HOI4 oynanır mı?

Thrian

Hectopat
HOI4 starter Pack'i almayı düşünüyorum. Bu paketi alırsam bir süre beni götürür mü? Eğlendirir mi? Gerekirse sonra başka DLC'leri de alabilirim. Oyun nasıl? Uzun süre oynayabilir miyim ve eğlenceli mi? Tarih bilgim pek yok ama olmasını isterim.

Öğrenmesi biraz zor ve oyunu öğrenmeden hilesiz gelişmekte zor bunun yüzünden tadınız kaçabilir daha basit oyunlardan başlamanızı öneririm Age Of History 2 gibi olabilir.

Öğrenmesi biraz zor ve oyunu öğrenmeden hilesiz gelişmekte zor bunun yüzünden tadınız kaçabilir daha basit oyunlardan başlamanızı öneririm Age Of History 2 gibi olabilir.
Age of history 2 yi bende öneriyorum fakat hoi 4 ile ne tür farkları var hocam?

Age of History 2'yi bende öneriyorum fakat HOI 4 ile ne tür farkları var hocam?

Uzun bir süre boyunca Age of History 2 oynayan biri olarak HOI4 alıp oynamaya çalıştığımda hep tarih oyunları oynamama rağmen bu daha üst segment bir oyun bu, hele hele hiç tarih oyunu oynamamış biri oynarsa tadı kaçar pişman olur.

Ben ilk olarak küçük oyunlardan başlamanızı tavsiye ediyorum.

HOI4 starter Pack'i almayı düşünüyorum. Bu paketi alırsam bir süre beni götürür mü? Eğlendirir mi? Gerekirse sonra başka DLC'leri de alabilirim. Oyun nasıl? Uzun süre oynayabilir miyim ve eğlenceli mi? Tarih bilgim pek yok ama olmasını isterim.
Öğrenmesi zor değil Paradox'un diğer oyunları daha zor bu tarz oyunları seviyorsanız hızlı öğrenirsiniz. Maxmarine izleyerek öğrenmeye çalışın sonradan Single girerek gelişirsiniz diye düşünüyorum. Oyun sıkıyor bir yerden sonra ancak RP falan yapacaksanız veya multiplayer girecekseniz sıkılmazsınız.

Ayrıca HOI4 2.dünya savaşıyla ilgilidir eğer daha eski tarihleri istiyorsanız (1300,1400'lü yıllar gibi) EU4 almanızı öneririm ancak gerçekten EU4 çok zor.

Oyun oynanır ancak oyunda ingilizceniz olması lazım maalesef çeviri çöp ve çoğu yerde hata veriyor onun haricinde oyun gayet keyifli benim oyunu öğrenmem 2-3 el sürdü(biraz oynadıktan sonra sürekli yeniden başladım) ve rehber videoları izledim. Onun dışında oyun gayet güzel sadece cephede değil politik kararlar vermeniz gerekiyor ve doğru yerde teknolojileri araştırmanız gerekiyor. Ve bunu doğru sıralama ile yapmalısınız yani tank vb şeyleri araştırıyorsanız taktik araştırmalarında da gidip motorize taktikleri araştırmanız lazım bu sadece kısa bir kısmı ve daha niceleri var(DLC'leri alırsanız daha da detaylanıyor) oyunun tek sıkıntısı optimizasyon sıkıntısı oyun bir noktadan sonra tek bir işlemciye yük bindiriyor ve haliyle işlemci bunu kaldıramıyor bu yüzdenden bir yerden sonra kasmaya başlıyor.

Çok çok uzun bir süre oynanır ve evet eğlendirir, çoğu kişi HoI4'e zor diyor fakat Paradox'un diğer strateji oyunları HOI'den çok daha zor, kafa yorarsanız kolayca öğrenirsiniz. Benim tavsiyem oyunu alın zam yiyecek haberiniz olsun.

Almışken birkaç önemli DLC de alırsan iyi olur Paradox yüzde 300'den fazla bir zam yapaacğını duyurmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı