Home gym için ekipman önerisi

Mekasva33

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam. 1.5 aydır evde sadece 5kglik iki tane dumbbell ile antrenman yapıyorum ve artık yetersiz gelmeye başladı. Evime küçük çaplı bir Home gym kurmayı düşünüyorum. Bunun için almayı düşündüğüm ekipmanları link olarak bırakacağım. Ekipmanları Decathlon'dan almayı düşünüyorum. Fakat birkaç seçenek arasında kaldım. Bu seçenekler arasından sizin fikrinizi almak istiyorum.

1-) 155 cm halter barı mı almalıyım yoksa 200 cm halter barı mı almalıyım?
2-) Kaçar kg ve toplam kaç kg plaka almalıyım?
3-) Bench 500 mü almalıyım yoksa bench 900 mü almalıyım ve aradaki fiyat farkına değer mi?
4-) Kaç kg direnç bandı almalıyım?
5-) Jimnastik halkasını nereye nasıl takabilirim?

@cinar_yasarrr hocam yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Şimdi 2 metre alsan çoğu hareket zor olacak fakat 155 alsan bench press atamazsın ya da zor olur.

Mekik sehpası almanı önermiyorum, yerde de rahatça çekilir ve onun yerine bench press almak çok daha iyi olur. Ama bench press sehpasının yanında bench press yapmak için bar tutma demiri de almanı öneririm.

Dambıl seti gayet güzel fakat bana biraz pahalı geldi. Barfiks barı da almalısın bence.

Diğer şeylerden biraz kısıp ya da bütçen varsa direk bunu almanı öneririm. Hepsiburada'dan yorumlara baktım gayet iyi ve bu sayede çok daha iyi çalışabilirsin.

Bench sehpası olarak bunu öneririm. Skull crash falan da yapabilirsin burada tahminimce.

Dips barı da gerekli. Barfiks barı ile beraber olabilir aslında şöyle bir şey, hem alandan tasarruf olur.

Çalışma istasyonunda kullanmak için bunu alabilirsin, yanında geliyor mu bilmiyorum.

Squad yapmak için squat rack gerekli. Önerdiğim ürün ucuz diye önerdim fakat daha pahalısı daha güvenli olur. Bu tür ürünleri yere vidayla sabitlemenizi öneririm.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Mekik sehpası almanı önermiyorum, yerde de rahatça çekilir ve onun yerine bench press almak çok daha iyi olur. Ama bench press sehpasının yanında bench press yapmak için bar tutma demiri de almanı öneririm.

Bench sehpası ile mekik sehpasının farkı ne ki hocam? Bilmediğimden soruyorum.

Dips barı da gerekli. Barfiks barı ile beraber olabilir aslında şöyle bir şey, hem alandan tasarruf olur.

Babam barfiks almaya pek sıcak bakmamıştı, ikna etmeyi denemiştim ama pek ikna olmuyor. O yüzden jimnastik halkası almayı daha uygun gördüm, hem dips hem de barfiks falan yaparım diye.
Diğer şeylerden biraz kısıp ya da bütçen varsa direk bunu almanı öneririm. Hepsiburada'dan yorumlara baktım gayet iyi ve bu sayede çok daha iyi çalışabilirsin.
Serbest ağırlıkla çalışsam daha iyi olmaz mı? Bu sayede daha fazla hareket yapabilirim diye düşünüyorum. Pek fazla bütçem yok ayrıca.

Herkese selam. 1.5 aydır evde sadece 5kglik iki tane dumbbell ile antrenman yapıyorum ve artık yetersiz gelmeye başladı. Evime küçük çaplı bir Home gym kurmayı düşünüyorum. Bunun için almayı düşündüğüm ekipmanları link olarak bırakacağım. Ekipmanları Decathlon'dan almayı düşünüyorum. Fakat birkaç seçenek arasında kaldım. Bu seçenekler arasından sizin fikrinizi almak istiyorum.

1-) 155 cm halter barı mı almalıyım yoksa 200 cm halter barı mı almalıyım?
2-) Kaçar kg ve toplam kaç kg plaka almalıyım?
3-) Bench 500 mü almalıyım yoksa bench 900 mü almalıyım ve aradaki fiyat farkına değer mi?
4-) Kaç kg direnç bandı almalıyım?
5-) Jimnastik halkasını nereye nasıl takabilirim?

@cinar_yasarrr hocam yardımcı olabilir misiniz?
Bunu al 811 tlye geliyor. Çoğu hareketi yaparsın bu setle. Amazon.com.tr

2 gün önce gidip bu ürünleri aldım. Henüz sehpa almadım. Evde sırtımı koyabileceğim bir şey buldum şimdilik onunla idare edeceğim. Yakın bir zamanda sehpa almayı düşünüyorum. Eğer öneriniz varsa bakabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı