Arkadaşım eşcinsel olduğunu söyledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle bir konu açman saçmalık
Konu kilitlenmeli. Dinimiz demişsin bir de. Herkes senin gibi Sünni olmak zorunda değil. Kuran'da da böyle bir şey yok zaten.
Ben sahsen homofobikim ama bana ne yani.
Saygı duymuyorum ama umrumda değil.

Dindarlığınızı TANRI'ya gösterin, bana insanlığınız lazım
-Friedrich Nietzsche-

Böyle bir konu açman saçmalık
Konu kilitlenmeli. Dinimiz demişsin bir de. Herkes senin gibi Sünni olmak zorunda değil. Kuran'da da böyle bir şey yok zaten.
Ben sahsen homofobikim ama bana ne yani.
Saygı duymuyorum ama umrumda değil.

Dindarlığınızı TANRI'ya gösterin, bana insanlığınız lazım
-Friedrich Nietzsche-
İnanmayabilirsin yada homofobik olabilirsin ama eşcinsellik Kuran'da anlatılıyor:

Son düzenleme:
Arkadaşın ateist, eş cinsel, budist veya yahudide olabilir bu herkesin kendi tercih sen kendi dine bakarak yargalayamazsın.

İsteyen istediğini yapar her şeyi dine bağlayanlardan nefret ediyorum...

Böyle bir şeyden iletişimi kesmeyi düşünüyorsan zaten dost değilsinizdir bitir direk.

Kuran'da eş cinsellik kötüleniyor ama sadece erkekler için.
Tanrı en merhametli olan, bağışlayandır.
(Bakara 62)

Konu; Allah'ın bağışlayıcı olup olmaması değil, eşcinselliğin kötü bir şey olduğunun Kuran'da belirtilmesi.

Mevzuyu sadece "erkeklerden" bahsediliyor diye anlayabilirsin, bu senin düşüncen olur, kimseyi de bağlamaz.

Bu konu hala açık mı?
Gereksiz uzamış zaten baktığıma göre konu sahibi kararini vermiş niye hala açık ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vay be ne hoşgörülü bir dinmiş arkadaş. Sırf cinsel yönelimi yüzünden bile arkadaşlığı bitirtebilecek kapasiteye sahip demek ki.
İslam hoşgörü dini değildir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı