Homofobiklerin gizli eşcinsel olduğu bilgisi ne kadar doğru?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E çoğu suç da bana yapılmıyor ona bakarsak.
E ona bakarsan homofobik değiliz diye de bir eşcinsele "ayıp ediyon kardeşim senden değerli mi buyur keyfine bak" diyecek halimiz de yok yani değil mi🤣

Suç olması zaten başlı başına bir sıfat. Ama bunlar daha çok nefret suçuna giriyor. Yani bir eşcinsele saldırırsan bu sefer sen nefret suçu işlemiş oluyorsun:) Yani iş çok başka bir boyuta ulaşıyor bu sefer:)

• Hahaha
İfadeler: acv
Homofobik olmak çok saçma değil mi? Biseksüel bayanlara bayılırım bu arada 😏

Değil. Nasıl cinsel yönelimde psikolojik etmenler varsa bir şeyden nefret etmekte de psikolojik etmenler var. Eşcinsele saygı duyulduğu gibi homofobik bir insana da saygı duyulmalı.
Mesela ben erkek eşcinselliğe karşı homofobik iken kadın eşcinselliğe değilim. 😬

Saldırmaya falan gerek yok, nefretimi içimde yaşarım ben. Öyle normal zamanda birden aklıma gelipte sinirden delirmiyorum sonuçta. Sadece sevmiyorum, nefret ediyorum, ama bana zararı dokunacak bir nefret de değil sonuçta. :D

Ben ırkçılığa karşıyım. Sizden hiçbir farkı yok o insanların.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki de bu nefreti doğuran eşcinselliğini çok saçma ve aşırı şekilde yaşayan veya dışarı vuran kişilerdir, emin değilim, her şey olabilir.

Olayın nasıl "çalıştığını" anlamak için temel kavramlar olan ID, Ego ve Superegoyu ve çalışma şekillerini bilmemiz lazım. Benzer şekilde davranışlar sadece bastırılmış homoseksüel güdüler->homofobi olarak değil, psikolojinin ve psikiyatrinin ilgilendiği bir çok durumda da ortaya çıkar. İnsanın bilinçaltında çeşitli savunma mekanizmaları vardır. Bunlar var olan gerçeği değiştirir, çarpıtır, yansıtır vs. Örneğin gizli eşcinsel vb.den kasıt, erkeklerden hoşlanan (ki bu çıplak erkek resmi olur, gay yetişkin filmi olur, bireye seksüel olarak çekici gelir bunlar) bireyin, toplumsal baskı ve yetiştirilirken edindiği zoraki maço kişilik yüzünden, önce bu dürtülerinden sonra kendisinden nefret etmesi ve kendini koruma mekanizması olarak bu nefreti kendinden, eşcinsellere çevirmesi şeklinde açıklanır. Kişinin kendi dürtülerine olan bu nefretini superego çarpıtır yansıtır ve değiştirir. İnsan zaten sürekli çatışma halindedir. Psikolojik Savunma Mekanizmalarını merak edenler için burda temel olarak anlatmışlar;

Homofobi araştırmalarında ise birkaç makalede homoseksüellerden nefret ettiğini söyleyen homofobik bireyler üzerinde yapılan araştırmalarda, bunlara izlettirilen gay içerikli görsellere heteroseksüellerden daha fazla seksüel tepki-ilgi verdikleri ortaya çıkmış. (cinsel haz-ereksiyon). Yani düşünün toplum eşcinsellere karşı hoşnutsuz, bu toplumda yıllarca büyüyen birey, elinde olmadan istemeden erkeklere karşı cinsel dürtüler hissediyor. Ama bunu asla ve asla kabullenemiyor. Aslında çok acınası bir durum ve bu insanlar bir bakıma zavallılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı