HOI4 Ultimate Endsieg 1941 Sovyet

@Ardaa41 şunuda not düşmek isterim eğer bu oyunda yapay zekaya kaybetmeyi başarıyorsanız daha öğrenmeniz gereken çok şey var demektir. Dilerseniz müsait olduğunuz bir zamanda sizinle bu kaydı oynayabiliriz siz Almanya olursunuz ben Sovyetler Birliği.

@Ardaa41 şunu da not düşmek isterim eğer bu oyunda yapay zekaya kaybetmeyi başarıyorsanız daha öğrenmeniz gereken çok şey var demektir. Dilerseniz müsait olduğunuz bir zamanda sizinle bu kaydı oynayabiliriz siz Almanya olursunuz ben sovyetler birliği.

Şu oyunda 2 kere AI'a kaybettim, birincisi Avusturya-Macaristan oynarken, (südet talebini ret etmeyin yok ediyor) ve bir de RT56'da Polonya oynarken, Polonya ile faşisttim fakat Avusturya'ya saldırınca Almanya falanda bana girdi. Çok kötü zamanlardı, fakat bu 2 oyunda da Alman'a en az 200-300k kayıp verdirmeyi başardım.

@Ardaa41 şunu da not düşmek isterim eğer bu oyunda yapay zekaya kaybetmeyi başarıyorsanız daha öğrenmeniz gereken çok şey var demektir. Dilerseniz müsait olduğunuz bir zamanda sizinle bu kaydı oynayabiliriz siz Almanya olursunuz ben sovyetler birliği.

Dalga mı geçiyorsun? 200 fabrikalı Avusturya'yı alamamış almana karşı 200+ fabrikalı sovyet mi?

Dalga mı geçiyorsun? 200 fabrikalı Avusturya'yı alamamış almana karşı 200+ fabrikalı sovyet mi?

Fotoğrafa dikkatli bakarsanız Avusturya'yı almış. Alamadığını nereden çıkarttınız acaba? Bu oyunda sanırım daha önce hiç duymadığınız bir mekanik mevcut oda Almanya ve Avusturya aynı ittifakta bulunurlarsa Avusturya'da referandum yapabilir ve kendi topraklarına katabilir. Hatta bu taktik ile Avusturya-Macaristan devletini Avusturya'nın kurmasını sağlayarak tüm Avusturya-Macaristan da Almanya olarak Core elde edebilirsiniz. Ayrıca bu kaydın başında Sovyetin fabrika sayısının 200+ ile uzaktan yakından alakası yok. 128 fabrikalı bir Sovyet ve bu fabrikaların sadece 57'si askeri. Urallara kadar çekildiğinizde bu fabrikaların küçük bir kısmını kaybediyorsunuz. Bir de çekilirken rayları patlatıp düşmanı yavaşlatma ihtimaliniz yok çünkü oyun başladığı sırada pp olarak eksidesiniz.

hoi4 harita.jpg

Gördüğünüz gibi neredeyse tüm dünya ile savaştayım. Hatta müttefiklerim Çin ve birliği ile savaşıyor ekstradan bu birliğe Japonya dahil. Bu savaşa katılmak ayağıma sıkmak olacağı için katılmadım sadece sınırda hatrı sayılır bir asker tutuyorum sağ üst köşedeki Asya ordu grubuna bakarsanız onlar.

hoi4 savaş ekranı.jpg

Aradaki fabrika ve birim farklarını görüyorsunuz. Piyadelerim 40W olduğu için çok daha fazla basma imkanım yok çünkü manpower ve ekipmanlarım buna izin vermez zaten şansımı zorluyorum bu konuda.

hoi4 lend lease.jpg

Gördüğünüz üzere ekranda Çin'den silah ve top tedarik ediyorum. Birkaç 24'lük 40witdh asker bastığım için açığa girmiştim ve çevremde savaşta olmadığım tüm ülkeler ile aramı iyi tuttuğum için hepsinden bana silah, top ve destek ekipmanı atmalarını istedim ve kabulde ettiler örnek olarak Çin'in bana yolladıklarını görüyorsunuz.

Son olarak gerçekten bu kaydı oynamak kolay değil az daha bende kaybediyordum teslim olma oranım %99'un ucundan döndü. Tüm dünya ile savaşta olduğunuz için her yerden her zaman çıkartma atmayı deniyorlar bu çıkartmalardan birisi az daha ülkeyi kaybetmeme sebep oluyordu.

Oyun bilginizi ve kaç saatiniz olduğunu çok merak ettim doğrusu bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Geri
Yukarı