Honda CBR 125R nasıl?

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler herkese. Daha önce Honda CBR 125R modelini kullanmış olan var ise bir-kaç sorum olacaktı. Başlangıç motoru olarak tavsiye eder misiniz? Yaklaşık 1-2 saat yolda herhangi bir sıkıntı çıkarır mı acaba?
Ek olarak, daha çok işe gelip gitmek ve hafta sonları ise gezmek için alacağım. Uzun süredir bu model aklımdaydı lakin ehliyetim vs. olmadığı için maalesef alamıyordum.

16 yaşındaysan gidip B1 ehliyet alabilirsin eğer alırsan 125CC kadar olan motobisikletleri kullanırsın bu arada CBR125R önermem yani görünüş için alacaksan alabilirsin eğer paran az ise cg 125 alabilirsin ama senin tercihine kalmış.

22 yaşımdayım hocam. Sırf görünüş için değil de motorun şeklinden dolayı da çok istiyorum (oturuş pozisyonu)

Hocam daha önce dediğim gibi sürmesi çok zevkli bir motor. R25 gibi deli bir makine olmadığı için de sizin için tam ideal.
Bu arada 1 2 saatlik yolculuk yapacak iseniz tam size göre çünkü işe gitme süresini ben Max 30 dk olarak düşünmüştüm. Hayırlısı olsun.
Aman hocam aynısını gene diyorum bütçeniz gayet yeterli ama bir CBR 125'e 25 30 bin vermeyin. 20 bin üstün vermeyin derim. Para kolay kazanılmıyor ve her şey ateş pahası...
Ama CBR 125 alın geçin sizi hiç üzmez.

Tavsiyelerim dersen:
Lastik durumu çok önemli. Eğer lastik değişecek ise 2 bin altına lastik yok.
Ayrıca hocam hasar kaydı olmaması demek onun kaza yapmadığı anlamına gelmez. Adam kaza yapar gider sanayide cebinden öder. Kim nerden bilecek ki motor kaza yapmış. Ustaya ama iyi bir ustaya gösterin.
Zincir de önemli.
Başlangıç motoru olduğu için yatma vs olması yemek yemek kadar doğaldır bence.

Hocam daha önce dediğim gibi sürmesi çok zevkli bir motor. R25 gibi deli bir makine olmadığı için de sizin için tam ideal.
Bu arada 1 2 saatlik yolculuk yapacak iseniz tam size göre çünkü işe gitme süresini ben Max 30 dk olarak düşünmüştüm. Hayırlısı olsun.
Aman hocam aynısını gene diyorum bütçeniz gayet yeterli ama bir CBR 125'e 25 30 bin vermeyin. 20 bin üstün vermeyin derim. Para kolay kazanılmıyor ve her şey ateş pahası...

Tavsiyelerim dersen:
Ayrıca hocam hasar kaydı olmaması demek onun kaza yapmadığı anlamına gelmez. Adam kaza yapar gider sanayide cebinden öder. Kim nerden bilecek ki motor kaza yapmış. Ustaya ama iyi bir ustaya gösterin.
Zincir de önemli.
Hocam 18.000 TL gibi bir fiyata buldum. Turuncu renkte. Açıklamaya göre tek sorun kmde. 35.000 km yapmış.

Tavsiyelerim dersen:
Zincir de önemli.
Hocam ek olarak bir şey daha soracağım, uzun yolda sıkıntı çıkarır mı acaba? Her 2 saatte falan yarım saat mola şeklinde.

35.000 km honda motorlar icin cok sorun degil hocam temiz kullanilmis ise. Motorun bakimlari duzenli yapilirsa sikinti cikarmaz tabii bunun bir garantisi yok.
Hocam 18.000 TL gibi bir fiyata buldum. Turuncu renkte. Açıklamaya göre tek sorun kmde. 35.000 km yapmış.

Hocam ek olarak bir şey daha soracağım, uzun yolda sıkıntı çıkarır mı acaba? Her 2 saatte falan yarım saat mola şeklinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı