HOI 4 tavsiyeleri

Sovyet'e ben 5 tane 24'lük 20 width birlikle ve 20 civarı 20 width medium tank birliğiyle giriyorum, yok oluyor. Petrolü Romanya'dan alacaksın, petrol araştırması yapacaksın ki her birim petrolden elde ettiğin yakıt artsın. Ayrıca sentetik rafinerilerden de bol bol inşa ediyorum ben.

Ekleme: Donanmayı çalıştırmadığın sürece yakıt tüketimi çok olmuyor.

Sovyet'e ben 5 tane 24'lük 20 width birlikle ve 20 civarı 20 width medium tank birliğiyle giriyorum, yok oluyor. Petrolü Romanya'dan alacaksın, petrol araştırması yapacaksın ki her birim petrolden elde ettiğin yakıt artsın. Ayrıca sentetik rafinerilerden de bol bol inşa ediyorum ben.

Yapay zeka sovyet çıkarma yapmıştı mecburen atamıştım donanmayı

Kankam insan gücün nasıl yetiyor ona çok insan gücü sıkıntısı çekiyorum ben
Yapay zeka sovyet çıkarma yapmıştı mecburen atamıştım donanmayı

Kankam insan gücün nasıl yetiyor ona çok insan gücü sıkıntısı çekiyorum ben
mesela askeri fabrikam 150-200 civarı ekipman yetiştiremıyorum, insan gücü yetmiyor. Zoraki bazı yerlerde bu durum olunca hile kullanıyorum.

Yapay zeka sovyet çıkarma yapmıştı mecburen atamıştım donanmayı.

Kankam insan gücün nasıl yetiyor ona çok insan gücü sıkıntısı çekiyorum ben.

Mesela askeri fabrikam 150-200 civarı ekipman yetiştiremıyorum, insan gücü yetmiyor. Zoraki bazı yerlerde bu durum olunca hile kullanıyorum.

Hocam bir kere deneyimlide ve demir adam modunda oynayin hile yapmaniza gerek yokta ben sizi işin aslı anlayamadım aslında çok da zor değil internetten rehberlere bakabilirsiniz maxmarine YouTube'da vardi sanirim Almanya ondan bakın.

Çatır çatır asker basarsan düşebilirir, herhalde asker yasalarıni falan biliyorsunuzdur onları arttırın da birden 900kdan 0'a düşmez.
Dediğiniz gibi demir adam modunda oynadım ve daha iyi öğrendim sağ ol :) ama fabrika basma ve onları bekleme çok can sıkıcı sadece hızlı inşaat hilesi kullanıp oynamayı düşünüyorum...
Çatır çatır asker basarsan düşebilirir, herhalde asker yasalarıni falan biliyorsunuzdur onları arttırın da birden 900kdan 0'a düşmez.

Bir sorum daha var, Romanya'yı hizala var mesela, hizaladım ama sadece ittifağa girmek istiyor ben ise onu topraklarıma katmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Dediğiniz gibi demir adam modunda oynadım ve daha iyi öğrendim sağ ol :) ama fabrika basma ve onları bekleme çok can sıkıcı sadece hızlı inşaat hilesi kullanıp oynamayı düşünüyorum...

Bir sorum daha var, Romanya'yı hizala var mesela, hizaladım ama sadece ittifağa girmek istiyor ben ise onu topraklarıma katmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Hocam ben bu oyunu ilk 50 saat hileli oynadım çok canım sıkılıyordu sizin gibi sonra demir adamda oynadim ki şahaneydi sorununuz fabrikaları falan beklemekse hiç sorun yapmayın bir de Türkçe yama kullanın Steam atölyesinden fabrikaları ayrica beklemeyin fabrikaları basıma verin ve orayı unutun iç işleriyle uğraşın mesela ajanlık DLC'sini aldıysanız daha güzel olabilir Türkçe yama kullanmanızı istememin sebebi Romanya'yı hizala o sizin paktınıza katıldıysa ve Romanya'yı hizala yaparsaniz sizin kuklanız oluyor ve unutmayın kuklalarınızdan asker alabiliyorsunuz ve bir de kuklanızın kaynaklarını hepsini ücretsiz denilebilecek kadar ucuza alıyorsunuz yani demem o ki topraklarınıza katıyor gibi oluyorsunuz bu arada Romanya'nın sizin paktınıza girmesi için faşizm ideolojisi basmaniz gerekli oyunun derinliklerine inin biraz daha bir süre sonra savaşmadan bir ülkeyi almak/etkilemek size çok daha büyük bir zevk verecektir.

Hocam ben bu oyunu ilk 50 saat hileli oynadım çok canım sıkılıyordu sizin gibi sonra demir adamda oynadim ki şahaneydi sorununuz fabrikaları falan beklemekse hiç sorun yapmayın bir de Türkçe yama kullanın Steam atölyesinden fabrikaları ayrica beklemeyin fabrikaları basıma verin ve orayı unutun iç işleriyle uğraşın mesela ajanlık DLC'sini aldıysanız daha güzel olabilir Türkçe yama kullanmanızı istememin sebebi Romanya'yı hizala o sizin paktınıza katıldıysa ve Romanya'yı hizala yaparsaniz sizin kuklanız oluyor ve unutmayın kuklalarınızdan asker alabiliyorsunuz ve bir de kuklanızın kaynaklarını hepsini ücretsiz denilebilecek kadar ucuza alıyorsunuz yani demem o ki topraklarınıza katıyor gibi oluyorsunuz bu arada Romanya'nın sizin paktınıza girmesi için faşizm ideolojisi basmaniz gerekli oyunun derinliklerine inin biraz daha bir süre sonra savaşmadan bir ülkeyi almak/etkilemek size çok daha büyük bir zevk verecektir.

Battle For The Bosporus ve La Resistance DLC'leri var sadece oyuna bayağı zevk katıyorlar teşekkürler tekrardan :)

Baştan anlatmaya başlıyorum. Almanya ile 39 yılına kadar savaşa girmeyin savaşa girdiğiniz takdirde yararınıza olan mefo bills gibi çok güzel bir şey kaybetmiş oluyorsunuz. Öncelikle %5'lik asker yasası Almanya ile bana her zaman yeter. Muhtemelen siz bütün toprakları ele geçirdiğiniz için ve sizde La Resistance DLC'si olduğu için var olan insan gücünüzün büyük bir kısmı garnizon olarak gitmekte. İnsan gücünüzün üstüne gelerek ne kadarını garnizona harcadığınızı görebilirsiniz.
Aynı zamanda garnizon birliğini içi bol keseden birliklerinizden seçmeyin sizi ekipman olarak zora sokabilir. Sovyetler ile savaşırken donanmayı çıkartmanıza gerek yok minik garnizon askerleri basarak limanları tutabilir ve Sovyetlerin size çıkartma atmasını engelleyebilirsiniz. Petrolü Romanya'dan alacaksınız ve ülkenize bolca sentetik rafineri basacaksınız bu yüzden petrol açığınız çıkmayacaktır. Eğer çıkarsa minimum 100 sivil basmanız gerektiği için bu sivilleri Amerika'dan petrol almak için harcayabilirsiniz. Gördüğünüz her devleti anında işgal etmenize gerek yok öncelikle büyük devletleri düşürün daha sonra küçüklerle ilgilenirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı