HOI4 strateji önerisi

• Konuyu başlatan RLG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 480

RLG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. HOI4 DLC'siz bir şekilde Türkiye ile oynuyorum savaş zaman zaman tıkansa da en sonunda ilerleyip önce Suriye sonra Yemen ve neredeyse Tunus'a kadar ilerledim sovyetler ile ittifak yaptım. Girdiğim yerlerde topraklar benim idaremdeydi ilerlemeye devam ederken oyun durdu ve konferans ekranı geldi ilk sorum burada olacak kazandığım yerlerden bazılarında hak iddia edemedim mesela Jordan bölgesi gibi ancak adım atmadığım yerlerden toprak isteyebiliyordum ilginç olarak bunun sebebini tam anlamadım. Tabii ki bende inadına alakasiz yerlerden de toprak istedim denemek amaçlı ve hepsini verdiler. Manpower 0'a düştü ve savaş bitti bundan sonra oyun nasıl devam eder sizce ortalık tam düzelmedi yine savaşa girmeyi kaybetmeden denedim ancak ordunun hevesi kaçmış gibi işler istediğim gibi gitmedi üstüne tüm dünya bana düşman oluyor ilişkileri gelistirmedigim zaman onlar savaş ilan ediyor. Sizce nasıl bir yol izlemeyelim? Oyun buradan sonra nasıl devam eder? 1950'ye yaklaşmış durumdayız savaş uzun sürdü :)

Merhaba. HOI4 DLC'siz bir şekilde Türkiye ile oynuyorum savaş zaman zaman tıkansa da en sonunda ilerleyip önce Suriye sonra yemen ve neredeyse Tunus'a kadar ilerledim sovyetler ile ittifak yaptım. Girdiğim yerlerde topraklar benim idaremdeydi ilerlemeye devam ederken oyun durdu ve konferans ekranı geldi ilk sorum burada olacak kazandığım yerlerden bazılarında hak iddia edemedim mesela Jordan bölgesi gibi ancak adım atmadığım yerlerden toprak isteyebiliyordum ilginç olarak bunun sebebini tam anlamadım. Tabii ki bende inadına alakasiz yerlerden de toprak istedim denemek amaçlı ve hepsini verdiler. Manpower 0'a düştü ve savaş bitti bundan sonra oyun nasıl devam eder sizce ortalık tam düzelmedi yine savaşa girmeyi kaybetmeden denedim ancak ordunun hevesi kaçmış gibi işler istediğim gibi gitmedi üstüne tüm dünya bana düşman oluyor ilişkileri gelistirmedigim zaman onlar savaş ilan ediyor. Sizce nasıl bir yol izlemeyelim? Oyun buradan sonra nasıl devam eder? 1950'ye yaklaşmış durumdayız savaş uzun sürdü :)

Yeni gelen DLC ile peace conference mantığı çok değişti desem yalan olmaz şöyle söyleyeyim war effortu denen bir mantık var bu sizin topraklarda hak iddası yapmanızı büyük bir olanak tanır ama aynı zamanda işgal ettiğiniz topraklarda artık çok önemli ne kadar toprak işgal ettiysen ve war effortun çok fazla değilse genelde böyle olur ve sadece ilerlediğin işgal ettiğin topraklarda hak iddasında bulunabilirsin.

HOI4'te 1945'ten sonra zaten oynanmaz hocam, sıfırdan başka ülke ile başlayın artık.

Hocam Çin iç savaşı var mesela 49 yılında eğer historic gidersen büyük ihtimalle zamanında gerçekleşiyor gerçekten izlemeye değecek ve volunteer gönderilecek bir savaş olduğunu söylemem lazım. Hatta birebir olarak komünist Çin veya milliyetçi Çinseniz iş daha zevkli oluyor. Neticede zevk işi karışamam buna.

Öncelikle oyun çok sabır gerektiriyor hızlıca savaşlara girmeye çalışma. Anladığım kadarıyla Türkiye ile oynuyorsun oyunu hızlıca öğrenmen için Almanya'nın yanında olman daha iyi olacaktır. Kendi aldığın toprakları savaş sonu kazanamamanın sebebi orada fazla kayıp verememen eğer sen değil Rusya kazanıyorsa o daha fazla kayıp vermiş demek oluyor. Kısacası hızlıca savaşa girme ittifaklarının hedeflerine yonelmesine izin verme. 1950 senesinden sonrası fantezi olur biraz.

Merhaba. HOI4 DLC'siz bir şekilde Türkiye ile oynuyorum savaş zaman zaman tıkansa da en sonunda ilerleyip önce Suriye sonra Yemen ve neredeyse Tunus'a kadar ilerledim sovyetler ile ittifak yaptım. Girdiğim yerlerde topraklar benim idaremdeydi ilerlemeye devam ederken oyun durdu ve konferans ekranı geldi ilk sorum burada olacak kazandığım yerlerden bazılarında hak iddia edemedim mesela Jordan bölgesi gibi ancak adım atmadığım yerlerden toprak isteyebiliyordum ilginç olarak bunun sebebini tam anlamadım. Tabii ki bende inadına alakasiz yerlerden de toprak istedim denemek amaçlı ve hepsini verdiler. Manpower 0'a düştü ve savaş bitti bundan sonra oyun nasıl devam eder sizce ortalık tam düzelmedi yine savaşa girmeyi kaybetmeden denedim ancak ordunun hevesi kaçmış gibi işler istediğim gibi gitmedi üstüne tüm dünya bana düşman oluyor ilişkileri gelistirmedigim zaman onlar savaş ilan ediyor. Sizce nasıl bir yol izlemeyelim? Oyun buradan sonra nasıl devam eder? 1950'ye yaklaşmış durumdayız savaş uzun sürdü :)

Ayrıca dostum DLC ile oynamanı tavsiye ederim daha iyi bir oyun deneyimi sunar, buna ek olarak ileride multilerede katılacaksan kesinlikle DLC ile kullanmanı öneririm.Oyuna çok büyük değişiklik getiriyor.Dlcleri crackleme yoluda var fakatt bunu önermiyorum.Satın alman en mantıklısı olacaktır.

Hocam Çin iç savaşı var mesela 49 yılında eğer historic gidersen büyük ihtimalle zamanında gerçekleşiyor gerçekten izlemeye değecek ve volunteer gönderilecek bir savaş olduğunu söylemem lazım. Hatta birebir olarak komünist Çin veya milliyetçi Çinseniz iş daha zevkli oluyor. Neticede zevk işi karışamam buna.
Oynanmaz dememdeki amaç tamamen kasmasından dolayı. AI sürekli birlik spamladığı için oyun gereğinden fazla kasmaya başlıyor, tabii bir de oyunun içinde gerçekleşen olayların assets birikintileri de var.

Oynanmaz dememdeki amaç tamamen kasmasından dolayı. AI sürekli birlik spamladığı için oyun gereğinden fazla kasmaya başlıyor, tabii bir de oyunun içinde gerçekleşen olayların assets birikintileri de var.

Kesinlikle katılıyorum oyununuz normal şartlar altında yavaş ise güney Amerika ülkelerinin işe yaramayanlarını silmenizi öneririm.

Aslında oldukça iyi gittik orada ama az birlik soktum Jordan bölgesine çünkü çok üstün geldi birlik desteğe ihtiyaç bile duymadılar dediğiniz şekilde Ruslarin Alması mantikli olurdu ama Ruslar da talep etmedi Ingilizlerde kaldi o yüzden herhalde ve Hatay olayını çözemedim her yeri verdiler ama Hatay tek başına Fransanin kaldi niye talepte edemediğimi hiç anladim.
Savaşa hemen girmek istememiştim ancak şartlar ve savaş ilan edilmesiyle kendimi içinde buldum hazırlıklı olmam biraz fayda sağladı savas mekanigini çözmüş oldum azda olsa

HOI4'de 1945'den sonra zaten oynanmaz hocam, sıfırdan başka ülke ile başlayın artık.
Yani şuan 1945 i gectim savaşlar bitmedi ama bu save görevini tamamladı mi sizce o zaman artık edindigim tecrübelerle sıfırdan başlayayım :)

Ayrıca dostum DLC ile oynamanı tavsiye ederim daha iyi bir oyun deneyimi sunar, buna ek olarak ileride multilerede katılacaksan kesinlikle DLC ile kullanmanı öneririm.Oyuna çok büyük değişiklik getiriyor.Dlcleri crackleme yoluda var fakatt bunu önermiyorum.Satın alman en mantıklısı olacaktır.
Bosporus düşünüyorum ama başta çözene kadar almayayım dedim dlc olarak tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme:
Aslında oldukça iyi gittik orada ama az birlik soktum Jordan bölgesine çünkü çok üstün geldi birlik desteğe ihtiyaç bile duymadılar dediğiniz şekilde Ruslarin Alması mantikli olurdu ama Ruslar da talep etmedi Ingilizlerde kaldi o yüzden herhalde ve Hatay olayını çözemedim her yeri verdiler ama Hatay tek başına Fransanin kaldi niye talepte edemediğimi hiç anladim.
Savaşa hemen girmek istememiştim ancak şartlar ve savaş ilan edilmesiyle kendimi içinde buldum hazırlıklı olmam biraz fayda sağladı savas mekanigini çözmüş oldum azda olsa

Yani şuan 1945 i gectim savaşlar bitmedi ama bu save görevini tamamladı mi sizce o zaman artık edindigim tecrübelerle sıfırdan başlayayım :)

Bosporus düşünüyorum ama başta çözene kadar almayayım dedim dlc olarak tavsiyeniz nedir?
Dostum hangi ülkeye ilgin varsa ona göre dlc al.

Aslında her save 1945-47 civarına kadar size bir şeyler katar sonrasında döngüye girer. Bir şeyler öğrendiğinizi düşünüyorsanız orada bırakın derim çünkü muhtemelen kasmaya başlamıştır bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı