HOI4 Gemi Üretimi ve Kullanımı

HOI4'da gemileri üretirken otomatik yapınca gemileri limana koymuyor. Kendim seçince de karışıyor. Strike force ve patrol ne işe yarıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Patrol çıkartma engellemeye, Strike Force da düşmanın konvoyuna kadar tüm gemilerine saldırmasına yarıyor diye biliyorum. İki emirde iki farklı gemi düzeni var. Ben patrol yapıyorum sadece. Patrol, devriye demek diye biliyorum. Gemileri üretip bırakınca limanlara otomatik eklemesi lazım.

Patrol çıkartma engellemeye, Strike Force da düşmanın konvoyuna kadar tüm gemilerine saldırmasına yarıyor diye biliyorum. İki emirde iki farklı gemi düzeni var. Ben patrol yapıyorum sadece. Patrol, devriye demek diye biliyorum. Gemileri üretip bırakınca limanlara otomatik eklemesi lazım.
Hiç eklemedi. Bir de en iyi gemi türü nedir? Kruvazörleri iyi biliyorum.

Patrol gerekmedikçe harekete geçirmiyor. Strike Force kullanırsanız seçtiğiniz sularda devriye gezer.
Bütün gemilerden dengeli basın zırhlıya önem verin. Uçak gemisi okyanus ötesine çıkarma yapmayacaksanız çok şart değil.

Konu yanlış ve eksik bilgi dolmuş. Aah ah.

Strike force düşman donanmasını tespit edene kadar gemilerini limanda tutar, patrol adı üstünde devriye gezdirir seçili gemileri. Çok ama çok fazla yakıt tüketir patrol. ABD dışında hiçbir ülke kolay kolay karşılayamaz.

En güçlü gemi diye bir şey yok. Gemi savaşları böyle işlemiyor. Sen 6-7 yıl uğraşır battleship üretirsin de elin beş para etmez denizaltısı senin battleship daha silahını döndüremeden denizin dibine gönderir. Battleship gibi, ağır kruvazör gibi, uçak gemisi gibi güçlü ve büyük gemileri koruması için en az 4-5 hafif gemin olmalı yoksa girdikleri ilk çatışmada tüm donanman batar. Hafif gemiden kastım da destroyer ve hafif kruvazör.

Destroyerlar genelde canlı kalkan, keşif, konvoy koruması olarak kullanılır. Modifiye edersen denizaltıları çatır çutur harcarlar, torpido takarsan yalnız gezen ağır gemileri bile affetmezler. Hafif kruvazörler düşman destroyerlarına, kruvazörlerine vurma konusunda oldukça iyidir. Battleship'ler ağır abilerdir. Rakip ağır gemilerini haşat ederler. Güçlü bir donanma battleship etrafında en az 4-5 destroyer ve 1-2 kruvazörden oluşur.

Donanma sistemi çok detaylı işliyor HOI'de, buraya hepsini yazamam. Yeri değil.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı