Çözüldü HOI 4 Almanya ile Fransa'yı alamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Almanya oynuyorum ve Fransa'yı almaya çalışıyorum. Bana Sovyetler de yardım ediyor. İtalya ve Sovyetler ile müttefikim. İtalya aşağıdan giriyor, Sovyetler ve ben de sınırdan giriyoruz.

Neredeyse 1 saattir cephedeyim:

1.jpg

Ne yapmalıyım? Şu an tek savaştığım bölge Fransa, Belçika ve onun üstündeki küçük ülke. Belçika tarafını hafiften hafiften alıyorum. Aldıktan sonra o birlikleri de Fransa sınırına çekeceğim.

İlerliyorum ama çok yavaş ilerliyorum. Ne yapabilirim? @emircanunlts.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    326 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle 1200 sınırı olan yere 4700 uçak koymuşsunuz, o uçaklar neredeyse işe yaramıyor denebilir.

İkincisi, neyle saldırıyorsunuz bilmiyorum ama sürekli line attack da tutarsanız, bir süre sonra ekipmanlarınız - ye düşecektir ve kaybedecek duruma düşersiniz.

Üçüncüsü, sanırım pek uçak üretmiyorsunuz. Fighter ve Close Air Support birliğinden oluşan yüksek miktarda uçak lazım size. Fighterlar sadece air support ve interception yapacak, CAS ise sadece CAS yapacak.
Öncelikle 1200 sınırı olan yere 4700 uçak koymuşsunuz, o uçaklar neredeyse işe yaramıyor denebilir.

İkincisi, neyle saldırıyorsunuz bilmiyorum ama sürekli line attack da tutarsanız, bir süre sonra ekipmanlarınız - ye düşecektir ve kaybedecek duruma düşersiniz.

Üçüncüsü, sanırım pek uçak üretmiyorsunuz. Fighter ve Close Air Support birliğinden oluşan yüksek miktarda uçak lazım size. Fighterlar sadece air support ve interception yapacak, CAS ise sadece CAS yapacak.

Çözüm
Tank olmadan Fransa'yı düşürmenizin pek imkanı yok. Oyun başında orta seviye tankları yapmaya başlamanız gerekiyor ve bu tanklara olabildiğince hız vermeniz gerekiyor. Tanklar ile birlikte belçikadan girince zaten Paris'e kadar uçuyor tanklar. Ayrıca şu anki savaşın tek kaderi belki paraşütçü birlikler olur. Transport Plane ve paratrooperları açın Paris ve diğer büyük şehirleri paraşütçü birliklerle alın. Ancak bu saatten sonra bu save üzerinden biraz zor ilerlersiniz.

Tank olmadan Fransa'yı düşürmenizin pek imkanı yok. Oyun başında orta seviye tankları yapmaya başlamanız gerekiyor ve bu tanklara olabildiğince hız vermeniz gerekiyor. Tanklar ile birlikte Belçika'dan girince zaten Paris'e kadar uçuyor tanklar. Ayrıca şu anki savaşın tek kaderi belki paraşütçü birlikler olur. Transport plane ve paratrooperları açın Paris ve diğer büyük şehirleri paraşütçü birliklerle alın. Ancak bu saatten sonra bu Save üzerinden biraz zor ilerlersiniz.

1.jpg

Birlikler bu şekilde hocam.
İkincisi, neyle saldırıyorsunuz bilmiyorum
1.jpg

Umarım Maginot hattından saldırmaya çalışmıyorsunuzdur. Ayrıca tank birlikleri üretmemişsiniz, Fransa'ya o şekilde girmek çok zor.

Belçika ve Hollanda üzerinden Fransa'ya girebilmek için en az 10-15 Light Tank/SPG veya 5-8 adet Medium Tank gerekli.

Umarım maginot hattından saldırmaya çalışmıyorsunuzdur. Ayrıca tank birlikleri üretmemişsiniz, Fransa'ya o şekilde girmek çok zor.

Belçika ve Hollanda üzerinden Fransa'ya girebilmek için en az 10-15 light Tank/SPG veya 5-8 adet medium tank gerekli.

Hocam tank birliklerini ayrı bir komutana mı vereyim? Yani özel tank birlikleri mi olsun? Ek olarak light Tank/SPG ve medium tank, bir model falan mı? Yoksa şu tank ağacındaki ortadan giden yoldaki tanklar mı?

Son düzenleme:
Hocam tank birliklerini ayrı bir komutana mı vereyim? Yani özel tank birlikleri mi olsun? Ek olarak light Tank/SPG ve medium tank, bir model falan mı? Yoksa şu tank ağacındaki ortadan giden yoldaki tanklar mı?
Tank birliklerini Heinz Guderian'a, Heinz Guderian'ın başına da Von Manstein'i getirebilirsiniz.

Oyunu yeni öğreniyorsunuz sanırım. Öğretici videolar izleyin.

Geri
Yukarı