Hometech Alfa 700C için servis önerisi

escape2dead

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Kullandığım Hometech Alfa 700C model notebook yakın zamanda start almamaya yani açılmamaya başladı. Laptopta batarya yok adaptörü ile kullanıyorum. Açma tuşuna bastığımda tepki yok ve kasanın içinden çıt çıt çıt diye sanki şasi yapıyormuş gibi sesler geliyor. Normalde basit seviyede laptop tamiri hakkında bilgim vardır. Fakat bu seferki sorun muhtemelen anakart üzerindeki entegreler ile alakalı ve benim anlamadığım konular. Laptop tamiri anlamında bulunduğum bölgede güvenilir ve sağlam bir tamirci yok.

O sebeple de farklı ilde olması önemli değil. Güvenilir ve anakart tamirinden gerçekten iyi anlayan bildiğiniz sağlam tamirci önerisi almak istedim sizden. Daha önce 2 servis denedim tanıdıkların laptoplarını tamir ettirmek için. Fakat iki serviste de yanlış müdahaleler yapıldığını fark ettim. Örneğin birinde sorun BIOS entegresi sorunu iken servisin ekran kartına ısı verip lehimlerine müdahale ettiğini gördüm. Yani birini yaparken başka bir yere zarar vermiş. Bu tarz şeyleri tekrar yaşamamak için öneri almak istedim. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Kendi servisiyle de görüşebilirsiniz.

Kendi servisiyle de görüşebilirsiniz.
Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Gerek kalmadı çünkü laptopta değil adaptörde sorun varmış anca anlayabildim. Adaptörü değiştirince sorunsuz çalıştı. Demek ki bazen basit düşünmek lazımmış.

Geri
Yukarı