Honor Magic 6 Pro vs Xiaomi 14 Ultra

reingbuff

Picopat
Daha fazla  
İki cihazdan birini almak istiyorum ama kararsız kaldım. Tasarım olarak Honor hoşuma gidiyor. RAM ve 2K ekran seçeneğiyle Xiaomi hoşuma gidiyor. Kamera DxOMark Honor'u 1. yaptı ama DxOMark güvenmiyorum. Yazılım olarak Xiaomi de beğeniyorum. Cihazda oyun oynamıyorum. YouTube tarayıcı kamera amacıyla kullanıyorum.

Fiyatlarına da bağlı olarak 14 Ultra kağıt üstünde toplamda biraz daha dolu görünen bir cihaz, kamera paketiyle, ekran çözünürlüğüyle (Honor da daha parlak ama ikisi de hissedilebilir değil bence). Ama neticede kamera, performans, ekran vs. donanım olarak ikisi uç noktada iyi bu cihazların. Biraz pil performansı farkı var Honor lehine, youtubedaki testlere bakın. Asıl belirleyici arayüzler ve kullanıcı deneyimi olabilir. MagicOS 8 kullanımına bakın, iOS benzeri görünen ama kullanışlı özellikleri olan da bir arayüz, kullanışlı AI özellikleri de var. Honor tasarım bakımından hem görsel olarak, hem de o dayanıklı ekran teknolojisiyle vs. öne çıkabilir. Yine de arayüzü ve dinamik adanın iPhone'a benzemesi rahatsız da edebilir sizi.

Ama cihazları hangi fiyatlarıyla, hangi şartlarda, ne için ve ne kadar uzun vadeli düşündüğünüz önemli. Ben Çinli olmayan markaları ve o taraftaki favorim OnePlus 12'yi eleyip bu iki cihaz arasında kalsam muhtemelen Magic 6 Pro'ya yakın olurdum. Çünkü kamera o kadar önceliğim değil, arayüz, tasarım, ufak da olsa pil pratikte daha önemli. Ama kağıt üzerindeki en iyi donanımı ve en pahalı telefonu alacağım, HyperOS ile ilgili de negatif değilim derseniz 14 Ultra da olabilir.

Bataryada Magic6 Pro önde. Diğer özelliklerde çoğunlukla 14 Ultra önde. Arayüz, tasarım vs. bunlar göreceli şeyler. Beğendiğini tercih edebilirsin. İki cihaz da uzun yıllar kullanılır.

Fiyatlarına da bağlı olarak 14 Ultra kağıt üstünde toplamda biraz daha dolu görünen bir cihaz, kamera paketiyle, ekran çözünürlüğüyle (Honor da daha parlak ama ikisi de hissedilebilir değil bence). Ama neticede kamera, performans, ekran vs. donanım olarak ikisi uç noktada iyi bu cihazların. Biraz pil performansı farkı var Honor lehine, YouTube'daki testlere bakın. Asıl belirleyici arayüzler ve kullanıcı deneyimi olabilir. Magicos 8 kullanımına bakın, iOS benzeri görünen ama kullanışlı özellikleri olan da bir arayüz, kullanışlı AI özellikleri de var. Honor tasarım bakımından hem görsel olarak, hem de o dayanıklı ekran teknolojisiyle vs. öne çıkabilir. Yine de arayüzü ve dinamik adanın IPhone'a benzemesi rahatsız da edebilir sizi.

Ama cihazları hangi fiyatlarıyla, hangi şartlarda, ne için ve ne kadar uzun vadeli düşündüğünüz önemli. Ben Çinli olmayan markaları ve o taraftaki favorim OnePlus 12'yi eleyip bu iki cihaz arasında kalsam muhtemelen magic 6 Pro'ya yakın olurdum. Çünkü kamera o kadar önceliğim değil, arayüz, tasarım, ufak da olsa pil pratikte daha önemli. Ama kağıt üzerindeki en iyi donanımı ve en pahalı telefonu alacağım, HyperOS ile ilgili de negatif değilim derseniz 14 Ultra da olabilir.

Tasarım olarak Honor hoşuma gidiyor yazılım ikisi de iyi duruyor. 1.5k ekran cihaz 2K ekranlı cihazdan daha mı hızlı olur. Hangisi daha hızlı acaba. Bir de kamera.

Bataryada Magic6 Pro önde. Diğer özelliklerde çoğunlukla 14 Ultra önde. Arayüz, tasarım vs. bunlar göreceli şeyler. Beğendiğini tercih edebilirsin. İki cihaz da uzun yıllar kullanılır.
İki cihazı da beğeniyorum. Tasarım olarak honor, yazılım olarak da honor gibi. Ama teknik detaylar Xiaomi de daha iyi gibi duruyor. 2k ekran vs 1.5k ekrandan dolayı hız farkı olur mu Sony sensör daha cazip geliyor. Teknik destek Xiaomi de iyiydi. Honor bilmiyorum.bir ara vivo kullanayım dedim. Cihaz 2 hafta da kamera lens içine toz aldı. Sonra tekrar Xiaomi döndüm. Ondan honor dan da korkuyorum.

Tasarım olarak Honor hoşuma gidiyor yazılım ikisi de iyi duruyor. 1.5k ekran cihaz 2K ekranlı cihazdan daha mı hızlı olur. Hangisi daha hızlı acaba. Bir de kamera.

İki cihazı da beğeniyorum. Tasarım olarak honor, yazılım olarak da honor gibi. Ama teknik detaylar Xiaomi de daha iyi gibi duruyor. 2k ekran vs 1.5k ekrandan dolayı hız farkı olur mu Sony sensör daha cazip geliyor. Teknik destek Xiaomi de iyiydi. Honor bilmiyorum.bir ara vivo kullanayım dedim. Cihaz 2 hafta da kamera lens içine toz aldı. Sonra tekrar Xiaomi döndüm. Ondan honor dan da korkuyorum.

Piyasadaki en pahalı cihaz tercihini yapıp 14 Ultra almak istiyorsanız daha farklı şeyleri de düşünün diyebilirdim. Ama zaten hepsinin bilincinde olup bir de Xiaomi kullanmaya alışıksanız ve UI için bir ön yargınız/çekinceniz yoksa 14 Ultra alıp geçin derim. Honor öyle ya da böyle macera aramak olabilir sizin için. İkisine de yabancı olsanız farklı olabilirdi. Ha macera aramak isterseniz yine alabilirsiniz tabii güzel cihaz orası ayrı :)

Piyasadaki en pahalı cihaz tercihini yapıp 14 Ultra almak istiyorsanız daha farklı şeyleri de düşünün diyebilirdim. Ama zaten hepsinin bilincinde olup bir de Xiaomi kullanmaya alışıksanız ve UI için bir ön yargınız/çekinceniz yoksa 14 Ultra alıp geçin derim. Honor öyle ya da böyle macera aramak olabilir sizin için. İkisine de yabancı olsanız farklı olabilirdi. Ha macera aramak isterseniz yine alabilirsiniz tabii güzel cihaz orası ayrı :)

Xiaomi kullanmaya alışığım. Bl açıp Çin ROM yükler devam ederim. Honor da denemek istiyorum ama bir V29 aldım bir ara 2 hafta da kamera içine toz aldı sonra Xiaomi aldım tekrar. Ondan farklı macera deneyesim yok. Kmaera iyi hız iyi olan cihaz benim için yeterli. 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı