Homofobik misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstediğim şeylerden nefret edebilirim. Hele bana yanlış gelen şeylerden nefret etmeyeceksen neden nefret edebilirim? Onun haricinde sana katılıyorum.
Nefretini içinde tutacaksan neden olmasın? Nefret edip de aşağılayıcı sözlerde bulunmayan kişi sayısı benim gözlemime yok denecek kadar az. Nefret edenlerin birçoğu hakaret ediyor, bu bireyin toplumdan soyutlanmasına ve psikolojik sorunla yaşamasına neden olabilir. Çok abartılı hareketlerde bulunan birkaç istisna yüzünden bizden farkı olmayan insanlara karşı neden bu kadar önyargılısınız anlam veremiyorum.

Bu da beni ilgilendirmiyor. Bir kadın kendisini kuma durumuna sokmak konusunda hevesliyse de umurumda değil.

Hayır dostum hormon eksikliği. Ve eğer eş cinsellik normal bir şey olsaydı neden kız veya erkek olarak dünyaya geldik?

Ne anormalliktir ne de hastalık

Aslında LGBTİ+ tarihine bakmadan önce aynı cinse ilgi duymanın neden kaynaklandığına bakmamız gerekir. Eşcinsellik doğada neredeyse tüm hayvanlar arasında var olan bir olgudur. Günümüzde bizonlardan penguenlere, kuşlardan insanlara, kertenkelelerden böceklere kadar yüzlerce farklı türde homoseksüel ilişki tanımlanmıştır. Dolayısıyla eşcinsellik, doğanın sıradan bir parçası olarak görülmektedir. Bu olgu, sadece bir avuç türde değil, tanıma bağlı olarak dünya üzerinde 500 ila 1500 tür arasında bulunmaktadır. Daha fazla ilerlemeden, şu önemli nokta vurgulanmalıdır: Bir olgunun doğada bulunuyor olmasının, onun insan için de doğal olması gerektiği anlamına gelmediği yönündedir ancak eşcinsellik, tamamen doğal olan ve doğada bolca gözlenen bir varyasyondur. Ne anormalliktir ne de hastalık. Aslında eşcinsellerin 'hastalıklı' olduğu iddiası, insan tarihinde başka özelliklere sahip insanlar için de zamanında kullanılmıştır: Örneğin siyahiler, kadınlar, cüceler, devler, vb. gruplar için bu tarz aşağılayıcı kavramlar farklı şekillerde kullanılmıştır. Siyahilerin aşağılık, kadınların cadı, cücelerin lanetlenmiş, devlerin hastalıklı olduğu iddiaları geçmişten beri hep söylenegelen şeylerdir. Eşcinseller de 'günümüzün cadıları' konumunda olan insanlardır ve bu hata da er ya da geç fark edilecektir.
Kaynak: Eşcinsellik hastalık mıdır? Eşcinselliğin tarihçesi ve bugünü
Zaten eşcinsellik hastalık olarak sınıflandırılmaktan çıkarılmış.

Kişi isterse yapar mantığı her zaman işlemez. 15 yaşındaki bir birey ile 40 yaşındaki bir birey kendi isteği doğrultusunda ilişki yaşasalar bile bu pedofili olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve bu bir suçtur.
Şuna katılıyorum.
Şeriat ile yönetilmiyoruz. Ayrıca Osmanlı'dan bu kadar emin olduğuna göre birkaç asır yaşında olmalısın. Hayret ettim doğrusu. Pedofilinin alakası da şu: Kişi isterse yapar mantığı her zaman işlemez. 15 yaşındaki bir birey ile 40 yaşındaki bir birey kendi isteği doğrultusunda ilişki yaşasalar bile bu pedofili olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve bu bir suçtur.
Şeriat ile yönetilmiyoruz ama fıtrata aykırı değil. Hem 100 yaşında olmakla ne ilgisi var. Osmanlı'nın hataları vardı ama bu onun iyi bir imparatorluk olmadığı manasına gelmez.

Nefretini içinde tutacaksan neden olmasın? Nefret edip de aşağılayıcı sözlerde bulunmayan kişi sayısı benim gözlemime yok denecek kadar az. Nefret edenlerin birçoğu hakaret ediyor, bu bireyin toplumdan soyutlanmasına ve psikolojik sorunla yaşamasına neden olabilir? Çok abartılı hareketlerde bulunan birkaç istisna yüzünden bizden farkı olmayan insanlara karşı neden bu kadar önyargılısınız anlam veremiyorum.

Maymun olarak tanımladığım kişiler zaten kendilerini aşağılıyor. Pankartlarına yazdıkları "Fahişeyim" gibisinden cümleleri mi dersiniz sokaklarda mahrem yerleri açık gezenler mi dersiniz bir sürü örnekleri var. Bu kişiler bunları yapıyorsa kendilerini tanımlayan sözcüklerle karşılaşmaya hazırlıklı olmalılardır. Eğer onlar bana haram olan şeyleri gözümün içine sokuyor ise benim de nefretimi onların gözüne sokmam da bir sakınca olmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı