S23 Ultra vs Honor Magic 5 Pro

Bütçe
25.000
Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu konuda aklımda maalesef çok fazla soru işareti var. Baştan söyleyeyim iki telefonda yurt dışı alınacak.

S23 Ultra hakkında şunu biliyorum, her SIM yuvasına (IMEI’ye) 4 ay hak veriliyor ve S23 Ultra’larda çift fiziki sim, tek E-Sim bulunuyor o yüzden SIM yuvası değiştirerek yurt içi telefon gibi kullanabileceğim. Ve S23 Ultra’lara IMEI atılamıyor.

Onun dışında Honor Magic 5 Pro’da aynı şekilde yurt dışı olacak ama onda kaç tane SIM var veya IMEI atılabiliyor mu bilmiyorum.

Birde iki telefondan hangisi alınabilir sizce? Kamera, ekran ve donanım benim için çok önemli ki zaten iki telefonunda kamerası, ekranı ve donanımı çok iyi seviyelerde. Lakin Dxomark’a göre Honor’un kamerası daha iyi.

Birde S23 Ultra’yı satmam daha kolay olur gibi duruyor, bir yandanda AMOLED OLED’den daha iyi bence.

Sizce ne yapmalıyım?

@BERWAR @Umut Nas

Bu konuda aklımda maalesef çok fazla soru işareti var. Baştan söyleyeyim iki telefonda yurt dışı alınacak.

S23 Ultra hakkında şunu biliyorum, her SIM yuvasına (IMEI'ye) 4 ay hak veriliyor ve S23 Ultra'larda çift fiziki SIM, tek e-SIM bulunuyor o yüzden SIM yuvası değiştirerek yurt içi telefon gibi kullanabileceğim. Ve S23 Ultra'lara IMEI atılamıyor.

Onun dışında Honor magic 5 Pro'da aynı şekilde yurt dışı olacak ama onda kaç tane SIM var veya IMEI atılabiliyor mu bilmiyorum.

Bir de iki telefondan hangisi alınabilir sizce? Kamera, ekran ve donanım benim için çok önemli ki zaten iki telefonunda kamerası, ekranı ve donanımı çok iyi seviyelerde. Lakin Dxomark'a göre Honor'un kamerası daha iyi.

Bir de S23 Ultra'yı satmam daha kolay olur gibi duruyor, bir yandanda AMOLED OLED'den daha iyi bence.

Sizce ne yapmalıyım?

@BERWAR @Umut Nas

Kamera ve işlemci hızı bakımından Samsung Galaxy S23 Ultra daha iyi. Ama eğer ben yüksek depolama istiyorum kamera kalitesi falan benim için önemli değil diyorsan Honor'u alabilirsin.

Nedense böyle amiral gemisi telefon seçimlerinde "O kadar parayı işine aşina olmadığım markayı vermem." ön yargım var. Belki de doğru bir ön yargıdır ve sadece marka ismiyle de alakalı değil, telefonlar zaten özellik olarak birkaç ince çizgi dışında aynı gibi. Bunun üzerine Samsung'un marka güvenilirliği eklenince bana kalırsa rakip kalmıyor.
En sonunda sizin tercihiniz ama ben S23 Ultra'dan yana tercihimi kullanırdım.

Ben şahsen S23 Ultra'yı seçerdim, tasarım olarak honor hiç hoşuma gitmiyor. Oneui işletim sisteminin magicos a göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. QHD ekran, ön kameranın 60fps çekebilmesi gibi farkları var S23 Ultra'nın.

Muhtemelen bakmışsınızdır ama ben gene de karşılaştırmasını koyayım.

Nedense böyle amiral gemisi telefon seçimlerinde "O kadar parayı işine aşina olmadığım markayı vermem." ön yargım var. Belki de doğru bir ön yargıdır ve sadece marka ismiyle de alakalı değil, telefonlar zaten özellik olarak birkaç ince çizgi dışında aynı gibi. Bunun üzerine Samsung'un marka güvenilirliği eklenince bana kalırsa rakip kalmıyor.
En sonunda sizin tercihiniz ama ben S23 Ultra'dan yana tercihimi kullanırdım.

Bende S23 Ultra düşünüyorum lakin P60 Pro’nun kamerası bariz daha iyi ve Magic 5 Pro ve P60 Pro benzer kameraları kullanıyorlar yazısını gördüm bir yerde.

Bir yandanda Honor alırsam Google ile uğraşacağım ve IMEI atılıp atılmadığınıda bilmiyoruz.

Bende S23 Ultra düşünüyorum lakin P60 Pro’nun kamerası bariz daha iyi ve Magic 5 Pro ve P60 Pro benzer kameraları kullanıyorlar yazısını gördüm bir yerde.

Bir yandanda Honor alırsam Google ile uğraşacağım ve IMEI atılıp atılmadığınıda bilmiyoruz.
Honor'da Google servisleri var Huawei'de yok, Honor Huawei'den ayrıldı. S23 Ultra'ya server kaydı ile IMEI atılabiliyor 150 usd kadar bir ücreti var.

Magix 5 Pro kamerasıyla beni şaşkına çevirdi.
Bataryası da bir tık daha iyi.
Normal çekimlerde S23 Ultra'dan daha başarılı olduğu kesin.
Yine de adını yeni duyduğumuz bir markaya tamamen güvenemiyorum.
S23 Ultra, QHD+ ekran ile daha da ön plana çıkıyor.

Magix 5 Pro kamerasıyla beni şaşkına çevirdi.
Bataryası da bir tık daha iyi.
Normal çekimlerde S23 Ultra'dan daha başarılı olduğu kesin.
Yine de adını yeni duyduğumuz bir markaya tamamen güvenemiyorum.
S23 Ultra, QHD+ ekran ile daha da ön plana çıkıyor.

Honor köklü bir marka, sadece ülkede çok bilinmiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı