Başarılı Kurulum Honor MagicBook X15 | OpenCore Catalina

Herkese selam, Honor MagicBook X15 cihazıma OpenCore Catalina 10.15.7 kurmuş bulunmaktayım.

Kısaca sistem özellikleri:
  • CPU: i5-10210U 4;8
  • RAM: 2x4 2400MHz
  • SSD: TOSHIBA KXG60ZNV512G NVMe (Windows 10 Home + macOS Catalina)
  • Kullandığım USB: KINGSTON 16GB DataTraveler Mini Rex USB 3.1 (Win32 Disk Imager ile yazdırdım)

BIOS:
  • InsydeH20 Rev 5.0 sürüm ise 1.32 olması lazım, aldıktan sonra PC Manager ile güncellemiştim.
  • BIOS'da kapattığım tek ayar Secure Boot, zaten başka da bir şey yok.

Çalışmayan:
  • Touchpad(Açıkçası USB mouse kullandığım için uğraşmıyorum)
    Change _OSI to XOSI ACPI yaması ile çözüverdim.
Çalışan:
  • Touchpad dışında(Fix) gördüğüm kadarıyla her şey(BT, Wi-Fi, pil, güç yönetimi vb.)

Monterey için 3 gün uğraştım fakat Disk İzlencesi'nde hiçbir türlü SSD'mi görmediği için ve belleğim 16'lık olduğu için Catalina kurdum.
Daha öncesinde laptop olarak Abra'ya kurulum yapmıştım ama cidden bu bambaşka. Ayrıca USB'siz bootluyorum, onu da eklemiş olayım.

Herkese iyi Sosyal'ler 🥰

MagicBookX15Catalina.png

Son düzenleme:
Hocam selam. Bende de aynı model laptop var ama ben etcher ile diske yazdırdıktan sonra EFI dosyalarını atmak için diski açınca biçimlendirmemi istiyor. Diski biçimlendirip EFI dosyalarını atınca da GRUB menüsü açılıyor. Bunun hakkında bir çözümünüz var mıdır? (kurmaya çalıştığım sürüm Monterey)

Öncelikle esenlikler. Aynı bilgisayar bende de var; ancak aygıt uyandıktan sonra kapağı kapatıp açmadığım sürece parlaklık en düşükte oluyor, parlaklık ayarı da çalışmıyor. Kapağı kapatıp açınca bu sorunları yaşamıyorum. Sizde de bu sorun var mı? OpenCore 0.8.7 ile Monterey 12.6.1 kullanıyorum bu arada.

EFI Dosyam

Yeni konular

Geri
Yukarı