Sürprizbozan HOI4 Almanya 1936 ile ne yapılması gerekiyor?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Milesupsher23

Centipat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi HOI4 zor ve ben 1936'da Almanya açtım. Blitzkrieg başlayana kadar neler yapmam gerek, oyunda yeniyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Blitzkrieg başlayana kadar" tek oyunda değil başka şeylerde de yeniymişsin. HOİ4 karmaşık ve kompleks yapısı var, eğitim videoları izlersen oyunu anlamak için daha iyi olur.

Hocam basit bir oyun ama arayüzleri çözmen gerek. En soldaki ekonomi focuslarını gidip daha sonrasında Rhineland'i yapıp direkt hiç gün kaybetmeden Anschluss'u yapabilirsin. Anschluss birinci güçlenmen Çekoslovakyayı aldığında Çek sanayisiyle durdurulamıyor. Yeni başladıysan Amerika Faşist boostlayıp Faşistleri geçirmen oyunu daha kolaylaştırır senin için. Fransayı yarmayı öğrendiğinde devamı geliyor zaten o save içerisinde.

Ho4 bilmem fakat 2'yi yüzlerce saat oynamıştım ve genelde Almanya ile 1936'da başlardım. İlk yapman gereken ekonomiyi savaş ekonomisine hazırlaman, tarihi de bilmen faydalı olacaktır. Danzig'e kadar tankları Polonya sınırına dizersen gerçekteki gibi 1-2 haftada tüm Polonya'yı alabilirsin. Sonrasında dönüp Fransızlara yine tarih üzerinden gidip, Belçika, Hollanda üzerinden girersen onların da Maginot'su etkisiz kalıyor. Denizlerdeki İngiliz üstünlüğünü denizaltılarla tehdit edebilirsin. Gerisi sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı