HOI4 düşük erzak ve donanmayla savunma

Olması lazım şu anda.
Olmuş evet. Ben bir göz atayım bu kayda.
Başka işlerim olduğu için kaydı az önce oynamayı bıraktım. İlk başta gözüme çarpan yaptığınız yanlışlardan birisi bütün generallerinizi promote edip field marshal yapmanız. Bu yanlış bir hareket lütfen yapmayın 3-4 tane field marshal size zaten yetecektir. Bütün hepsini promote ettiğiniz için normal generaller yerine field marshalları kullanmak zorunda kaldım. Onların özellikleri normal orduları kontrol ederken çalışmaz.

Avrupa.png

Burada baktığınız zaman birçok yeri kaybetmiş gibi gözükebilirim aslında kaybetmedim ve beni itemeyecekleri bir savunma hattına geri çekildim. Yani şu anda ne ben onları itebilirim ne onlar beni itebilir. Sovyetler tarafına bakınca Macaristan'ın savaşta olmaması geri çekilme hattım için çok fazla işe yaradı. Sovyetler sürekli bana saldırdığı için askerlerinde ekipman falan kalmadı kendisini hırpaladı istesem şu anda onu itebilirim fakat manpower eksikliğinden dolayı balkanlardan gelecek İngiltere'ye karşı koyamayabilirim.

Üretim1.png

Üretim2.png

Depo.png

Deploy.png
Biraz daha zamanım olsaydı 43 medium tankını varyantlayıp içine mekanize ekledikten sonra karşı saldırı başlatıp durumu tersine çevirebilirdim fakat bu kısa sürede bunları yaptım.

Garnizon.png

Bu ekrana gelip farenin olduğu yerden askerlerinizi garnizonda kullandığınız -nispeten içi daha boş olan- birliklerle değiştirmeniz gerektiğini söylemiştim.

Template.png

Yani bunun gibi bir birlik ile değiştirmeliydiniz. Ana birlikleriniz garnizon olarak duruyordu ve bunlar 30W birlikler olduğu için sizi daha da fazla ekipman açığına sokuyorlardı. Garnizon birliklerinizi üstte attığım birlikler ile değiştirince zaten ülkeye bir rahatlama geldi silah eksikleriniz biraz azaldı.

Son düzenleme:
İlk başta gözüme çarpan yaptığınız yanlışlardan birisi bütün generallerinizi promote edip field marshal yapmanız. Bu yanlış bir hareket lütfen yapmayın 3-4 tane field marshal size zaten yetecektir. Bütün hepsini promote ettiğiniz için normal generaller yerine field marshalları kullanmak zorunda kaldım. Onların özellikleri normal orduları kontrol ederken çalışmaz.
Bu kısmı anlamadım, field marshall nedir? Promote nedir?

Bu kısmı anlamadım, field Marshall nedir? Promote nedir?

Eğer bir generali terfi eder isen (promote edersen) ona field Marshall denir.

@Hypno cidden iyi bir şekilde düzeltmişsin. bir kere 150.000 silah açığını gördüğüm zaman Direkt Oyundan Çıkmıştım.

Son düzenleme:
Hayır ben yaptım, CP'lerin öylece durmasına dayanamadım ve özelliklerinin gittiğini bilmiyordum. CP'leri nereye harcayabilirim?
Generallere ve field marshallara özellikler ekleyebiliyorsunuz. Bazı ikonların yanında + işareti var farkındaysanız oraya tıkladığınız zaman açık olanlara tıklayarak CP yettikçe özellik kazandırabilirsiniz onlara.

Generallere ve field marshallara özellikler ekleyebiliyorsunuz. Bazı ikonların yanında + işareti var farkındaysanız oraya tıkladığınız zaman açık olanlara tıklayarak CP yettikçe özellik kazandırabilirsiniz onlara.
DLC yok iken maalesef onlar yoktu. Bir tanesine vermiştim DLC yükledikten sonra, ikisinden birini seçiyoruz genelde sanırım. Hangisine vermem daha iyi olur?

DLC yok iken maalesef onlar yoktu. Bir tanesine vermiştim DLC yükledikten sonra, ikisinden birini seçiyoruz genelde sanırım. Hangisine vermem daha iyi olur?
Field marshallar için 2 özellik arasında işaret olanlardan 1 tanesini seçebilirsiniz. Orada attack vereni tavsiye ederim. Generallerde bu özelliklerden var ama spesifik bir durumda açılıyor mesela tankçı bir general kasarsanız armored özelliklerden birini açabilirsiniz orada tanka defans vereni tavsiye ederim. Organizer açabilirseniz ondan sonra 1 tane daha var seçmeniz gerekenler orada planning speed vereni tavsiye ederim.

Field marshallar için 2 özellik arasında işaret olanlardan 1 tanesini seçebilirsiniz. Orada attack vereni tavsiye ederim. Generallerde bu özelliklerden var ama spesifik bir durumda açılıyor mesela tankçı bir general kasarsanız armored özelliklerden birini açabilirsiniz orada tanka defans vereni tavsiye ederim. Organizer açabilirseniz ondan sonra 1 tane daha var seçmeniz gerekenler orada planning speed vereni tavsiye ederim.
1641683295987.png

1641683310209.png

Porsiyonlarımızı küçültelim:
1641683620389.png

Hala ölmedim bence yeniden büyüyüp Dünya'yı ele geçirebilirim. :D
1641684616285.png

Buradan devam edeceğim macerama. Sovyetler durduk yere Polonya'yı verdi.
Savaşı kaybettim fakat Almanya'yı serbest bırakıp yeniden başlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim? @388526
1641685071243.png

1641685097222.png

Hop kardeş bu ne?
1641685263010.png

Dosya Ekleri

• 1641684217615.png
    1641684217615.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı