Hogwarts Legacy Türkçe yama ne zaman çıkar?

Beş para etmez diyenler, paralı çevirenlerin yalakasıdır. Oyunçeviri vs vardı, adamlar zamanında cod için dublaj bile çıkarttı. Hepsini geçtim, ücretsizdi.
Beş para etmez değilde, yetersiz. Çünkü test şu anda V2 olduğu halde bile, İngilizce bilmedikleri için yine translate başvuracaklar. V3 çıkasada bir şey değişmeyecek.
En başından oyunun başındaki konuşmalardan bile çevirinin iyi olmadığı belli. Okula, öğrenci olarak geliyorsunuz. Profesörlerle kimi konuşmalarda, sizli-bizli konuşmalar varken, bir sonraki konuşmada senli-benli olmuş. V2'de bu sorunların hiçbirisi çözülmemiş. Ki, V3 çıkasada aynı sorun olacak. Bu yüzden izleyerek çevirmek en iyisidir. Sabah anayasımı daha çözemedim cümlesini gördüm bu yamada... Bu yüzden çeviriyi beğenmeyenlere laf söylemeye gerek yok. Biz, bu şekilde izleyerek çevirdiğimiz için yamanın %70'ni bitirdik. Neyse, iyi eğlenceler dilerim

V3
Beş para etmez değilde, yetersiz. Çünkü test şu anda V2 olduğu halde bile, İngilizce bilmedikleri için yine translate başvuracaklar. V3 çıkasada bir şey değişmeyecek.
En başından oyunun başındaki konuşmalardan bile çevirinin iyi olmadığı belli. Okula, öğrenci olarak geliyorsunuz. Profesörlerle kimi konuşmalarda, sizli-bizli konuşmalar varken, bir sonraki konuşmada senli-benli olmuş. V2'de bu sorunların hiçbirisi çözülmemiş. Ki, V3 çıkasada aynı sorun olacak. Bu yüzden izleyerek çevirmek en iyisidir. Sabah anayasımı daha çözemedim cümlesini gördüm bu yamada... Bu yüzden çeviriyi beğenmeyenlere laf söylemeye gerek yok. Biz, bu şekilde izleyerek çevirdiğimiz için yamanın %70'ni bitirdik. Neyse, iyi eğlenceler dilerim
V3 çoktan çıktı hocam oyunun %75'ini o şekilde oynadım. Gayet iyi bir sıkıntısı yok

V3

V3 çoktan çıktı hocam oyunun %75'ini o şekilde oynadım. Gayet iyi bir sıkıntısı yok A

V3

V3 çoktan çıktı hocam oyunun %75'ini o şekilde oynadım. Gayet iyi bir sıkıntısı yok
1 günde %75 oynamışsın. Helal sana... Nefes alaydın bari... Yamanın ne zaman çıktığını biliyorum. Fakat ortada bir sıkıntı var. Üstteki yorumlarda milletin bahsettiği yama Gameolog yaması. Zartzurt yaması V3 dün çıkardı. Yama aynı, değişen bir şey yok. Bana anlatmanıza gerek yok. Bir arkadaşım oynuyor. Belki 50 tane resim gösterdi. Ben artık görmekten sıkıldım. Neyse, sana iyi eğlenceler...

Beş para etmez diyenler, paralı çevirenlerin yalakasıdır. Oyunçeviri vs vardı, adamlar zamanında cod için dublaj bile çıkarttı. Hepsini geçtim, ücretsizdi.
Paralı çevirmekte ne gibi bir sıkıntı var ki hocam? Mesela hades diye bir oyun var 300 bin kelime var oyunda bunu çeviren adam nasıl bedava çevirsin yüzlerce saat demek.
bu kadar da beleşçi olmayın.

Paralı çevirmekte ne gibi bir sıkıntı var ki hocam? Mesela hades diye bir oyun var 300 bin kelime var oyunda bunu çeviren adam nasıl bedava çevirsin yüzlerce saat demek.
bu kadar da beleşçi olmayın.
Para vermek istemeyenler var. Neden ben 10 sene önceki oyunların yamalarıni bedavaya kullanıyordum, sıkıntı burda. Burda deseler ki, örnek gta 6 için, ücretsiz şekilde tr yama için çalışacak arkadaşlar arıyoruz deseler, emin ol bir çok kişi başvurur. Rockstar para vermesinede gerek yok, yama için çalışacak arkadaşlara oyunu hediye etseler, bu forumda bile 50 kişi çıkar. Herkesde tekelleşme peşinde. Bir avm'de çalışıyorum, daha üstünde jelatini çıkarılmamış araçlar var. Aston martinler vs gider uzar. Birazda halkımızda problem var.

Gameolog forumunda Sweaty ve benim birlikte yapıp yayınlamış olduğumuz Hogwarts Legacy Türkçe yaması düzenlenmiş makine çeviridir. Biz oyun çıkmadan 1 hafta öncesinde oyunun bir saatlik demolarını izleyerek, filmlerine bakarak, kitaplardan ve hatta internetteki kaynaklardan özel terimlere ve büyülere kadar araştırarak notlarımızı alarak başladık bu oyunun Türkçe yama projesine. Sadece translate kullanarak yamayı sürmüş olsaydık zaten erken erişimde oyunun 7 sinin gecesinde bile hazırdı ama oyunu bizde heyecanla beklediğimiz için ve oyunu sevdiğimiz için ortaya kaliteli bir iş çıksın ve insanlar rahatlıkla sorun yaşamadan bu oyunu kendi dillerinde oynayabilsin istedik. 2 gün sadece düzenlemesine uğraştık ve gerçekten kaliteli bir yama oldu. Yamanın temeli translate çeviri olsada üzerinde yeterince düzenlemeler yaptık. Şu güne kadar binlerce kişi oynadı ve gelen geri dönüşlerin hepsi olumlu, hata olarak söyledikleri şeyler bile göze batmıyor bile ama değiştirmek isterseniz bunu bulabildim sadece oldu. Bazı yerlerde sen yerine siz diyor olabilir evet onları bende gördüm ama gözüme batmadı ve aksine okul gibi ortamda hocanın öğrencisine siz demesini de garipsemedim. Eğer oynanışı ve hikayeyi etkileyecek bir şey olsa onları da düzenlerdim ama süre uzardı ve insanları boşu boşuna bekletmiş olurduk ki insanların çoğu bu durumdan memnun, oyun çıkar çıkmaz oynamaya başladılar ve çok güzel geri dönüşler aldık bu da benim için yeterlidir. Herkes yaptığı işe emek veriyor, el çevirisi yapıyorsan yap eline sağlık ama kalkıp diğer yapılan işlere çamur atmak senin yamanın kalitesini arttırmaz o yüzden emeğe saygı diyorum, Ücretsiz ve en hızlı şekilde insanlara güzel hizmet sunduğumuzu düşünüyorum ki hala da gördüğümüz ufak yerleri bile oynadıkça not alıp onları bile güncelliyoruz. Beğenip beğenmemek insanların zevkine ve takdirine kalmış ama her şey saygı çerçevesi içinde olmalı...

Yamamızı indirip denemek isterseniz alttaki linkten indirebilirsiniz :)
Hogwarts Legacy Türkçe Yama

Arkadaşlar size bedava çeviri sağlayan sitelerin çevirilerinin kalitesi zaten sınırlıdır he oyunu anlamana yardımcı olur mu tabii ki olur ama paralı şekilde satılan yamalardan daha kalitesiz olur ayrıca bunun ücretli olması da tuhaf karşılanmamalı oyun çevirisi çok zor bir iş oldukça meşakkatli emeğe de biraz saygı gösterelim.

Arkadaşlar size bedava çeviri sağlayan sitelerin çevirilerinin kalitesi zaten sınırlıdır he oyunu anlamana yardımcı olur mu tabii ki olur ama paralı şekilde satılan yamalardan daha kalitesiz olur ayrıca bunun ücretli olması da tuhaf karşılanmamalı oyun çevirisi çok zor bir iş oldukça meşakkatli emeğe de biraz saygı gösterelim.
Bahsetmeye çalıştığım şey bu zaten, biz kimseye niye el çevirisi yapıp paralı satıyorsun demiyoruz ama konunun başındaki yazılarda gördüğün gibi paralı el çevirisi yapan arkadaşlar ücretsiz makine çevirilerini eleştirmekten sıkılmadı maalesef....

Bir Hogwarts veya Elden Ring büyüklüğündeki oyunun çevirisinin maliyeti nedir çok merak ediyorum.
Her altyazı tartışmalarında oyun firması nefretim katlanıyor.

Geri
Yukarı