Çözüldü Hometech WI101 BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hmaras

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Hometech WI101 tablet PC Windows 10 işletim sistemi yüklü.
Win7 veya Android yüklemeye çalışırken epey uğraştım sanki olacak gibiydi ama son anda yanlışlıkla BIOS'tan USB ayarlarını değiştirmişim ve tablet tekrar düzeltme imkanı vermiyor.

Windows 10 çalışıyor olmasına rağmen klavye ve USB bölümleri çalışmıyor. BIOS'a giriyorum BIOS ayarlarını düzeltmek için ilerleme yapamıyorum takılıp kalıyor.
Ben de BIOS'u Windows'tan güncellemeyi düşündüm ama Hometech destek sayfasında firma maalesef BIOS güncel dosyasını yayınlamamış. Ayrıca firma BIOS yüklemesine 100 TL istiyor.

Elinde Hometech WI101 BIOS güncel dosyası olan arkadaş var mı? Paylaşabilirse sevinirim veya BIOS güncelleme yöntemini anlatabilecek birileri var mı?

Teşekkürler.

Çözüm
Hmaras beyin paylaştığı BIOS ile kullanım dışı kalan, açılmayan WI101 netbookun BIOS'unu lehim istasyonu ile söktüm, CH341A BIOS yazma aparatı ve bu aparatın v1.34 sürümlü programı ile aşağıdaki linkteki BIOS'u yükledim. Sorunsuz açıldı sadece trusted Engine hata verdi o da herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Kullanımda hiçbir problem çıkarmıyor. Çıkabilecek hatalardan sorumlu değilim, kendi sorunumu böyle çözdüğüm için paylaşıyorum.

Download linki:

Mevcut BIOS sürümünü AIDA64 ile öğrenir misiniz?

Recep Bey ilginiz için teşekkür ederim. BIOS sürümünü buldum. Bin dosyası halinde. Ben bunu hangi programla Windows'tan flashlayabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. BIOS: INSYDE Corp. M.WI101C.JFBNRBA01.

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda nihayet buldum. Hem BIOS'unu hem de BIOS yükleme aracını paylaşıyorum. Beğeni ve teşekkürleri bekliyorum :)

Insyd_e_Flash

Tabletin hic acilmiyor mu? BIOS'a ya da Windows'a girebiliyor musun?

Tablette sorun yok BIOS'a ve Windows'a girebiliyorum. 64 Bit işlemciye 32 Bit Windows kurulmuş. Ben 64 Bit Windows kurmak istiyorum. 64 Bit Windows'u USB'ye yazdırdım fakat USB'den bootlayamıyorum. BIOS'u kısıtlı gibi engelliyor gibi. Legacy Boot seçeneği yok sadece Secure Boot'u kapatabiliyorum. Boot from file menüsünde USB'nin içine girip Boot dosyasını çalıştırdığımda Boot failed hatası alıyorum. Bu yüzden BIOS'u değiştirme güncelleme kararı aldım.

Ben Windows'a ulaşamıyordum yeni bir Windows kurmak istedim ve 64 Bit bir Windows 10 Pro kurabildim ama şimdilerde Windows 7 kurmaya çalışıyorum veya Win7pe ile açılış yapmak istiyorum, onu bir türlü beceremedim. Sanırım sadece Windows 10 kurulabiliyor. Sendeki de muhtemelen X64 tabanlı 32 Bit Windows 10 Single kuruludur. Senin isteğin olabilecek bir şey ama orijinal Windows'un ve yedeğin kaybolur ayrıca BIOS'unu yenilemeye gerek yok sadece BIOS'da bazı ayarları değiştirmelisin. USB'den Boot yapmaya veya UEFI'den kurmaya çalışmalısın. İnternetten UEFI'den USB kullanarak Windows yükleme yöntemlerine bir bak istersen.

Şu adresi inceleyebilirsin: UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat

BIOS ayarları için de buraya bir bak derim: UEFI BIOS Ayarları Nasıl Yapılır? - Technopat Sosyal

Dostum dediklerini yaptım ama bu sefer tablet PC hiç açılmıyor.

Selam arkadaşlar, Hometech WI101 tablet PC Windows 10 işletim sistemi yüklü.
Windows 7 veya Android yüklemeye çalışırken epey uğraştım sanki olacak gibiydi ama son anda yanlışlıkla BIOS'tan USB ayarlarını değiştirmişim ve tablet tekrar düzeltme imkanı vermiyor.

Windows 10 çalışıyor olmasına rağmen klavye ve USB bölümleri çalışmıyor. BIOS'a giriyorum BIOS ayarlarını düzeltmek için ilerleme yapamıyorum takılıp kalıyor.
Ben de BIOS'u Windows'tan güncellemeyi düşündüm ama Hometech destek sayfasında firma maalesef BIOS güncel dosyasını yayınlamamış. Ayrıca firma BIOS yüklemesine 100 TL istiyor.

Elinde Hometech WI101 BIOS güncel dosyası olan arkadaş var mı? Paylaşabilirse sevinirim veya BIOS güncelleme yöntemini anlatabilecek birileri var mı?

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı