HOI4 vs. EU4

O zaman ilk etapta DLC satın almıyorum. Ögrendikten sonra modlara geçerim modlarda kesmemeye başlayınca DLC'leri alırım fakat HOI4 mi yoksa EU4 arasında gidip geliyorum.
Al Hoi4'ü gitsin. Almanya,İngiltere,Fransa,Sovyetler Birliği,Türkiye,Amerika,Japonya sadece ana ülkelerle bile oynasan epey bir saat eder. Birde her ülke için farklı seçenekler var mesela Almanya alıp Hitleri indirebilirsin Komünist yapabilirsin faşist gidebilirsin. Her ülke için çok farklı seçeneklerin var.

Bu DLC oyuna harika şeyler ekliyor kesinlikle almak isterdim fakat DLC'lere para vermek yerine yeni oyun almak her zaman daha cazip gelmiştir bana paran varsa almalısın.

Ve işte Türkiye'yle saatlerce zevkli oyunlar oynamanın kapısını aralayan DLC. Türkiye ile aktif saatler oynayan herkes ister bu DLC'ye sahip olmak ister fakat dediğim gibi oyunun eksikliklerinin DLC ile giderilmesinden başka bir şey değil.

Bu DLC ise kesinlikle alınması gereken bir DLC değil bence ama bakabilirsin.
HOI4 derim ve alınır.

Aynen alıntıladığım arkadaşın dediği gibi bu DLC' ler daha zevkli yapabilir.

Zamanında HOI4'ü hiç düşünmeden almıştım fakat şimdi EU4 konusunda çekingenim ben de HOI4 tavsiye ederim arkadaşların varsa ve alırlarsa harika oyunlar oynarsın yoksa ekleyebilirsin Steam'den öğrendikten sonra oynarız 1 arkadaşım daha geliyor genelde.

Son düzenleme:
İki oyununda alışma süresi zor, biri 1400'lerde başlar iken birisi sadece 1936'da başlıyor.
Tamamen zevk ve tercih meselesi.
Bu DLC oyuna harika şeyler ekliyor kesinlikle almak isterdim fakat DLC'lere para vermek yerine yeni oyun almak her zaman daha cazip gelmiştir bana paran varsa almalısın.

Ve işte Türkiye'yle saatlerce zevkli oyunlar oynamanın kapısını aralayan DLC. Türkiye ile aktif saatler oynayan herkes ister bu DLC'ye sahip olmak fakat dediğim gibi oyunun eksikliklerinin DLC ile giderilmesinden başka bir şey değil.

Bu DLC ise kesinlikle alınması gereken bir DLC değil bence ama bakabilirsin.
Waking Tiger Asya ülkelerine odaklanıyor.
La Resistance ajan vb. işler ülke savunma şifresi kırma.
Battle for Bosporus Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye ülkelerini oynanabilir hale getiriyor.
La Resistance hariç diğerleri alınabilir.

EU4'e göre HOI4 alışması daha kolay olan bir oyun. EU4'te nasıl bilmiyorum ama HOI4'te Multiplayer oynayacağınız zaman host yapacak kişide DLC'lerin bulunması yeterli diye biliyorum.
Her iki oyunda da DLC'leri para vermeden indirebilirsiniz malum yolla ama multiplayer oynayamazsınız para vermediğiniz sürece.

Herats of ıron IV alırsan pişman olmazsın zamanında Europa unversalis 4 oyununu denemek için oynamıştım. Çok zor, öyle böyle değil tabii bilene kolay ama HOI 4'den daha karışık diyebilirim. HOI 4 almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı