HOI 4 insan gücü artmıyor

AlvosivUA

Hectopat
Selamlar arkadaşlar,
HOI 4 oynuyorum ve tek sıkıntım şu asker basımını bitirsemde insan gücüm artmıyor arkadaş. Neden böyle, nasıl arttırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar,
HOI 4 oynuyorum ve tek sıkıntım şu asker basımını bitirsemde insan gücüm artmıyor arkadaş. Neden böyle, nasıl arttırabilirim?
Sol üstten ülke bayrağına tıklayıp askere alınabilir nüfusu (recruitable population) arttıracaksınız. Asker resmi olan yuvarlağa tıklayıp Extrensive Consription'a kadar yapabilirsiniz. Training Time'a debuff veren seçenekten sonrasını yapmayın. Ayrıca manpower'iniz bitmediği sürece sorun yok. Çeşitli focuslarla veya advisor'larla da arttırılabiliyor bilginiz olsun.

Askere alım yasanı arttır manpower sağlayan focuslara gitmeye çalış faşist olursan eğer manpower daha fazla gelecektir çok fazla asker basma içlerini aşırı doldurma hemen tüketirsin bir de sürekli yeni bir yerler işgal edersen isyandan dolayı aşırı manpowerın tükenir yavaş yavaş işgal et ettiğin toprağıda kendine uyumlu hale getir yeni isyan sistemiyle beraber manpower bayağı sıkıntı oldu.

Sivil fabrika kur, askerlik yasasını değiştir, bir süreliğine asker eğitme, isyanları bastır, eğer bir ittifakın içindeysen güçlü olan ülkeden manpower talep edebilirsin.

Güçlü olan ülkeden manpower talep etme değil her müttefiğin olan ülkeden talep edebilirsin ama ihtiyacın varsa veriyorlar yoksa vermezler verseler dahi asker basarken başlarda işe yaramaz sadece garnizon için manpower veriyor diğer ülkeler.

Güçlü olan ülkeden manpower talep etme değil her müttefiğin olan ülkeden talep edebilirsin ama ihtiyacın varsa veriyorlar yoksa vermezler verseler dahi asker basarken başlarda işe yaramaz sadece garnizon için manpower veriyor diğer ülkeler.
Güçlü olan ülkeden alsın, güçsüz ülkeden niye alsın manpower? Kendisi gelişsin. Ben de biliyorum dediklerini.

Geri
Yukarı