Honda PCX 125 için ekipman önerisi

Simurg_PnX

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba aranıza yeni katldım 🙂👋

Honda PCX 125 almayı düşünüyorum 200k ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorum. Ekipman için 30k ayırabilirim.

Hiçbir bilgim olmadığı için buradaki motorcular LS2 al dediler ben de yerel bir mağazaya gidip LS2 Rapid 2 aldım. Görüyorum ki çöp bir modelmiş. İyi ki audiophileyim kaliteli ses veren interkom ararken ekipman konusunu da yüzeysel araştırdım. İyi ki ekipman konusunda araştırma yapmışım diyorum daha kötü hayati hatalar yapabilir ve cezasını canımla ödeyebilirdim.

@Görkem Umut hocam gördüğüm kadarıyla bu alanda benden epey bilgilisiniz. Liste yapmamda yardımcı olur musunuz?

Öncelikle merhaba aranıza yeni katldım.

Hoş geldiniz.

Ekipman için 30k ayırabilirim.

30 bin TL çıkabileceğiniz en en son rakam mı?

Buradaki motorcular LS2 al dediler.
Öncelikle bütçe meselesi fakat genellikle insanlar canlarını pek önemsemediği için LS2'nin başlangıç modellerini öneriyorlar. Gidip 150-160 basabilen motorlarına 2500 liralık kask alıp güvende hissediyorlar çünkü çoğuınluğu bilmiyor veya umursamıyor.

Kaliteli ses veren interkom.
Eğer 30 bin TL son rakam ise, beklentinizi karşılayacak intercomlar olan Sena 50S'i veya Cardo Packtalk Edge modellerini ekipman listenize dahil edemeyiz maalesef. Sena 11 bin TL, Cardo ise 16 bin TL civarlarında. Piyasada bu iki modelden daha iyi ses veren cihaz yok.

Eğer 30 bin TL son rakam ise, beklentinizi karşılayacak intercomlar olan Sena 50S'i veya Cardo Packtalk Edge modellerini ekipman listenize dahil edemeyiz maalesef. Sena 11 bin TL, Cardo ise 16 bin TL civarlarında. Piyasada bu iki modelden daha iyi ses veren cihaz yok.
Hocam maksimum 50k bütçe çıkarabilirim. Telefon tutacağı çanta powerbank de dahil edelim.
A dan z ye eksiksiz bir liste olursa çok sevinirim. Dediğim gibi bilgim olmadığı için ne derseniz onu alacağım. Telefonumun optik sensörüne hasar vermek istemiyorum. Telefon tutacağına bu konuda özen gösterirsek sevinirim.

Intercom için Sena 50S alın. Harman Kardon hoparlörleri mevcut. 170-180 KM/s süratte kulak tıkacı takılıyken bile müzik dinleyebiliyorum. Odyofil ihtiyacınız motosiklette hiçbir cihaz karşılamaz ama dediğim gibi ses kalitesi konusunda piyasadaki en iyi cihaz 50S ve Packtalk Edge. İkincisi daha pahalı ve neredeyse aynı olduğu için 50S önerimdir. Kaldı 37 bin TL.

Kask önerim bu bütçede HJC RPHA 12 ya da Scorpion Exo Hx-1 Carbon Retro modellerinin ikisinden birisi olur. Keyfinize göre hangisini isterseniz onu alın. İkisi de çok güzel kasklar ama birisi karbon olduğu için daha tercih edilesi. Aynı zamanda benim şehir içi için kullandığım kasktır HX-1. Kaldı 21 bin TL.

Riderdenim'den mont ve pantolon edinin. Sadece bir tane modelde daha ince gözükmek isteyenler için dar paça ve ince koruma var pantolonda. Onun dışında bütün mont ve pantolon modellerinin korumaları aynı. Önümüzdeki mevsim yaz olacağı için şimdilik yazlık ekipmanları tercih edebilirsiniz. Eylül, Ekim gibi de sonbahar/kış ekipmanlarını edinirsiniz. Kaldı 12 bin TL.

Ayakkabı için Shima Takeshi öneririm. Farklı renkleri mevcut. Üstüne çok söyleyebileceğim bir şey yok. Kaldı 5400 TL.

Eldiven için Knox Urbane Pro çok rahat ve korumalı bir tercih. Bedeni yoksa Knox Orsa Or3 modeline de bakabilirsiniz. Onun da bedeni yoksa haber verin. Kaldı 1400 TL.

Telefon tutucu olarak da Nukrotech M25 öneririm. 14 Pro Max ile 6 ay kullandım. Ekim ayından beri de 15 Pro Max ile kullanıyorum. Kameralarda hiçbir problem yok. Fiyatı en son 1500 liraydı.

Bütün bu mağazalarda nakit ile alışveriş yaptığınızda %5 ile %10 civarında indirim yapıyorlar bu arada. Buna dikkat ederek biraz daha tasarruf edebilirsiniz.

Öneri listesi yaptığınız için çok teşekkür ederim hocam.

Aynı zamanda benim şehir içi için kullandığım kasktır hx-1.

Çok iddialı bir tasarıma sahipmiş hocam. Scooterla abes kaçacak gibi. Güvenliği ön planda tutuyorum ve listeme hx-1'i ekliyorum. 😀

GP kompoziti çok övüyorlar aksesuar konusunda sizin fikrinizi de almak isterim.

Önerilerinizi not aldım bu arada. Kredi çekince stok veya uygun beden bulamama gibi durumlarda size yazarım hocam. Bedeni veya stoku bitmemiş ürün tavsiyesi konusunda biraz daha rahatsız edebilirim. 😅

Öneri listesi yaptığınız için çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederim. Zevkle yapıyorum böyle listeleri. İnsanların ekipman için 1000 lira bile ayırmayı düşünüyor olması sevindiriyor. :)

GP kompoziti çok övüyorlar aksesuar konusunda.

Fiyat/performans markası. Artık biraz daha pahalı ama yine de aksesuar çeşitleri bol. Düşünebilirsiniz.

Bedeni veya stoku bitmemiş ürün tavsiyesi konusunda biraz daha rahatsız edebilirim.

Yardımcı olurum tabii ki.

Şimdiden hayırlı olsun.

Şimdiden hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederim. Zevkle yapıyorum böyle listeleri. İnsanların ekipman için 1000 lira bile ayırmayı düşünüyor olması sevindiriyor. :)

Fiyat/performans markası. Artık biraz daha pahalı ama yine de aksesuar çeşitleri bol. Düşünebilirsiniz.

Yardımcı olurum tabii ki.

Şimdiden hayırlı olsun.
Kanka motorum geldi sıfır Honda Dio aldım. Pcx bulamadım bayilerde. Zaten vazgeçtim pcx ten. Borcumu kapayayım SYM Dragon almayı düşünüyorum. Bayisinde deneme fırsatım oldu çok güzel makineymiş. Pcx dragonun yanında çok hantal frenleri falan çok kötü geldi bana. Bütçem elverseydi dragon alacaktım. Neyse sağlık olsun bidahakine artık. :)

Bahsettiğin telefon tutacağını stoğu tükenmiş.
Nukrotech Motosiklet Telefon Tutucu Siteden hangi ürünü tavsiye edersin? Kurye telefonum Huawei P30 Lite Şahsi telefonum Samsung s23 Ultra.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı