Honda CBR125R uzun yol yapar mı?

Mehmet597

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bu yıl içinde Honda CBR125R almayı düşünüyorum acaba uzun yol gider mi? 700km gibi yol. 2013 model alacağım, Ankara'dan Antep'e gitmeyi düşünüyorum, gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum mesafe nedir motorda yapılabilecek?
Aslında böyle bir değer direkt olarak söylenemez. Super Touring veya Adventure'lar ile dünyaları dolaşanlar var ancak bu motorların silindir sayıları çift ve hacimleri yüksek. Yani dengede çalışıyorlar, yani titreşim yok ve cüsseleri sayesinde daha az yoruyorlar.

Derseniz ki YBR 125 ile Japonya'ya giden bile var neden 700km yapılmasın? Evet 700 Km, CBR 125 R yapılabilir bu mantıkla ancak o otobanlarda, sıcakta ve o titreşim ile risk çok yüksek. Ankara - Antep benim çok yaptığım bir yol. Tehlikelidir. Bilen adamın süratli bir motorsikletle gitmesi haricinde motorsiklet ile gidilmesini tavsiye etmem.

Aslında böyle bir değer direkt olarak söylenemez. Super Touring veya Adventure'lar ile dünyaları dolaşanlar var ancak bu motorların silindir sayıları çift ve hacimleri yüksek. Yani dengede çalışıyorlar, yani titreşim yok ve cüsseleri sayesinde daha az yoruyorlar.

Derseniz ki YBR 125 ile Japonya'ya giden bile var neden 700km yapılmasın? Evet 700 Km, CBR 125 R yapılabilir bu mantıkla ancak o otobanlarda, sıcakta ve o titreşim ile risk çok yüksek. Ankara - Antep benim çok yaptığım bir yol. Tehlikelidir. Bilen adamın süratli bir motorsikletle gitmesi haricinde motorsiklet ile gidilmesini tavsiye etmem.
Benimde 400 km şehirler arası gitme gibi bir planım var. Alırken motoru ona göre seçmem lazım o zaman. Teşekkür ettim.

Maksimum mesafe nedir motorda yapılabilecek?
Motorda yapılacak maksimum mesafe aenin kondisyonunla sınırlıdır. Kimisi biner 200km fazla gelir, kimisi biner 1000km az gelir. Bunun motorla da alakası yok. Gs kullanıp 350km yolda öldüm bittim diyen de gördüm, tenere kullanıp 800-900 km yol gelip bütün gün enerjik olan da gördüm.

Geri
Yukarı