Honda Civic vs Seat Leon FR

Bu araçta kullanılan dsg şanzıman güncel hocam, bilinen sorunlardan fazla sert tepkime ve geriye kaçırma gibi problemleri olmuyor.

Fr almak yerine üzerine para koyup GT line almak daha mantıklı Volkswagen grubuna pek güvenemiyorum.

Hocam 2 Passat aracımda dsg var biri 2016 biri 2022 ikisi toplam 200 bin civarında ve 1 kere bile dsg sorun yaratmadı eğer bakımlarını yaptırırsanız sıkıntısı yok denecek kadar az.

Ayrıca sadece dsg problem değil Volkswagen grubu araçların Turbo'larında da sorun var.

Dostum trollüğüne değil de ciddi olarak araba almaya niyetlendiysen bunun konusunu açabileceğin daha bilgili daha tecrübeli insanların olduğu dh forum var. Reklam yapmıyorum ama işin gerçeği bu. Bana soracak olursan arabalarla çok ilgilenen birisiyim ve Leon FR al derim. Civic aile arabası. Leon daha genç işi, daha çevik. Akrabada vardı iyi kaçıyor.

Son düzenleme:
Fr almak yerine üzerine para koyup GT line almak daha mantıklı Volkswagen grubuna pek güvenemiyorum.

Ayrıca sadece dsg problem değil Volkswagen grubu araçların Turbo'larında da sorun var.
Otomatik şanzıman kullanmayı bilmedikten sonra değil DSG ZF8 bile sorun çıkarıtr.
Turbo konusuna gelecek olursak 1.6TDI'larda hiç duymadım, benzinlileri bilmiyorum fakat garanti dert edilmiyorsa en basitinden Turbo revizyona gönderilip hibrit yapılır+soft yazılım ile temizinden +70 beygir alınır.

VW T-ROC 1.5 TSİ DSG kullanıcısı olarak bu motoru kesinlikle tavsiye ederim.
hatta leon yerine t-roc da bakabilirsin eğer istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı