HOI4 1942'den sonra 15FPS olma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Hürkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar HOI4'ü yaklaşık 1 senedir oynuyorum bu oyun sorunlu bir oyun, bıktım artık. Param olmadığı için bir zaman korsan oynadım, bugüne kadar daha doğrusu, hep 15 FPS oluyordu 1942'de. Neyse oyun korsan olduğu içindir dedim geçtim. Bugün almak nasip oldu indirime girdi 14.75TL'ye aldım. Aynı muhabbet bugün de oldu. Sistemim de gayet yeterli aslında var mı bir çözüm yolu?

Sistem özelliklerim:
  • SSD: 240GB Adata SU630
  • HDD: 1TB WD10EZEX-00MFCA0
  • Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 series
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2500X Quad-Core Processor
  • RAM: 8x2 XPG RGB.

Ryzen 5 2500X'in, E8400'ten daha iyi bir tek çekirdek performansına sahip olduğu kesin. FPS farkı oynadığınız çözünürlük gibi diğer etkenlerden dolayı daha yüksek olabilir. Belki de 4 hızda oynamışsınızdır.
Hız da belli bi yıldan sonra etki ediyor hocam yanlış bilgi vermeyin 5.nesil i3 işlemci ile son hız 30 fps alıyorum.

Hızı 4'e düşüreyim bir. Bir de o uçak silme komutu vesaire nedir bilen varsa yazarsa sevinirim. Ayrıca işlemcim 8 çekirdekli değil mi?

Dosya Ekleri

• 8.png
    8.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 25
Ryzen 5 2500X'in, E8400'ten daha iyi bir tek çekirdek performansına sahip olduğu kesin. FPS farkı oynadığınız çözünürlük gibi diğer etkenlerden dolayı daha yüksek olabilir. Belki de 4 hızda oynamışsınızdır.
Num+ tuşuna hayvan gibi abanıp son hızda oynadığıma adım gibi eminim. Çözünürlük olarak 640x480 oynuyordum fakat bir başka sistemimde 1920x1080 çözünürlükte (i5 3470+GT 420) de aynı şekildeydi. Olayın oyun motorunun tekil çekirdeğe yüklenmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Fakat arkadaş hızı düşürüp uçakları silme komutlarını vesaire kullanırsa çözer fikrimce.

Yeni konular

Geri
Yukarı