Hometech WI101 Windows tableti hızlandırmak

4nxiete

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Psikoloji öğrencisi.
Merhaba değerli dostlar.

Elimde bir Hometech WI101 Windows tablet var. Kullanım pratikliği, şarj süresi ve tasarımı çok hoşuma gidiyor ancak ne yazık ki biraz yavaş kalıyor. Bu cihazı gerekirse Linux, andorid vs. yükleyerek daha akıcı hâle getirmek istiyorum fakat dokunmatiği de kaybolsun istemiyorum. Windows'u tekrar kurunca bile dokunmatik için kendi sitesinde olan driver paketini yüklemek gerekiyor. Hızlandırma konusunda herhangi bir fikire açığım. Deneysel şekilde de ilerleyebiliriz, sorun değil. Sevgilerimle.

Bence bir Linux dağıtımı kurun, eğer sürücüler tanımazsa Windows'a geri dönersiniz.
Merhaba hocam, teşekkür ederim cevap için.

Herhangi bir Linux dağıtımı öneriniz var mı? Şöyle hafif ama gündelik işleri karşılayacak bir şey olsa kâfi. Genelde makale, kitap vb. PDF okuması (Aynı zamanda altını çizerek ve not ekleyerek) ve bazen Netflix için kullanıyorum.

Herhangi bir Linux dağıtımı öneriniz var mı? Şöyle hafif ama gündelik işleri karşılayacak bir şey olsa kâfi. Genelde makale, kitap vb. PDF okuması (Aynı zamanda altını çizerek ve not ekleyerek) ve bazen Netflix için kullanıyorum.
Ubuntu MATE sizin aradığınız şey.

Merhaba hocam, teşekkür ederim cevap için.

ElementaryOS öneririm. Çok hafif çok hızlı ve sade. Tabletler için uyumlu ve dokunmatik çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı