Homofobik misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah LGBT üyelerine akıl fikir versin. Allah birini erkek yarattı ise bir sebebi vardır. Kişi idaresini koruyabilmelidir.

Böyle birşeye saygı duymak zorunda olduğumu sanmıyorum, ortada selim fıtratın kabul etmeyeceği bir şey var. Bunu normalleştirme çabası yersiz görüyorum. Bu bir tercih olamaz, dişilerin ne anlamı kalıyor? Gelecek nesillere bir facia bırakılmasından korkarım. En saçma şey bile sürekli telkin edilince insan artık normalleştirmeye başlıyor, umarım bu şekilde olmaz.

Değilim. Yetişkin insanların, karşılıklı rızalarıyla yaptıkları şeyler de başkalarını ilgilendirmez.

Yanımda yakınlaşıyorlar rahatsız oluyorum diyorum homofobik oluyorum sonra :d?

Benim dinime ve diğer hak dinlere göre yanlış bir davranıştır. Ve çok büyük günahtır. Zina bile çok büyük bir günah iken böylesine değişik fantezilerle zina yapmak hayli hayli günahtır. Ki tarihte birçok kavim sapkınlıklar yüzünden (eş cinsellik, hırsızlık, insan öldürme vb.) Helak olurken ben toplumumda böyle kişilerin olmasından memnun değilim. Bu kişilere yapabileceğim bir şey olmamasının yanında bu ahlaksız eylemi normalleştirmeye çalışıyorlar.
Bu tamamen görecelidir. Şahsen kendi dininde yasak bir eylem olarak görüldüğü için desteklemeyenleri anlıyorum ama nefret etmek çok saçma değil midir? Eğer ülkemizin resmi dini İslam olsaydı bu dediğin azınlık gruplar hariç geçerli olacaktı fakat devletin değil bireylerin dini olmalı ve her ne kadar sadece resmiyette olsa da laik bir ülkeyiz. :) Bu nedenle çocuğumu kötü etkiliyor diye basit bir bahaneye sığınarak gökkuşağı gördüğünde bile deliye dönen zihniyet sadece saçmalıyor.

Homofobik sayılırım. Erkeğim ve 2-3 kere tacize uğradım. Şaka değil garip bir duygu. İnsan kendini bir garip hissediyor. Tacize uğrayan kadınların ne hissettiğini anladım. Bana çok garip ve sıra dışı geliyor, kısacası iğrenç. Kerimcan Durmaz ve türevlerinden ayrıca iğreniyorum. Benden uzak dursunlar.

Bu tamamen görecelidir. Şahsen kendi dininde yasak bir eylem olarak görüldüğü için desteklemeyenleri anlıyorum ama nefret etmek çok saçma değil midir? Eğer ülkemizin resmi dini İslam olsaydı bu dediğin azınlık gruplar hariç geçerli olacaktı fakat devletin değil bireylerin dini olmalı ve her ne kadar sadece resmiyette olsa da laik bir ülkeyiz. :) Bu nedenle çocuğumu kötü etkiliyor diye basit bir bahaneye sığınarak gökkuşağı gördüğünde bile deliye dönen zihniyet sadece saçmalıyor.

İstediğim şeylerden nefret edebilirim. Hele bana yanlış gelen şeylerden nefret etmeyeceksen neden nefret edebilirim? Onun haricinde sana katılıyorum.

Benim dışarıda karşılaştığım, çevremde istemeyerek de olsa bulunan eşcinsellerin %90'ı "çingene" diyebileceğimiz tavırlar takınıyor. Aşırı abartılmış feminen hareketler, en ufak şeyi abartarak bağırmalar, eşcinselliğine güvenip her zora düştüklerinde buna sığınmalar... Gerçekten bahsettiğim tarzda karaktere sahip tüm eşcinsellerden iğreniyorum, kimse kusura bakmasın. Eşcinsellik başka, terbiyesizlik başka. Durum böyle olunca da ister istemez nefret doğuyor. Sanal ortamda da böyle birkaç arkadaşım oldu, geneli yabancı ve dediğiniz gibi bizim toplumumuzdan da kaynaklanıyor olabilir. Çünkü benim tanıdığım insanlar gayet nezih ve "insan olmayı beceren" kişiler.
Beni demek istediğim de o. İnsan olanlara insan gibi saygı, hayvan olanlara hayvan gibi saygı gösterilmesi lazım.

İstediğim şeylerden nefret edebilirim. Hele bana yanlış gelen şeylerden nefret etmeyeceksen neden nefret edebilirim? Onun haricinde sana katılıyorum.

Kendi nefretinizde içinizde yaşamalısınız o zaman. İnsanlara sırf doğuştan veya çok küçüklükten olan bir şey yüzüne insanlara nefret ettiğinizi söyleyemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı