HOI4 1942'den sonra 15FPS olma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Hürkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar HOI4'ü yaklaşık 1 senedir oynuyorum bu oyun sorunlu bir oyun, bıktım artık. Param olmadığı için bir zaman korsan oynadım, bugüne kadar daha doğrusu, hep 15 FPS oluyordu 1942'de. Neyse oyun korsan olduğu içindir dedim geçtim. Bugün almak nasip oldu indirime girdi 14.75TL'ye aldım. Aynı muhabbet bugün de oldu. Sistemim de gayet yeterli aslında var mı bir çözüm yolu?

Sistem özelliklerim:
  • SSD: 240GB Adata SU630
  • HDD: 1TB WD10EZEX-00MFCA0
  • Ekran kartı: MSI Radeon RX 570 series
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2500X Quad-Core Processor
  • RAM: 8x2 XPG RGB.

Ben bu ayarları uyguladım 55 altı görmedim.
Oyunun ana menüsünde bulunan options(ayarlar) bölümüne girip, aşağıdaki adımları takip edin.

-video-(video) kısmı-
Mode-(durum)
: Bu kısmı fullscreen(tam ekran) olarak ayarlayın.
resolution-(ekran çözünürlüğü): Bu kısım mode(durum) kısmına bağlı olarak işlev gördüğü için değiştirmeniz gereken ayar olmayacaktır.
refresh Rate-(yenileme hızı): Refresh Rate(yenileme hızı) dediğimiz alan da mode(durum) kısmına girdiği için bu alanı da boş bırakabilirsiniz.
multisample level-(çoklu örnek seviye) : Bu bölümün ayarını 0 olarak değiştirin.
gamma-(orta not): Buranın ayarını hiçbir şekilde değiştirmeyin. Aynı şekilde kalabilir.
texture quality-(doku kalitesi): Burayı da Low(düşük) olarak değiştirin.
UI scaling (experimental)-(UI ölçeklendirme (deneysel)): Bu kısmı 1.0X olacak şekilde seçiniz.

-tikler-
V-Sync-(dikey senkronizasyon)
: Buraya tik koymamalısınız.
rivers-(nehirler) : Tik konulmamalı.
Cities-(şehirler): Burayı da tikle işaretlememelisiniz.
3D trees-(3D ağaçlar): 3D trees(3D ağaçlar) dediğimiz bu alana tik koyulmamalıdır.
weather-(hava): Yine tiki kaldırmalı ve tiksiz kalmalıdır.
reflections-(yansımalar): Tik varsa kaldırın, yoksa da bir şey uygulamanıza gerek yoktur.
shadows-(gölgeler): Eğer tikle işaretlenmişse kaldırınız.
3D buildings-(3D binalar): Burası da tiksiz olmalıdır.
3D units-(3D birimler): Her alandan farklı olarak burayı tikle işaretleyiniz.
High quality pixel shaders-(yüksek kaliteli piksel gölgelendiriciler): Bu alanı tikten kaldırınız.
Full rendering resolution-(tam tercüme çözüm): Bu son alanı, 3D units(3D birimler) alanı gibi tik yoksa tikle işaretlemelisiniz.

-Game-(oyun)-
Autosave ınternal-(otomatik kaydetme dahili)
: Burayı never(hiç) seçeneği ile doldurun.

Audio(ses) ve controls(kontroller) başlıkları altındaki ayarlara dokunmanıza gerek yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı