Çözüldü HOI4 ordu çıkartılan yere geri kalan ordu nasıl gönderilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atitalha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çıkarma attım ve geriye kalan orduyu çıkarma attığım yere nasıl yollayacağım, yardım eder misiniz? Anlatamadıysam SS yollayağım, daha kolay olur.

sssss.png

Çözüm
Liman var mı elinizde, çıkacağınız toprakta? Ve emir verdiğiniz ordu boşta mı? Fall back line veya başka bir şey çizmediniz değil mi?
Karşıda limanın varsa karandaki orduyu karşı kıyıya geri çekilme hattı çiz giderler ama göndereceğin ordunun çıkartma emri olmamalı.
O kadarını biliyorum hocam. Limansız yere o şekil giden birlik varmış sanırım ben onu merak ettim. Zaten solo da ingilizin donanmasına üstünlük sağlamak işkencedir hocam.

Çıkartma atmadan mı gidiyor? Yeni güncellemeleri takip etmediğim için bilmiyorum.
Hocam gidiyor yazmışım da öyle değildi şimdi daha iyi hatırladım. Şöyle çalışıyor;

Kara, hava ve deniz doktrinlerinin yanına artık Special Forces birimleri için doktrin getirildi. Burada Marines kısmında ''Marin Commandos'' kısmını giderseniz o birlikler açılıyor. Olayları mesela liman kaybettiniz askerleriniz ölecek ya, bunlar liman olmayan yerden de sanki liman varmış gibi kaçabiliyor. Gitmeyi hatırlamıyorum ama geri çekilmeyi yapabiliyorlar.

Hocam gidiyor yazmışım da öyle değildi şimdi daha iyi hatırladım. Şöyle çalışıyor;

Kara, hava ve deniz doktrinlerinin yanına artık Special Forces birimleri için doktrin getirildi. Burada Marines kısmında ''Marin Commandos'' kısmını giderseniz o birlikler açılıyor. Olayları mesela liman kaybettiniz askerleriniz ölecek ya, bunlar liman olmayan yerden de sanki liman varmış gibi kaçabiliyor. Gitmeyi hatırlamıyorum ama geri çekilmeyi yapabiliyorlar.
Teşekkürler hocam.

O kadarını biliyorum hocam. Limansız yere o şekil giden birlik varmış sanırım ben onu merak ettim. Zaten solo da İngiliz'in donanmasına üstünlük sağlamak işkencedir hocam.

Aynı şey mi bilmiyorum ama artık mobil limanlar inşa edebiliyorsun çıkartma atarken bir seçenek daha var mobil limanın varsa gittiği yerde geçiçi liman oluyor rahatça çıkabiliyorsun her yere.

Geri
Yukarı