Honda civic ek alınır mı?

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, seneye üniversite için araba alacağım. Aklımda BMW E36 ve Honda civic ek kasa var. İkisinin de fiyatları şu anda aynı seviyelerde. Civic bir tık daha ucuz gibi. Sizce 2022 de Honda civic 1.6 ies ya da 1.4 is alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.4 yokuş da çekiş sıkıntısı olabiliyor. Alacaksan 1.6 al

Bende 1.6i es ya da 1.6 vti almak istiyorum fakat vti lar 75 bin TL, ies ler ise 65 bin TL'yi geçmiş durumda. 1.4i s ler ise ortalama 50 60 civarında çok daha uygunlar. Ayrıca 1.6i es ve 1.6 vtilarla çok oynadılar. Düzgünleri daha da yüksek fiyattalar maalesef :(.

75 bin TL'ye VTi varsa göster alalım. :D 1.4 i S daha ekonomik. Çok fazla performans arayışın yoksa alınır. Araç gitmiyor değil. Selefi olan 1.6'lara kafa tutabilecek düzeyde performansı var. Devir çevirecek kadar sağlıklı olsun yeter. Hatta 1.6 i ES'in emme manifoldunu 1.4'e takıp daha yüksek güç elde edenler var baya videolarına bakabilirsin. Ancak EK kasaların çoğu dediğin gibi gençlerin elinde çok hırpalandı. Temiz bulunursa alınabilir bence. Ancak tek otomobil bu olacaksa ben olsam almazdım. Daha konforlu olan Corolla'ya yönelirdim. Onda da 1.6 AFE motor 1.6 i ES ile kafa kafaya yürüyor.

75 bin TL'ye VTi varsa göster alalım. :D 1.4 i S daha ekonomik. Çok fazla performans arayışın yoksa alınır. Araç gitmiyor değil. Selefi olan 1.6'lara kafa tutabilecek düzeyde performansı var. Devir çevirecek kadar sağlıklı olsun yeter. Hatta 1.6 i ES'in emme manifoldunu 1.4'e takıp daha yüksek güç elde edenler var baya videolarına bakabilirsin. Ancak EK kasaların çoğu dediğin gibi gençlerin elinde çok hırpalandı. Temiz bulunursa alınabilir bence. Ancak tek otomobil bu olacaksa ben olsam almazdım. Daha konforlu olan Corolla'ya yönelirdim. Onda da 1.6 AFE motor 1.6 i ES ile kafa kafaya yürüyor.
Corolla ae101 kasadan bahsediyorsunuz sanırım. O kasayı pek beğenmiyorum pek gençlere hitap etmiyor gibi hissediyorum. Civic daha mantıklı geldi bana.

E110 sanırım bahsettiğim kasa. Aslında AE101 de gayet genç işi duruyor. Görüntüden önemlisi bu arabalar çok tutuluyor. E110 beğenirsen aynı motor ve daha yeni kasa. VVT-i olanlar değil tabi. Evet görüntü itibariyle Honda kadar cezbetmiyor ancak güzel arabalar kesinlikle. 1.6 motorluları şiddetle önerebilirim. 1.6 i ES ile kafa kafaya yürür.

E110 sanırım bahsettiğim kasa. Aslında AE101 de gayet genç işi duruyor. Görüntüden önemlisi bu arabalar çok tutuluyor. E110 beğenirsen aynı motor ve daha yeni kasa. VVT-i olanlar değil tabii. Evet görüntü itibarıyla Honda kadar cezbetmiyor ancak güzel arabalar kesinlikle. 1.6 motorluları şiddetle önerebilirim. 1.6'i ES ile kafa kafaya yürür.

Corolla Luna'dan bahsediyorsunuz. Ben performanstan çok arabanın görüntüsüne bakıyorum Corolla Luna beni Civic kadar cezbetmiyor. Zamanında bakmıştım bu arabalara konforu performansı iyi ama civic gözüme çok daha cezbedici geliyor.

Luna paket adı. Evet bahsettiğim kasa o. Dana göz ve çirkin ördek yavrusu diye de geçer. Öyleyse bir şey diyemem tabi. Ancak Toyota'lar daha çok ailelerde kullanıldığından genelde temizi bulunuyor. Bu sebeple öneriyorum. Tabi temizini bulursan Civic senin için daha iyi. Ancak 1.6 iES bile temizi 70 bin. VTi'lar 100 bini geçti. :D

Luna paket adı. Evet bahsettiğim kasa o. Dana göz ve çirkin ördek yavrusu diye de geçer. Öyleyse bir şey diyemem tabii. Ancak Toyota'lar daha çok ailelerde kullanıldığından genelde temizi bulunuyor. Bu sebeple öneriyorum. Tabi temizini bulursan Civic senin için daha iyi. Ancak 1.6 iES bile temizi 70 bin. VTi'lar 100 bini geçti. :D

Benim aklımda daha çok aldıktan sonra biraz daha para verip modifiye etmek mesela jant, kaplama ve küçük bir spoiler tarzında. Corolla'ya pek yakışacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı