Honor 90 vs S20 FE

Omer.cinar

Hectopat
Bütçem şu anlık S20 FE'ye yetiyor. 1-2 ay biraz daha para biriktirip Honor 90 almayı planlıyorum. Yılbaşından sonra zam gelmesinden korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Honor 90 panelde üstün, bunun dışında hissedilir bir avantajı yok. Main sensörü daha büyük ancak One UI algoritması ve SoC avantajından dolayı bu çok hissedilmez, tabii bu dediklerim fotoğraf performansı için geçerli, video performansında S20 FE'nin ezici bir üstünlüğünün olmasının yanı sıra telephoto sensörü avantajı da var. Yonga kısmına gelecek olursak; S20 FE'de bulunan SD 865, Honor 90'da bulunan 7 Gen 1'den CPU'da %22, GPU'da %25 civarı daha güçlü ve aynı şekilde watt başına performans konusunda da üstün. Honor 90 almak için elde tutulur bir sebep yok. S20 FE'nin güncelleme desteğinin bitmiş olması eleyici bir dezavantaj değil, zira neredeyse bütün yazılım geliştiricileri Android 6'ya destek verirken 13'ün kullanım ömrünü tartışmanın lüzumu yok.

Batarya ne durumda hocam?
Hocam yani abartı oyun da oynarım, sürekli tak çıkar şarj da ederim sevmem az şarjı Allah korusun acil bişiy olursa diye. Tabii ki ilk aldığım gün gibi değil ama yine de gündelik kullanımda tam bir gün götürür. Tabii ki ekranda 120HZ'nin kapalı ya da açık olması değiştiriyor durumu. Ama oyun oynamasam sadece iş güç için gündelik kullansam 1 günü rahatlıkla kurtarıyor. 2. Güne de bir miktar götürür. Spigen kılıf ve esnek nano ekran koruyucu kullanıyorum. Çiçek gibi halen telefon. Tek sıkıntısı zamanla ekranda gölgelenmeler oluyor yani amoled yanığı. Ondan kaçış yok bu panel tipini kullanan telefonlarda.

S20 FE'yi hala öneriyorlar ya inanılır gibi değil, yıl olmuş 2024. 2020'de çıkmış bir cihaz, 4. yaşına girdi. Cihazda 5g bile yok. Bu Samsungcuları anlamıyorum. 10k civarında 5g'si yok diye diğer markaları almayın diyorlar, gelip S20 FE öneriyorlar, azıcık tutarlı olun. Cihazın ekran kalitesi kötü, güneş altında ekran zar zor görünüyor. Çerçeveler daha kalın. Pili düşük, üstüne hızlı şarjda sadece 25w destekliyor ve kutudan çıkan 15w adaptör. Bu da +600 TL bütçe demek ve kılıf da aldın mı +1000 TL ekstra masraf. Ayrıca bluetooth versiyonu biraz düşük. Tüm bunlar senin için sorun değil S20 FE al. Ancak ben Honor 90 alırdım.

S20 FE'yi hala öneriyorlar ya inanılır gibi değil, yıl olmuş 2024. 2020'de çıkmış bir cihaz, 4. yaşına girdi. Cihazda 5g bile yok. Bu Samsungcuları anlamıyorum. 10k civarında 5g'si yok diye diğer markaları almayın diyorlar, gelip S20 FE öneriyorlar, azıcık tutarlı olun. Cihazın ekran kalitesi kötü, güneş altında ekran zar zor görünüyor. Çerçeveler daha kalın. Pili düşük, üstüne hızlı şarjda sadece 25w destekliyor ve kutudan çıkan 15w adaptör. Bu da +600 TL bütçe demek ve kılıf da aldın mı +1000 TL ekstra masraf. Ayrıca bluetooth versiyonu biraz düşük. Tüm bunlar senin için sorun değil S20 FE al. Ancak ben Honor 90 alırdım.
Benim de gözüm Honor 90'da dediğim gibi şu anlık bütçem yetmiyor. 1-2 ay daha para biriktirmem lazım zam gelmesinden korkuyorum. Ayrıca Honor 90'da ekran koruyucu bulmak problem, kavisli ekran düşürürsen büyük ihtimal pert. S20 FE bana göre tek problemi bataryası biraz çabuk bitiyor gibi. Sanırım S20 FE alacağım.

Benim de gözüm Honor 90'da dediğim gibi şu anlık bütçem yetmiyor. 1-2 ay daha para biriktirmem lazım zam gelmesinden korkuyorum. Ayrıca Honor 90'da ekran koruyucu bulmak problem, kavisli ekran düşürürsen büyük ihtimal pert. S20 FE bana göre tek problemi bataryası biraz çabuk bitiyor gibi. Sanırım S20 FE alacağım.
Düşünürseniz şöyle bir cihaz da var. 400 TL kuponla 12199 TL'ye geliyor.

Geri
Yukarı