HOI4 düşük erzak ve donanmayla savunma

Hocam bu yıllara geldiğinizde Almanya'yı mümkünse geri salıp tekrar başlamayın. Çünkü etrafınızdaki kimseyi ele geçiremezsiniz herkesin sizden fazla ordusu, gemisi ve uçağı var yani baştan başlayın. Size tavsiyem güzel bir Almanya öğretici videosu izlemeniz olur. Size şöyle söyleyeyim ortalama olarak 50-100k kayıpla Polonya'yı düşürdükten sonra 5K bile kayıp vermeden paraşütçüler ile Fransa'yı düşürüyorum. Bu zamana kadar basmış olduğum naval bomberlar ile denizi bombalıyorum ve dolayısıyla İngiltere gemilerini belirli aralıklarla tamire gönderiyor. Denizler boşken hem İngiltere'ye çıkartma atıyorum hem de çıkartma yetmiyormuş gibi paraşütçü atıyorum. Bu kısmı yaparken aynı zamanda benelux bölgesini ele geçiriyorum.

Son düzenleme:
Hocam bu yıllara geldiğinizde Almanya'yı mümkünse geri salıp tekrar başlamayın. Çünkü etrafınızdaki kimseyi ele geçiremezsiniz herkesin sizden fazla ordusu, gemisi ve uçağı var yani baştan başlayın. Size tavsiyem güzel bir Almanya öğretici videosu izlemeniz olur. Size şöyle söyleyeyim ortalama olarak 50-100k kayıpla Polonya'yı düşürdükten sonra 5K bile kayıp vermeden paraşütçüler ile Fransa'yı düşürüyorum. Bu zamana kadar basmış olduğum naval bomberlar ile denizi bombalıyorum ve dolayısıyla İngiltere gemilerini belirli aralıklarla tamire gönderiyor. Denizler boşken hem İngiltere'ye çıkartma atıyorum hem de çıkartma yetmiyormuş gibi paraşütçü atıyorum. Bu kısmı yaparken aynı zamanda benelux bölgesini ele geçiriyorum.
Paraşütçüleri kullanmayı öğrenmek zor mu?

Paraşütçüleri kullanmayı öğrenmek zor mu?
Aksine çok kolay. Çıkartma atmaktan farkı yok sadece içinde transport plane olan havaalanını seçip daha sonra paraşütçüyü atacağınız toprağı seçiyorsunuz. Bunda da çıkartmaya benzer şekilde paraşütçüyü atacağınız güzergah üzerindeki bölgelerde hava üstünlüğünüz olması gerekiyor.
Almanya'da en önemli şeylerden birisi uçaktır yani paraşütçü atarken hava üstünlüğünü bu bölgelerde kazanacak kadar uçağınız olması gerekir. Eğer yoksa bir yerde hata yapıyorsunuz demektir bu kadar az uçakla bırakın paraşütçü atmayı ordunuzu bile koruyamazsınız.

Geri çekilip Sovyet sınırını ülke salarak kapatıp İngiltere ile uğraşılabilir, orası bitince tekrar Sovyet'e dönebilirsin.

Hocam geri çekilip Polonya'yı falan salarsa kapanır diye düşündüm.
Müttefikler ile savaşta yani teknik olarak Polonya ile savaşta olması lazım. Kısacası Polonya'yı salması mümkün değil çünkü zaten öyle bir ülke var sadece işgal edilmiş durumda.

Hocam endsieg modunu oynarken bağımsız olarak salmak işe yarıyordu.
Aynı şey değil hocam. Endsieg modunda sıkıntı çıkmaması için Almanya'nın ele geçirdiği topraklar barış antlaşmasında alınmış gibi gözüküyor yani evet salınabiliyor. Fakat normal oyuna baktığımız zaman Polonya'yı ilhak ettiği bir anlaşma henüz yapılmadığı için işgal altında bir ülke ve onunla halen savaşıyor. Savaştığınız bir ülkeyi salamazsınız değil mi? Ondan diyorum salamaz diye. Yoksa dediğiniz doğru.

Geri
Yukarı