HOI 4 tavsiyeleri

281746

Hectopat
Ben sadece Almanya, İtalya, Türkiye ve İspanya ile oynayan biriyim. Yaşadığım sorunlar var oynayışta (oyunda yeniyim). 1936'de Polonya'yı ve Hollanda benzeri etrafımdaki ülkeleri aldıktan sonra 1937-1938'de İngiltere'ye çıkartma yapıp, 2. cepheden majino hattına değmeden hafif tanklar ile ovalardan Fransa'ya girip Paris'i alıp düşürüyorum ama iş doğu cephesine gelince afallıyorum. Uçak ve gemi için yakıt yetiştiremiyorum, insan gücüm 0'a iniyor. Moskova'ya kadar yarıyorum ama birden geri düşmeye başlıyorum. Oyunda bilmediğim şeyler var ki bu bilmediklerim yüzünden oyun zevkim bölünüyor. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece Almanya, İtalya, Türkiye ve İspanya ile oynayan biriyim. Yaşadığım sorunlar var oynayışta (oyunda yeniyim). 1936'de Polonya'yı ve Hollanda benzeri etrafımdaki ülkeleri aldıktan sonra 1937-1938'de İngiltere'ye çıkartma yapıp, 2. cepheden majino hattına değmeden hafif tanklar ile ovalardan Fransa'ya girip Paris'i alıp düşürüyorum ama iş doğu cephesine gelince afallıyorum. Uçak ve gemi için yakıt yetiştiremiyorum, insan gücüm 0'a iniyor. Moskova'ya kadar yarıyorum ama birden geri düşmeye başlıyorum. Oyunda bilmediğim şeyler var ki bu bilmediklerim yüzünden oyun zevkim bölünüyor. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?
oyunda 470 saat geçirdim ve şunu söyleyebilirim nerdeyse her almanın kaderi aynı oluyor ya direk allies le savaşını bitirip soviet e dalıcaksın yada donanmayla üstünlük almalısın petrol almak için tavsiyem paradroper bas ingilizin karasına bi anda uçaklarını çevirip üstünlük alıp dover limanına çık askerlerinin bir kısmını oraya götür zaten 1 24 lük orduyla çok rahat feth edilebilir bi ülke ingiliz

Öncelikle Almanya oynarken hemen Almanya'nin dış ülkelere saldırdığı odağa gitmeyin ilk önce sol taraftaki ekonomi ile alakali odakları tamamlayın dış ülkelere saldırirken gittiğiniz ilk odak revolttu sanırım ona en son savaşa hazir olduğunuzda gidin ve sadece sivil fabrika basin 115 civarı sivil fabrika basin ve ticaret ile ilgili olan yeri Free trade yapın en ilk bu inşaat hızi verecektir bayağı bir 1939'lara kadar acele etmeden bunları yapın daha sonra yavaş yavaş Çekoslovakya'nin hepsini alin savaşsız bir şekilde sonra Polonya'yı daha sonra Hollanda falan ve Fransa'yı düşrün İngiliz'lerle Fransa düşene kadar uğraşmayın ve İtalya'yi falan savaşa dahil etmeyin topraklar size kalsin Fransa düşünce İngiliz'lere yukaridan ve aşağıdan çıkarma atin sonra İngiliz'ler düşsün ve bu savaşlar olurken sovyetlerle tank anlaşmasını yapıp zırhlılari açın savas bitince sovyetlere girin birkaç anti tank tümeni yapın sovyetler düşünce Amerika falan halledersiniz.

oyunda 470 saat geçirdim ve şunu söyleyebilirim nerdeyse her almanın kaderi aynı oluyor ya direk allies le savaşını bitirip soviet e dalıcaksın yada donanmayla üstünlük almalısın petrol almak için tavsiyem paradroper bas ingilizin karasına bi anda uçaklarını çevirip üstünlük alıp dover limanına çık askerlerinin bir kısmını oraya götür zaten 1 24 lük orduyla çok rahat feth edilebilir bi ülke ingiliz
Zaten onlar sorun değil ki 25-40 lık orduyla yok ediyorum asıl sorun petrol ve doğu cephesi

Doğuya işte İngiliz'i düşürüp Fransa ve İngiliz kolonileri seni idaare eder ayrıca dutch indies.

Etmiyor ki idare sovyetler tanrı gibi geliyor 2K avcı uçağı var ben 3K kaldırsam petrol sünger gibi emiyor. 400 gemilik donanma var sadece savaş ve ağır kruvazör onlara petrol zaten hak getire en sonunda Irak'a çıkarma yapacağım petrol için. Hem Fransız ve İngiliz topraklarında petrol yok ki
Doğuya işte İngiliz'i düşürüp Fransa ve İngiliz kolonileri seni idare eder. Ayrıca dutch indies.
Hint adasına çıkarma yapana kadar...

Etmiyor ki idare sovyetler tanrı gibi geliyor 2K avcı uçağı var ben 3K kaldırsam petrol sünger gibi emiyor. 400 gemilik donanma var sadece savaş ve ağır kruvazör onlara petrol zaten hak getire en sonunda Irak'a çıkarma yapacağım petrol için. Hem fransız ve İngiliz topraklarında petrol yok ki.

Hint adasına çıkarma yapana kadar...

Kanka İngiliz'i düsürünce kolonilerini uydu olarak al diye bir seçenek çıkar bir de savaşa girmeden önce 100 tane sivil bas sonra askeri fabrikalara yüklen petrolü Amerika'dan alabilirsin zaten yeterince basmışsan sivil sana yetecektir savaşa 1939'lara doğru gir yani revolta hemen gitme 1936 yazmışsın sanırım, 1936 çok erken revolta gittiğinde İngiliz falan için sana zarar olacak odaklar açılıyor diye biliyorum revolta gitme odaklari yapamasinlar en son çatır catir gidersin sovyete de başkaları ile savaşta değilken gir İngiliz'i bitirip girmen şart.
Bir de zaten İngiliz'lerle savastayken sovyetlerle anlaşma yaparsan odak agacinda var panzer 3'tü sanirim orta tank onu 3 silah 3 motor 3 güvenilirlik ile dizayn et birkaç tane orta tank birkaç tenede hafif tank tümeni ilr gir sovyete Türkiye'yi savşa çekebilmen biraz zor ama Türkiye'den askeri geçiş izni alırsan kolonilerden asker al Türkiye'nin kafkas sınırına diz sovyet illaki bir açık verir hafıf zırh tümeniyle kafkaslara yardır tabii bundan önce biraz ittirmen gerekiyor sovyeti, tankalrın kafkaslara kadar ilerleyebilirse Türkiye'deki adamlarinla Azerbaycan'i alırsın oradaki petrolleri kullanırsın.

Son düzenleme:
Justify atmayın focusları kullanın.
Hiç sabırlı değilim ki toprağıma toprak kattıkça gözümü hırs bürüyor.
Kanka İngiliz'i düsürünce kolonilerini uydu olarak al diye bir seçenek çıkar bir de savaşa girmeden önce 100 tane sivil bas sonra askeri fabrikalara yüklen petrolü Amerika'dan alabilirsin zaten yeterince basmışsan sivil sana yetecektir savaşa 1939'lara doğru gir yani revolta hemen gitme 1936 yazmışsın sanırım, 1936 çok erken revolta gittiğinde İngiliz falan için sana zarar olacak odaklar açılıyor diye biliyorum revolta gitme odaklari yapamasinlar en son çatır catir gidersin sovyete de başkaları ile savaşta değilken gir İngiliz'i bitirip girmen şart.
Bir de zaten İngiliz'lerle savastayken sovyetlerle anlaşma yaparsan odak agacinda var panzer 3'tü sanirim orta tank onu 3 silah 3 motor 3 güvenilirlik ile dizayn et birkaç tane orta tank birkaç tenede hafif tank tümeni ilr gir sovyete Türkiye'yi savşa çekebilmen biraz zor ama Türkiye'den askeri geçiş izni alırsan kolonilerden asker al Türkiye'nin kafkas sınırına diz sovyet illaki bir açık verir hafıf zırh tümeniyle kafkaslara yardır tabii bundan önce biraz ittirmen gerekiyor sovyeti, tankalrın kafkaslara kadar ilerleyebilirse Türkiye'deki adamlarinla Azerbaycan'i alırsın oradaki petrolleri kullanırsın.
Aaa uydu olarak almayı bilmiyordum ben sadece tüm vilayetleri al diyordum

Geri
Yukarı