HOI4 düşük erzak ve donanmayla savunma

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HOI4'te durumum bu. İlk başta Sovyetler bana savaş açtı. Bir yere kadar çok sağlam ittim hatta Moskova'ya bayağı yaklaştım fakat sonradan Amerika savaşa katıldı ve İngiltere, Avustralya ile birlikte sürekli benim yanımda savaşanlara çıkartma yapıyorlar. Sovyetler beni geri itiyor, donanmam çok az, uçağım 300-400 civarı kaldı, erzak seviyem çok az. Nasıl kurtarabilirim? (En zorun bir altında oynuyorum.)

1641600967812.png

1641601001985.png

1641601027762.png

1641601039633.png

1641601049652.png

1641601071237.png

1641601081143.png

1641601095399.png

1641601112523.png

1641601121434.png

1641601129826.png

1641601142338.png

1641601151242.png

1641601182092.png

1641601194331.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Line attack vermemeniz lazım. Sovyet tanklarla çok kolay düşüyor. Elinizdeki 5k light tankten tank birlikleri oluşturun ve belli noktalardan iterek pocket atmaya çalışın. Ekiplanlara çok fabrika vermişsiniz, eksik kapanınca onları uçağa taşıyın. Donanma olarak da sadece sub basın. Şnokerli sublar çok güçlü, İngiliz petrolsüz kalır.

Line attack vermemeniz lazım. Sovyet tanklarla çok kolay düşüyor. Elinizdeki 5k light tankten tank birlikleri oluşturun ve belli noktalardan iterek pocket atmaya çalışın. Ekiplanlara çok fabrika vermişsiniz, eksik kapanınca onları uçağa taşıyın. Donanma olarak da sadece sub basın. Şnokerli sublar çok güçlü, İngiliz petrolsüz kalır.
Aynen, submarine ve destroyer hariç gemi basmak saçma olur.

Dediğiniz şeylerin (Line attack, pocket vb.) Türkçe'sini yazar mısınız çünkü anlamadım. Bir de ne yaparsam yapiyim hep eksiye doğru gidiyor ekipman.

Ekipmanınız eksiye gidiyor çünkü saldırıyorsunuz askerleriniz ölüyor. Yerine yeni asker koymak bedava olmadığı için ekipman gerekiyor ve eksiye düşüyor. Yani askeriniz sahaya ekipmansız gidiyor veya ekipman olmadığı için ölen askerlerinizin yerine yenisi gelmiyor. Öncelikle çok büyük bir hata yapmışsınız. Sanırım Sovyetler Birliğine saldırı hattı çekip komutana saldırı emri vermişsiniz biz buna line attack deriz. Yani cephe hattındaki tüm birimlerin saldırı emri ile saldırması. Bu yanlış bir şeydir ve çok ekipman kaybına sebep olur. Dolayısıyla ekipmanınız kalmamış eğer saldırmayı bırakırsanız kendine gelmeye başlayacaktır. Komutanlarınıza bakınca dolu olmadıklarını görüyorum muhtemelen askerleriniz ekipman olmadığı için ölmeye başlamış.

Ayrıca bana göre oyunu en zorda veya onun bir altı zorlukta oynamanın kendinize işkence yaptırmaktan bir farkı yoktur. Çünkü yapay zekada herhangi bir değişiklik olmuyor siz sadece debuff yiyorsunuz. Bu yüzden orta zorlukta veya alışmak için onun bir altında oynamanızı tavsiye ederim.

Gördüğüm kadarıyla top ve destek ekipmanlarından 50 fabrika olarak uzun zamandır üretiyorsunuz ve bu yanlıştır. Yıl 42 olduğu için askerlerinizin fazlalığına göre topa 15-20 aynı şekilde destek ekipmanına 15-20 fabrika yetecektir. Eksikleriniz kapanınca bu ekipmanlardaki fabrikaları dediğim sayılara düşürün ve diğer üretimlerinize öncelik verin. Ayrıca Almanya ile bu kadar çok tersane ile gemi basmanıza gerek yok çok fazla tersaneniz var diğer arkadaşların dediği gibi sadece gelişmiş denizaltılar üretmek ve bunları okyanuslara convoy attack emrine koymalısınız. Denizaltı üreteceğiniz için donanmanın başını Karl Dönitz olarak seçebilirsiniz. Aynı şekilde hava kuvvetlerine gereksiz birisini seçmişsiniz Hermann Göring daha iyi olacaktır.

Medium tankların var ise tanklar ile yarma yap, küçük ve büyük pocketlar yap. Division şeklini değiştir, sovyetler pocket ile çok kolay düşüyor, eğer seni Polonya'ya kadar iter ise nehirde tutmaya çalış. Ve neden savaş gemisi üretiyorsun? Denizaltı veya destroyer üret, onun yüzünden hem kaynakların hem de zamanın biter. Keşke sovyete saldırmadan önce İngiliz'i çıkarma ile düşürmeye çalışsaydın.

Son düzenleme:
Ekipmanınız eksiye gidiyor çünkü saldırıyorsunuz askerleriniz ölüyor. Yerine yeni asker koymak bedava olmadığı için ekipman gerekiyor ve eksiye düşüyor. Yani askeriniz sahaya ekipmansız gidiyor veya ekipman olmadığı için ölen askerlerinizin yerine yenisi gelmiyor. Öncelikle çok büyük bir hata yapmışsınız. Sanırım sovyetler bildiğine saldırı hattı çekip komutana saldırı emri vermişsiniz biz buna line attack deriz. Yani cephe hattındaki tüm birimlerin saldırı emri ile saldırması. Bu yanlış bir şeydir ve çok ekipman kaybına sebep olur. Dolayısıyla ekipmanınız kalmamış eğer saldırmayı bırakırsanız kendine gelmeye başlayacaktır. Komutanlarınıza bakınca dolu olmadıklarını görüyorum muhtemelen askerleriniz ekipman olmadığı için ölmeye başlamış.

Ayrıca bana göre oyunu en zorda veya onun bir altı zorlukta oynamanın kendinize işkence yaptırmaktan bir farkı yoktur. Çünkü yapay zekada herhangi bir değişiklik olmuyor siz sadece debuff yiyorsunuz. Bu yüzden orta zorlukta veya alışmak için onun bir altında oynamanızı tavsiye ederim.

Gördüğüm kadarıyla top ve destek ekipmanlarından 50 fabrika olarak uzun zamandır üretiyorsunuz ve bu yanlıştır. Yıl 42 olduğu için askerlerinizin fazlalığına göre topa 15-20 aynı şekilde destek ekipmanına 15-20 fabrika yetecektir. Eksikleriniz kapanınca bu ekipmanlardaki fabrikaları dediğim sayılara düşürün ve diğer üretimlerinize öncelik verin. Ayrıca Almanya ile bu kadar çok tersane ile gemi basmanıza gerek yok çok fazla tersaneniz var diğer arkadaşların dediği gibi sadece gelişmiş denizaltılar üretmek ve bunları okyanuslara convoy attack emrine koymalısınız. Denizaltı üreteceğiniz için donanmanın başını Karl Dönitz olarak seçebilirsiniz. Aynı şekilde hava kuvvetlerine gereksiz birisini seçmişsiniz Hermann Göring daha iyi olacaktır.
Peki denizaltı olarak stok mu üreteyim yoksa motorunu falan geliştirip mi üreteyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı