Hometech WI101 açılmıyor

Mahmutbaysağ

Hectopat
Arkadaşlar 2017 de aldığım Hometech WI101 Windows 10 tabletle ilgili sorunlarımız var. Öncelikle geçen yazlarda cihazda şöyle bir sorun vardı. Cihaz şarjda değilken açılmıyordu. Şarja takınca düğmesine basınca açılabiliyordu. Bir süre şarj olduktan sonra çıkarıp kullanabiliyorduk fakat zorlayınca direk kapanıyordu cihaz. Zorlamaktan kastım OTG ile harici klavye ve fare bağlayınca. Örneğin. Veya bazı programları açınca cihazdan bir çıt sesi geliyordu ve kapanıyordu. 4-5 aydır ise hiç açılmıyor. Uzun süre şarjda kaldı etti ama çalışmıyor. Şarjda da açılmıyor. Şarja takıp açmaya çalışırsak sadece işlemcinin olduğu kısım aşırı derece yüksek bir şekilde ısınıyor. Ekrana 4-5 aydır görüntü alamıyoruz.

20210707_144432.jpg

Tahmini sorunu neler olabilir? Önerilerini nedir?

Aslında Hometech marka laptoplar ve tablet bilgisayarlar hem pahalı hemde çabuk bozulan ürünler önermem.

Not : Benimde HT101B Model bir laptopum vardı düşünce klavyesi bozulmuştu.

Yani gidin yenisini alın derim.

Aslında Hometech marka laptoplar ve tablet bilgisayarlar hem pahalı hem de çabuk bozulan ürünler önermem.

Not: Benim de HT101b model bir laptopum vardı düşünce klavyesi bozulmuştu.

Yani gidin yenisini alın derim.

Bene alırken zamanında fiyatı oldukça uygundu. Bazı oyunlarda sorun falanda çıkartmadı ama cihaz uzundur açılmıyor en azından açıp ikincil ekran olarak falan kullanalım istiyoruz.

Bunun için internette Micro HDMI'yı HDMI'ya çeviren aparatlar var onlardan alabirsiniz
😉 Konu kilit.

Çünkü İşlemcisi bozulmuştur. (bende de aynısı olmuştu çünkü)

Görünüşe göre çalışmayacak gibi ekran bağlantısı için mıpı girişli bir Flex kullanılıyor. Bu girişe uygun kartı internette bulamadım. Ekranı ikinci ekran olarak kullanabilmek için nasıl bir kart almalıyım veya hangi kartı araştırmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında benim de başıma tam böyle bir şey gelmişti Hometech Ultra Tab 7 Windows tablette de aynı işlemci var işlemcisi bulup değiştirip tekrar deneyin derin işlemci Intel atom 1.33 GHz işlemci aynısını bulup değiştirebilirseniz belki çalışabilir sizinki ile aynı modeldi benimki Hometech wi 101işlemciyi değiştirip terkar deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı