HOI4 hangi doctrine seçilmeli?

@Hypno peki Battlefield Support ve trade ınterdiction'da hangi taraftan gitmeliyim?
Trade Interdiction doktrininde taraf seçme yok yani aşağıya doğru giderken istediğinizi açabilirsiniz fakat submarine ağırlıklı oynuyorsanız en önce en sağdakileri açın. Battlefield Support için sadece 1 tane seçim yeri mevcut orada pek fark etmiyor bana göre. Fakat genellikle soldan gittiğimi söyleyebilirim. Yanlış hatırlamıyorsam sağdan giderseniz daha hızlı as pilot kazanırsınız.

Almanya tank ağırlıklı bir ülke olduğu için her zaman en sağdan gidin diğerleri gereksiz.

Bu yanlış bir bilgi. Superior fire Power sadece ABD gibi üst seviye bir ülkeye alınacaksa minör ülkelere Grand battleplan gibi iğrenç bir doktrin kalıyor. Fakat ABD için tavsiye edildiği bilgisi doğru.
Yanlış bilgi olduğunu düşünmüyorum. Superior Firepower sonlara doğru mekanize ve motorize ekipmanlara yönelik buff veriyor. Ağırlıklı olarak öyle. Siz güçsüz bir ülkeyle bu kadar fazla mekanize ve motorize ekipman basacaksanız kullanın.

Yanlış bilgi olduğunu düşünmüyorum. Superior firepower sonlara doğru mekanize ve motorize ekipmanlara yönelik buff veriyor. Ağırlıklı olarak öyle. Siz güçsüz bir ülkeyle bu kadar fazla mekanize ve motorize ekipman basacaksanız kullanın.
Sadece mekanize ve motorize olarak değil tank ve Armor çeşitlerine de veriyor. Minör ülkelerden kastım miner olan ülkeler diyebiliriz. Ayrıca superior firepower doktrininin artillery için verdiği bonuslarda görmezden gelinemez bence. Ayrıca ben multileri hesaba katarak yazıyorum şu ana kadar hiç Grand battleplan alan görmedim. Genellikle superior alınıyor tank ağırlıklı gidecekse Almanya ona büyük miktarda tank verecekse veya kendisi çok fazla heavy tank falan kasacaksa Mobile warfare gidiliyor. Bir dönem Mobile warfare gidip İtalya'da spg tank ile yargı dağıtmak gibi şeylerde vardı.

Son düzenleme:
Sadece mekanize ve motorize olarak değil tank ve Armor çeşitlerine de veriyor. Minör ülkelerden kastım miner olan ülkeler diyebiliriz. Ayrıca superior firepower doktrininin artillery için verdiği bonuslarda görmezden gelinemez bence. Ayrıca ben multileri hesaba katarak yazıyorum şu ana kadar hiç Grand battleplan alan görmedim. Genellikle superior alınıyor tank ağırlıklı gidecekse Almanya ona büyük miktarda tank verecekse veya kendisi çok fazla heavy tank falan kasacaksa Mobile warfare gidiliyor. Bir dönem Mobile warfare gidip İtalya'da spg tank ile yargı dağıtmak gibi şeylerde vardı.
Evet dediğin gibi MP'de gidilirse mantıklı olur ama tek kişilik modda güçsüz bir ülkeyle gidilirse saçma olur. Güçsüz bir ülkeyle 2. Dünya Savaşı'na katılırsak eğer bu doktrini kullanamadan puppet oluruz. 😃😃

Tank ağırlıklı oynayacaksan mobile warfare, derdim ama oyun yeni DLC'den sonra bayağı zorlaşmış. İlk oynayışımda düşmanı doğru düzgün geri bile itemedim. O yüzden tam bir fikrim yok.

Geri
Yukarı