Rehber HOI4 No Step Back medium tank design

Güzel rehber elinize sağlık hocam. Bu arada hafif, ağır ve süper tankları da bekliyorum.
Teşekkür ederim. Yakın zamanda light ve heavy de yapmayı düşünüyorum.
1940 teknolojisine göre farklı bir şey olmadığına eminsiniz değil mi çünkü her şeyi sizinle aynı yapmama rağmen hard attack ve piercing sizden yine düşük fakat soft attack sizden fazla. Acaba gözümden kaçan bir yer mi var.
Ben de anlamadım. İşin ilginç yanı reliebility çok yüksek. Doktrin mobile warfare gittiniz herhalde?
Reliebility designerinizden kaynaklanıyor olsa gerek.

Ben de anlamadım. İşin ilginç yanı reliebility çok yüksek. Doktrin Mobile warfare gittiniz herhalde?
Tank designer olarak henschel seçtiğim için reliability yüksek oldu. Alıntıladığınız mesajımı editledim sonradan aradaki farkı gördüm düzelttim sizinle aynı oldu tek bir değişiklik yaptım sadece piercing sizden yüksek oldu bir de denediğim için designer almamışım yoksa reliability yine yüksek olurdu.

Diğer tanklar içinde rehberlerinizi bekliyor olacağım güzel dizayn etmişsiniz elinize sağlık. Fakat bana kalırsa sonradan attığım tankın piercing'i daha yüksek olduğu için onu tercih edebilirim duruma göre.

Tank designer olarak henschel seçtiğim için reliability yüksek oldu. Alıntıladığınız mesajımı editledim sonradan aradaki farkı gördüm düzelttim sizinle aynı oldu tek bir değişiklik yaptım sadece piercing sizden yüksek oldu bir de denediğim için designer almamışım yoksa reliability yine yüksek olurdu.

Diğer tanklar içinde rehberlerinizi bekliyor olacağım güzel dizayn etmişsiniz elinize sağlık. Fakat bana kalırsa sonradan attığım tankın piercing'i daha yüksek olduğu için onu tercih edebilirim duruma göre.
Evet evet dediğinizi designerle yaptım ve baya iyi olduğunu söyleyebilirim. Şöyle koyayım fotoğrafları:

Ekran Resmi 2021-12-01 18.48.18.png
[
Ekran Resmi 2021-12-01 18.51.29.png
/SPOILER]

Piercingde

Armoru ve piercingi arttı ama soft ve heavy attack azaldı. Nasıl olur bilemiyorum, ama piercing fazla oldukça daha fazla hasar veriyor diye biliyorum. Ve zırhı da bayağı iyi oldu, emin olamadım. Denemek lazım.

Designer seçtikten sonra Armor ve Engine basmak aklıma gelmemişti böyle çok daha güzel olmuş bence. Soft attack konusunda bence de denemek lazım. Saldırı değerleri biraz düşerken diğer değerlerde artış yaşandığı için aradaki fark kapanabilir gibi geldi. Elinize sağlık.

Güzel rehber olmuş. Benim bir sorum var tank templatetinde Armor 70 olan bir tank divisionı çatışmaya girdiğinde deliniyor. Kontrol ettiğimde de Armor ve piercing değerleri manpower eksikliği yüzünden azaltıldığı yazıyor. Armor ve piercing 5 gibi değerlere düşüyor. Tank bildiğimiz kedi oluyor. Bu bir bug mu yoksa mekaniklerle ilgili bir hata mı yapıyorum?

Güzel rehber olmuş. Benim bir sorum var tank templatetinde Armor 70 olan bir tank divisionı çatışmaya girdiğinde deliniyor. Kontrol ettiğimde de Armor ve piercing değerleri manpower eksikliği yüzünden azaltıldığı yazıyor. Armor ve piercing 5 gibi değerlere düşüyor. Tank bildiğimiz kedi oluyor. Bu bir bug mu yoksa mekaniklerle ilgili bir hata mı yapıyorum?
Dediğiniz olayın benzerini ben de Mısır cephesinde yaşıyorum. 1200 olan breakthrough 50 ye düşüyor. Bunu tetikleyen faktör supply ve strenght diye düşünüyorum. Artık strenght ayrı ayrı her ekipmana özel hesaplandığı için combatta 50 tank kaybettiysen bu ciddi miltarda statlarına yansıyor olsa gerek. Ama çok ciddi bir debuff var ve nasıl önüne geçilebilir ben de bilmiyorum. Kim bilir Rus cephesinde neler olur.

Dediğiniz olayın benzerini ben de Mısır cephesinde yaşıyorum. 1200 olan breakthrough 50 ye düşüyor. Bunu tetikleyen faktör supply ve strenght diye düşünüyorum. Artık strenght ayrı ayrı her ekipmana özel hesaplandığı için combatta 50 tank kaybettiysen bu ciddi miltarda statlarına yansıyor olsa gerek. Ama çok ciddi bir debuff var ve nasıl önüne geçilebilir ben de bilmiyorum. Kim bilir Rus cephesinde neler olur.
Rus cephesinde pocket denemelerimin hepsi başarısız oluyor bu debuff yüzünden. 1 2 toprak parçası ilerledikten sonra anti tanksız piyade bile tankımı itebilir duruma geliyor. Açtığım yarıktan olduğu gibi geri çekilmek zorunda kalıyorum. Ruslar da sürekli ittirerek Varşova ya kadar geldiler. Ben mi hata yapıyorum anlamadım tanklarım hiç efektif değil.

Hocam bu tank bence daha çok işe yarıyor hem kolay delinmiyor hem de hızlı ve delici. Tankın içine mechanize yerine motorize daha çok işe yarıyor.

Dosya Ekleri

• 33.png
    33.png
    802,9 KB · Görüntüleme: 143
Hocam bu tank bence daha çok işe yarıyor hem kolay delinmiyor hem de hızlı ve delici. Tankın içine mechanize yerine motorize daha çok işe yarıyor.
Sizinki modlu mu yoksa yeni güncelleme mi geldi? Bu rehber epey eski zaten değişen çok şey oldu. Çok daha iyi tanklar vardır. Tankın içine mekanize koymak da tank savaşlarında önemli. Birliği daha dayanıklı ve zırhlı yapıyor.

Sizinki modlu mu yoksa yeni güncelleme mi geldi? Bu rehber epey eski zaten değişen çok şey oldu. Çok daha iyi tanklar vardır. Tankın içine mekanize koymak da tank savaşlarında önemli. Birliği daha dayanıklı ve zırhlı yapıyor.
Agoranın europe in flames modundan atmış ekran görüntüsünü sanırsam.

Hocam biz vanilla için yapmıştık burada başka şeylerde takılabildiğinden çok değişken var.

Geri
Yukarı