HOI4'te Sovyetler Birliği nasıl yenilir?

Hocam Türkiye'yi işgal edip hem savaşı geniş cepheye yayabilirsiniz hem de çıkartma şansı yakalayabilirsiniz.

Oyunda yeniyim yanlışsam bilgilendirebilirsiniz.
Hafif tank kullandığı için Sovyetler dağlarda tutunabilir ve Türkiye'nin altyapısı kötü olduğu için orada yıpranma yaşar. Tabi ayarlardan Almanya'yı güçlendirdiyseniz yaşamazsınız.

En kolay yol tanklarınızı ve hava kuvvetleriniz ayarlayıp ana cepheden yarmanız. Eğer hava üstünlüğünü alırsanız zaten kazanmama ihtimaliniz yok tanklarla Mobile Warfare Doctorine gittiyseniz.

Sovyet şuan 4 ülke ile birden savaşta ve benim sınırımda ki askerlerinin yarısını çekti. Şuan ona War goal atıyorum. Gireyim mi sizce hemen tanklar basıldıktan sonra?
Bu arada gönüllü gönderemiyorum Türkiye'ye.

Sovyet şuan 4 ülke ile birden savaşta ve benim sınırımda ki askerlerinin yarısını çekti. Şuan ona War goal atıyorum. Gireyim mi sizce hemen tanklar basıldıktan sonra?
Sizin sınırınıza asker çeker ama 4 cepheyi birden iyi yönetemez bence girin.

Sovyet şu an 4 ülke ile birden savaşta ve benim sınırımda ki askerlerinin yarısını çekti. Şu an ona war goal atıyorum. Gireyim mi sizce hemen tanklar basıldıktan sonra?

İttifak şeysi açıksa ve Türkiye kabul ederse, Türkiye ile ittifak olabilirsiniz daha az sürer.

Geri
Yukarı