"Hoçça ğalın ben gidiyom" capsi soruşturma konusu oldu

Kız bıkmış ve ülkeden gitmek istiyor. Bundan daha doğal bir şey yok. Düşmanlığa sevk edecek bir durum yok ki. Millet koyun değil her şeyi görüyor. Öyle olmaz bence az gelir, ağzına koli bandı yapıştırsınlar direkt.
Ya kız kimseye bile demiyor, "BEN" diyor, "BEN GİDİYORUM" diyor. Bu nasıl adalet, resmen rezalet.

Bizim insanımız soruşturma açılan veya ifadeye çağrılan herkes içeri atılıyor falan mı sanıyor gerçekten.:)

O dönem başbakandı herhalde. Bu sözde Türkçe bile yazamadığına dair resim koysam medyada dolaşıyordu öyle olmadığı halde. Bunu da birisi şikayet ettiyse ifadeye çağrılmıştır bu kadar basit aslında iş. Buradan ben bile bir kullanıcıyı yazdığı yorum yüzünden şikayet etsen o bile ifadeye çağrılır devlet görevlilerine bakanlara Cumhurbaşkanı'na hakaret suç veya halkı kin ve nefrete teşvik diye suç var.

Not: Yalan doğrudan hızlı yayılıyor bu arada. Sosyal medyada gezenlerin yarıdan fazlası gerçekten bin Ali Yıldırım'ın o yazısını yazdığını bile sanıyor olabilir halen.

İzmir'de yaşayan üniversite öğrencisi Elif Yerlikaya'ya sosyal medya paylaşımları nedeniyle TCK'nin 301 ve 216'ıncı maddeleri olan "Türkiye Cumhuriyeti Devletini, kurum ve organlarını alenen aşağılama" ve "halkı kin ve düşmanlığa sevk etme" iddiasıyla soruşturma açıldı. Yerlikaya, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı.

Altını çizerek söylüyorum, "halkı kin ve düşmanlığa sevk etme". Ülkenin adalet sistemi ve kanunları daha ne kadar ayaklar altına alınacak, bilemiyorum maalesef.

Kaynak; Üniversite öğrencisine "Hoçça ğalın ben gidiyom" soruşturması
Şaka mı bu ?

Bizim insanımız soruşturma açılan veya ifadeye çağrılan herkes içeri atılıyor falan mı sanıyor gerçekten.:)

O dönem başbakandı herhalde. Bu sözde Türkçe bile yazamadığına dair resim koysam medyada dolaşıyordu öyle olmadığı halde. Bunu da birisi şikayet ettiyse ifadeye çağrılmıştır bu kadar basit aslında iş. Buradan ben bile bir kullanıcıyı yazdığı yorum yüzünden şikayet etsen o bile ifadeye çağrılır devlet görevlilerine bakanlara Cumhurbaşkanı'na hakaret suç veya halkı kin ve nefrete teşvik diye suç var.

Not: Yalan doğrudan hızlı yayılıyor bu arada. Sosyal medyada gezenlerin yarıdan fazlası gerçekten bin Ali Yıldırım'ın o yazısını yazdığını bile sanıyor olabilir halen.
Los Angeles Abisi'nin sitesinde de trollük yapıyordun sıkılmadın mı? :D işin gücün algı siyaseti

Yeni konular

Geri
Yukarı