara geldikte daha fazla var.
9. Sınıfsanız gidin ingilizce öğrenin. Okul ortalamasının etkisi üniversite puanına çok azaldı ve işinize yaracak şey ingilizce olur, hazırlıkta uzmanlaşırsınız yada hazırlığı atlarsınız ve lise yıllarında ingilizce kaynaklardan yararlanırsınız. İngilizceniz varsa daha da geliştirin. 10. Sınıfı bitirdiğiniz yaz başlayın çalışmaya.

9. Sınıfsanız gidin ingilizce öğrenin. Okul ortalamasının etkisi üniversite puanına çok azaldı ve işinize yaracak şey ingilizce olur, hazırlıkta uzmanlaşırsınız yada hazırlığı atlarsınız ve lise yıllarında ingilizce kaynaklardan yararlanırsınız. İngilizceniz varsa daha da geliştirin. 10. Sınıfı bitirdiğiniz yaz başlayın çalışmaya.
Yani okul ortalamasının oluşan sıralamalara etkisi azaldı mı? Ayrıca 10.sınıfta azar azar başlayacağım YGS' ye.

Hocalara Geldik konuları ve soruları daha gerçekçi örnekler ile anlatıyor. Tonguç Akademi biraz daha basit ve dalgaya vurarak anlatıyor. Ben kendim ağırlık olarak Hocalara Geldik izliyorum. Konunun genel mantığını öğrenmek istersen Tonguç Akademi'nin 5dk'lık videolarını izlersin.

Yani okul ortalamasının oluşan sıralamalara etkisi azaldı mı? Ayrıca 10.sınıfta azar azar başlayacağım YGS' ye.
Anadolu liselerinin 0.12 , meslek liselerinin 0,18 kat sayısı vardı, şimdi tüm okulların 0,8 oldu. 70 ortalama ve 80 ortalama arasındaki ek puan farkı çalışmaya değmeyecek düzeyde. 60 yap yine yeter. Tabi 70'ten aşağı düşürmek hoş olmuyor.

Geri
Yukarı