HOI4 ordularım çok güçsüz kalıyor

Daha fazla  
HOI4'da hangi ülkeye alsam ordum çok güçsüz kalıyor. Birkaç rehber okudum adamların dediklerini yaptım ve sonuç olarak ordum yine de ordum çok güçsüz kalıyor.
Ordum:
Piyade:
Destek kısmında engineer, recon, logistics, artillery, anti Air ve anti tank (sadece güçlü ülkelere karşı bu ikisini katıyorum orduma)
Combat kısmında 9 piyade 2-3 artillery.
Tank:
2-4 motorized ınfanty 4-6 light / heavy tank.

Yinede çoğu ülkeye karşı yeniliyorum. Ayrıca nehir atağını ve dağ atağını nasıl yenerim? Çoğu ülkede ya nehir ya da dağlık alanlara sahip erken turlarda çok can sıkabiliyor. (Terrain -%60 ve river crossing -%60 atak kırıyor. Ve ayrıca şavaştaki cephelere baktım zamanlarda adamların ordularında her zaman "entrenchment %..."Yüzdesine sahip yeterli mühimmat sahip olmama rağmen bende niye göstermiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela hangi ülkeler? Ordunu ülkelere göre düzenle, hepsine aynı ayarları girme.

Üretim durumun nasıl? Yeterli ekipmanın oluyor mu? Hava üstünlüğüne sahip misin?

Almanya, İtalya gibi ülkelerde böyle giriyorum genelde yeterli ekipmanlarım oluyor sadece şavaşın sonlarına doğru bazen silah ve mühimmat açığım oluyor.
Dağcılar var. Nehir için de denizciler olması lazım.

Örnek vermek gerekirse Türkiye ile 4'den fazla basamıyorum oyun başında.
Teknoloji ne durumda? Dağ için özel birlikler vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Genellikle hangi yılda isem teknoloji ağacından direk açıyorum her şeyi.
Türkiye gibi oyunda daha az güçlü olan ülkelerde ise savaş da mühimmat açığım oluyor. Ve yunanlıların nehri var denizden çıkarma yapıyorum Yunanistan'nın limanlarına farklı bölgelerine adamlar gene zorluyor bir de isyanlar çıkıyor uzun bir süre ekipmanım olsa bile isyanlarla uğraşıyorum çok mu bunun çözümü ordumun büyük bir kısmı o bölgede bırakıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı