Çözüldü Hogwarts Legacy the following components are required to run this program. DirectX runtime hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JayzDmx59

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu yeni yükledim başlıktaki hatayı verdi. Öncelikle sistemin daha 2 günlük R5 5600, RX 6700 XT. Bende DirectX son sürümünü yükliyeyim dedim. Onu da yüklerken "an internal error has occurred DirectX. Please refer to dxerror.log and directx.log in your Windows folder to determine problem." hatasını verdi. DxDiag'tan DirectX sürümüne baktığımda DirectX 12 yazıyor.

Çözüm
Geç cevabım için kusura bakmayın. Hastalanmıştım, bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Konunuzla ilgilenebilseydim oyunun açılmama sorununu çözebilecektik ama DirectX sorunu biraz daha karmaşık gözüküyor.

Şimdiye kadar atmışsınızdır muhtemelen ama evet, format DirectX sorununuzu direkt olarak çözecektir.
Öncelikle geçmiş olsun. Sizi 1 hafta kadar bekledim sonrasında başka bir problem dolayısıyla format atma fikrine daha sıcak baktım ve attım sorunlar düzelmiş oldu. Geri dönüşünüz için teşekkürler.
Direct X i kurmanız gereklidir. Bu adresten indirip kurabilirsiniz.

Direct X i kurmanız gereklidir. Bu adresten indirip kurabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler fakat yukarıda bahsettiğim gibi directx kurmayı denedim ve ondada hata verdi ve suan directx sürümüm 12 gözüküyor.

Oluşan log dosyalarını paylaşın.

Hocam verdiğiniz linkteki konuyu inceledim fakat Windows klasöründeki tarif ettiği 2 konuma da baktım DirectX adında klasör bulamadım.

Log dosyalarının orada olması lazım aslında, yanlış yere bakmadığınıza eminsiniz değil mi?

Olmazsa öncesinde kurulumu bir de offline setup ile deneyin. Ardından sorun devam ederse Process Monitor raporu oluşturursunuz DXSETUP.exe için.

Process Monitor'den de sonuç alamazsak log dosyalarını tekrar arayabiliriz.

Buyrun hocam process monitör ile yapılan dosya

C de Windows klasöründe aşağılarda directx adlı bir metin belgesi var ve yine windows klasöründe SysWOW64 adlı bir klasör var bunun içinde directx adlı bir klasör var ama içi tamamen boş. Logs klasörünün i.inde ise directx ve DxError adlı 2 tane metin belgesi var.

Log dosyalarının orada olması lazım aslında, yanlış yere bakmadığınıza eminsiniz değil mi?

Olmazsa öncesinde kurulumu bir de offline setup ile deneyin. Ardından sorun devam ederse Process Monitor raporu oluşturursunuz DXSETUP.exe için.

Process Monitor'den de sonuç alamazsak log dosyalarını tekrar arayabiliriz.

@JayzDmx59 Logs klasörünin içindeki metin belgeleri ihtiyacımız olan dosyalar. Onları da paylaşırsanız güzel olur.

Şu an okuldayım, bilgisayarıma erişimim yok. Konuyu devralmak isteyen müsait biri varsa ilgilenebilir.

Yoksa 2-3 saat içerisinde geri dönüş yapmış olurum raporunuzu inceleyip.

@JayzDmx59 Logs klasörünin içindeki metin belgeleri ihtiyacımız olan dosyalar. Onları da paylaşırsanız güzel olur.

Şu an okuldayım, bilgisayarıma erişimim yok. Konuyu devralmak isteyen müsait biri varsa ilgilenebilir.

Yoksa 2-3 saat içerisinde geri dönüş yapmış olurum raporunuzu inceleyip.
Sağolun hocam buyrun onları da atayım

Process Monitor raporunu oyun için değil, bu bağlantıdaki DirectX kurulumu için almanız gerekiyor. Alıntıdaki mesajımda belirtmiştim.

Log dosyaları pek yardımcı olmadı. Yeni oluşturacağınız raporu bekliyorum.

Geri
Yukarı