Honor 90 vs POCO X6

yamanmuriqi

Picopat
Arkadaşlar fiyatlar yakın POCO X6'nın düz modelinden bahsediyorum.

POCO X6 avantajları:
Streo hoparlör.
Daha iyi işlemci.
Suya ve toza karşı IPX4 ve IPX5 koruma.
POCO X6 eksileri:
Honora göre kötü kamera.
Honor'un kulaklığı da düşünürsek pahalı fiyat.(15000TL)

Honor 90 avantajları:
Daha iyi kamera.
512 GB depolama.
Kulaklık hediyeli fiyat.(14850TL)
Honor 90 eksileri:
Suya toza karşı dayanıklılık yok.
Diğerine göre daha düşük işlemci.

Yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim.

7-8 aydır Honor 90 kullanıyorum. Eksi olarak bahsedebileceğim tek özellik bence suya ve toza karşı bir sertifikası olmaması. Onun dışında kasa kalitesi olarak falan elime aldığımda sağlam duruyor. 3-4 kez düşürdüm, bir şey olmadı. Kutudan çıkan silikon kılıf ile kullanıyorum. Beni kişisel olarak rahatsız eden şeylerden biri de kamera adasının ortada olmamasından kaynaklı telefonu düz yere koyunca tek taraftan çıkıntı yapıyor gibi olması. Onun dışında telefondan oldukça memnunum. Fiyat olarak şu an bence çok avantajlı.

7-8 aydır Honor 90 kullanıyorum. Eksi olarak bahsedebileceğim tek özellik bence suya ve toza karşı bir sertifikası olmaması. Onun dışında kasa kalitesi olarak falan elime aldığımda sağlam duruyor. 3-4 kez düşürdüm, bir şey olmadı. Kutudan çıkan silikon kılıf ile kullanıyorum. Beni kişisel olarak rahatsız eden şeylerden biri de kamera adasının ortada olmamasından kaynaklı telefonu düz yere koyunca tek taraftan çıkıntı yapıyor gibi olması. Onun dışında telefondan oldukça memnunum.

Teşekkürler cevap verdiğiniz için. Pil nasıl gidiyor 120Hz de deneyiminizi söyleyebilir misiniz?

Ben çok yoğun kullanıyorum. Şu an eşimin telefonu arızalı olduğu için ben elimden bırakınca hemen o alıyor. Günde bir defa takıyorum ama döngüsel olarak günde bazen iki defa taktığım da oluyordur. Lakin ben tek kullanırken günü çıkarmada bir problem yaşamıyorum. Ama hızlı şarjı çok iyi, 15 dakika şarjla günü çıkaracak kadar doluyor neredeyse. Ekranı güzel, bir sorun yaşamadım. Dinamik modda kullanıyorum, kendisi ayarlıyor. Akıcılık konusunda ideal. 120 Hz moduna alınca genel olarak daha akıcı oluyor.

Ben çok yoğun kullanıyorum. Şu an eşimin telefonu arızalı olduğu için ben elimden bırakınca hemen o alıyor. Günde bir defa takıyorum ama döngüsel olarak günde bazen iki defa taktığım da oluyordur. Lakin ben tek kullanırken günü çıkarmada bir problem yaşamıyorum. Ama hızlı şarjı çok iyi, 15 dakika şarjla günü çıkaracak kadar doluyor neredeyse. Ekranı güzel, bir sorun yaşamadım. Dinamik modda kullanıyorum, kendisi ayarlıyor. Akıcılık konusunda ideal. 120 Hz moduna alınca genel olarak daha akıcı oluyor.

Pil çabuk bitiyor diye bir yorum görmüştüm söylediğiniz güzel oldu. Hiç düşürdünüz mü kavisli olduğu için ilk düşmede kırılır gibi yorumlar var. Ekran koruyucu da çok bulunmuyor diyorlar sizin ekran koruyucunuz var mı yoksa üstünden çıkan mı duruyor.

İlk mesajımda yazmıştım düşürdüğümü. Düşünce eyvah gitti dedim içimden ama bir şey olmadı. çıtkırıldım değil. Üzerinde uygulanmış olarak gelen koruyucuyu kullanıyorum. Başına bir şey gelmezse zaten uzun süre götürür, baya kaliteli çünkü. Premium görünüm ve hissiyat dışında kavisli olmasının bir avantajını ya da dezavantajını görmedim şimdiye kadar. Piyasadaki neredeyse her telefon gibi bunu da kılıfla kullanmamız gerekiyor maalesef. O yüzden kavisli olmasını sağlamlık konusunda dezavantaj diye saymazdım ben.

17-18K fiyat bandında olsa artık daha fazla alternatifi var ama şu anki fiyatına göre gönül rahatlığı ile önerebilirim. Fiyatının üzerinde bir telefon. Kamera, 512 GB hafıza gibi özellikleri ile bu fiyata çok uygun.

Geri
Yukarı