Hoi4.exe 0xc00007b Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hoi4.exe

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Değerli Technopat Üyeleri, ben bugün laptopuma SSD taktırdım. Önceden HDD'de rahatça Hearts of Iron IV oynarken şimdi kurduğumda önce msvcp100.dll ve vcruntime140.dll hatası geldi. DLL'leri tek tek indirip attım. Bu sefer 0xc00007c hatası verdi. Hatırlayamadığım başka DLL'leri de atınca 0xc00007b hatası meydana geldi.

Sorum şu, denemediğim yöntem atmadığım DLL kalmadı. 0xc00007b hatasını nasıl çözeceğim. İyi akşamlar.

Logfile.PML - 1.5 MB

(Link için kusura bakmayın forumda yeniyim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eksik: C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
Silinmesi gerek: C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll

Eksik olanı da, silinmesi gerekeni silip kurulması gereken paketi de burada bulacaksınız:

DLL dosyalarını kafanıza çöp sitelerden indirmeyin.
Evet oyun korsan. orijinal oyun almam dışında bir tavsiyeniz var mıdır? Çünkü DLC'ler ile birlikte yüksek bir ücret istiyor oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirimde 20 TL'ye aldım ben. 20 TL de yüksekse bilemem.

Rapor incelenip hatalı .DLL dosyaları tespit edilmeli ve silinmeli. Ardından Microsoft'un hazırladığı paketlerle kurulmalı.

Korsan içeriğe forumda destek yok. Yarın akşama kadar konu kilitlenmezse raporu inceleyebilirim.

Veya tekrar format atıp oyunun klasörü içinde bulunan VC Redist ve DirectX paketlerini tek tek kurmak sorunu çözebilir. Oyunun repack, sıkıştırılmış sürümlerinde de bu .DLL'ler eksik olabiliyor. Bu .DLL dosyalarının hem sistem klasöründe hem de oyun klasöründe eksiksiz ve hatasız olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Eksik: C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
Silinmesi gerek: C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll

Eksik olanı da, silinmesi gerekeni silip kurulması gereken paketi de burada bulacaksınız:

DLL dosyalarını kafanıza çöp sitelerden indirmeyin.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı